Ministr dopravy Kupka zkouší elektromobil Hyundai Ioniq 6

Ministr dopravy Martin Kupka v průběhu měsíců března a dubna testuje elektromobil Hyundai IONIQ 6, Světový automobil roku 2023. Vůz mu do užívání předal generální ředitel českého zastoupení značky Martin Saitz.

Ministr Kupka spolu se svým týmem bude elektromobil s dojezdem přes 600 km užívat během své každodenní práce, a vyzkouší tak nejen jeho úspornost v každodenním provozu, ale také schopnost výjimečně rychlého dobíjení.

„Účinnost spalovacího motoru se pohybuje do 40 %, u elektromobilu je až 90%. To hraje velkou roli v době, kdy řešíme, jak snižovat energetickou náročnost a využívat co nejefektivnější pohony. Zároveň s tím se daří neustále posouvat technologie baterií a tím také zvyšovat dojezd automobilů na alternativní pohon a rychlost dobíjení. Díky tomu se stávají čím dál využitelnější pro každodenní dojíždění nebo i pro cestování na delší vzdálenosti,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.

„Možnosti nabídnout náš vůz do služeb pana ministra Kupky si velmi vážíme a jsme přesvědčeni o tom, že ho svými kvalitami dokáže ohromit. Je chvályhodné, že ministerstvo s takovýmto nadšením testuje různé varianty nízkoemisní a bezemisní mobility,“ uvedl generální ředitel společnosti Hyundai Motor Czech, Martin Saitz.

Elektromobil Hyundai Ioniq 6 je druhým zástupcem produktové řady IONIQ jihokorejské automobilky Hyundai. Díky své aerodynamické karoserii, inspirované mj. předválečnými modely Tatra, a nízkému odporu vzduchu nabízí dojezd až 614 kilometrů dle metodiky WLTP.

Pyšní se ultra-rychlým dobíjením z 10 na 80 % za 18 minut, přičemž za pouhých 5 minut dobíjení získá 100 km dojezdu. Hyundai Ioniq 6 se stal Světovým autem roku 2023 a zároveň ovládl kategorie Světový elektromobil roku a Světový automobilový design roku.

zdroj: tisková zpráva

4 Comments on “Ministr dopravy Kupka zkouší elektromobil Hyundai Ioniq 6”

  1. Možná vás to překvapí, ale soutěží, anket a různých cen pro automobily a nejen pro ně je po světě mraky.
   Dělají je různé asociace, autosalony, časopisy, weby atd.
   A překvapením tedy není, že mají za vítěze různé výrobce a značky.
   Stačí se podívat, kdo tu soutěž nebo anketu vyhlašuje a budete mít jasno:-)
   ——
   Hyundai IONIQ 6 se dočkal ocenění na galavečeru World Car Awards na New York International Auto Show. Vyhrál v anketě Světové auto roku, včetně kategorií Světový elektromobil roku a Světový automobilový design roku
   —–
   Nová Toyota Prius zvítězila v kategorii designu soutěže World Car 2024 na mezinárodním autosalonu v New Yorku
   —–

Napsat komentář