Nabíječky ČEZ přecházejí na nový systém, nabíjení bude dva týdny zdarma

ČEZ zahajuj postupně proces náběhu nového zákaznického systému spojeného se zavedením nových tarifů. Dosavadní aplikace Polyfazer direct již nebude funkční.

Stanice budu přístupny po dobu zhruba dvou týdnů bez omezení jak pro registrované, tak i neregistrované zákazníky.
foto: ČEZ

V průběhu první asi dvoutýdenní fáze budou stanice postupně přepínány do nového systému, testovány a dojde na nich k výměně samolepek s návodem na obsluhu a QR kódem pro jednorázové dobíjení.

– stanice budu přístupny bez omezení jak pro registrované, tak i neregistrované zákazníky
dosavadní aplikace Polyfazer direct již nebude funkční
– rychlodobíjecí stanice budou zákazníci ovládat pomocí dotykové obrazovky
– ovládání stanic normálního dobíjení vyžaduje použití jakékoli RFID čipové karty (např. platební karty, vstupní zaměstnanecké karty, stravovací karty nebo jiného čipu)
– u stanic se mohou objevit krátkodobé výpadky v komunikaci nebo dobíjení způsobené přechodem na nový řídící systém
– stanice zůstanou nastaveny v režimu přístupu bez omezení do doby, než budou přepnuty všechny stanice.

Pokud se na postupně přepínaných stanicích objeví nové samolepky a QR kódy, stojany nemusí být ještě funkční. Systém začne naplno fungovat až přepnutím do live režimu, o kterém bude ČEZ informovat.

Registrace bude spuštěna během několika dnů nezávisle na fázi 1, tj. na přepínání sítě. Zákazníci i ostatní uživatelé dostanou srozumitelné instrukce jak mají registraci provést. Registrovat se bude možné jak s pomocí mobilní aplikace, tak webového portálu např. na stolním PC.

Pro registraci řidičů – která má být velmi intuitivní, jednoduchá a rychlá – bude ponechán dostatečný časový prostor v řádu několika týdnů. Řidiče bude ČEZ kontaktovat a vyzývat k provedení registrace několika různými kanály.

Platby podle nových tarifů vstoupí v platnost a budou účtovány až po ukončení přechodného období pro registraci. Až do okamžiku ukončení registrací bude možnost dobíjet za stávajících podmínek. Na registraci bude vyhrazen dostatečný časový prostor v řádu týdnů.

tisková zpráva

10 Comments on “Nabíječky ČEZ přecházejí na nový systém, nabíjení bude dva týdny zdarma”

   1. v CR as tak ne, tohle je narazovej sok, kdesto EV budou
    v CR as tak ne, tohle je narazovej sok, kdesto EV budou postupna krivka rozlozena treba do 2-3 desetileti, takze majitele cerpacek budou mit dostatek casu sve podnikani pretransformovat jinam, treba prave k elektromobilite, tedy samozrejme pokud to nejsou hlupaci co bezmezne veri treba mudrci a vedme z ropneho skraloupu Loulovi 😀

     1. i pokles o 40% klientely by znamenal pro spousty cerpadlaru
      i pokles o 40% klientely by znamenal pro spousty cerpadlaru problem se uzivit cerpanim paliva a prodejem predrazeneho sortimentu, mensi cerpacky navic na ten pridruzeny prodej moc spolehat nemohou

      a samozrejme pri prumernem stari vozoveho parku v CR se da ocekavat ze to opravdu nebude ani tech 50% za 20 let, ale mohl by se k tomu blizit

  1. Tady v ČR je nejhustší síť benzinek v Evropě, takže je
   Tady v ČR je nejhustší síť benzinek v Evropě, takže je velký prostor na to, aby některé zmizely z trhu a nebude to na dostupnosti PHM vůbec poznat. I kdyby najednou „odešly“ všechny čerpačky z jedné sítě, nic se nestane. To u nabíječek ve Francii poznat bylo, bych si tipnul.

Napsat komentář