Mercedes uvede na trh šest nových elektromobilů během dvou let

V letech 2021 a 2022 se Mercedes-Benz chystá vrhnout na trh šest nových elektromobilů. Jde o modely EQS, EQA, EQB, EQE a jejich varianty.

Předprodukční prototypy, zatím pod kamufláží, už Mercedes vesele ukazuje. Zde elektrický sedan EQS.
foto: Mercedes-Benz

V první polovině roku 2021 začne z továrny Sindelfingen vyjíždět plně elektrický luxusní sedan EQS. V roce 2022 se začne v USA v továrně Tuscaloosa vyrábět jeho SUV varianta.

Elektromobil Mercedes-Benz EQS

Elektromobil Mercedes-Benz EQS
foto: Mercedes-Benz

Z Německého Rastattu už brzy vyjede elektromobil EQA. Jde o plně elektrické kompaktní SUV, které se začátkem příštího roku začne vyrábět také v Číně, konkrétně v továrně v Pekingu.

Mercedes-Benz EQB

Mercedes-Benz EQB
foto: Mercedes-Benz

Maďarská továrna Kecskemét bude od příštího roku vyrábět kompaktní SUV Mercedes-Benz EQB. Stejný model se bude vyrábět také v Pekingu.

V Brémách se od příštího roku rozjede výroba luxusního sedanu EQE, který poté zamíří také do Pekingu. Jeho SUV varianta pak od roku 2022 bude vznikat v USA.

Mercedes-Benz EQA

Mercedes-Benz EQA
foto: Mercedes-Benz

Vypadá to, že se Daimler konečně chopil opratí a kormidluje svou budoucnost jasně směrem k elektromobilitě. Ostatně, nedávno ohlásil, že během let 2021-2025 investuje především do rozvoje elektromobility €70 mld.

Electrek.co

8 Comments on “Mercedes uvede na trh šest nových elektromobilů během dvou let”

 1. Ještě by mohli přidat i informaci, kolik těch vozů
  Ještě by mohli přidat i informaci, kolik těch vozů hodlají vyrobit za rok. Jestli to bude klasická série 10.000ks od modelu, tak to máme ročně maximálně 60.000ks BEV v roce 2022…. Budu rád když bych se pletl, ale podle mě tomu ještě 2/3 lidí v dinosauřích automobilkách nevěří i když se marketingově snaží říkat opak…

     1. Pnuti v rusku a ruskych satelitech je vskutku znacne a
      Pnuti v rusku a ruskych satelitech je vskutku znacne a nasledky rozpadu ruska by mely celosvetove dusledky. Ale s tim si svet poradi.
      O cem jsem puvodne psal bylo, ze me tesi, ze uz nepisete ze EV nebude fungovat. Ted pisete ze EV nebude nikdo kupovat. Co prijde priste?

      1. Opět plácáte totální kraviny.
       Ukažte mi, kdy jsem psal,

       Opět plácáte totální kraviny.
       Ukažte mi, kdy jsem psal, že EV nebude fungovat.
       EV samozřejmě funguje a VŽDY fungovalo, tedy od začátku 20. století. Že není schopné v tržním prostředí konkurovat svými užitnými vlastnostmi a cenou spalovacím vozdilům je naprosto něco jiného, a to samozřejmě se nezměnilo a jen tak nezmění.

Napsat komentář