Mercedes-Benz ukázal nové elektromobily EQS SUV, EQE a EQE SUV

Elektromobil Mercedes-Benz EQA byl aktuálně odložen na příští rok, ale to neznamená, že by Daimler otálel. Už pilně chystá další elektromobily.

Nové elektromobily Mercedes-Benz EQS, EQE a jejich SUV varianty jsou teprve začátek velké elektrické ofenzívy. Na řadu pak mají přijít další elektromobily postavené na dedikované elektrické platformě MMA určené pro středně velká auta.
foto: Mercedes-Benz

Malý, plně elektrický crossover Mercedes-Benz EQA měl původně jít na trh do konce letošního roku. To se podle magazínu autocar.co.uk nakonec nepodaří a auto půjde na trh až v roce 2021.

Za vším je prý restrukturalizace výroby směrem k elektromobilitě, problémy s dodávkami bateriových článků a pochopitelně pandemie čínského koronaviru COVID-19.

Příští rok má na trh přijít také dlouho očekávaný plně elektrický sedan Mercedes-Benz EQS. Ten představí zcela novou architekturu elektromobilů koncernu Daimler.

Aktuálně značka Mercedes-Benz uveřejnila video, ve kterém pod kamufláží předvádí další nové elektromobily EQS SUV, EQE a EQE SUV. Těch bychom se mohli dočkat rychle po sobě během několika následujících let.

tisková zpráva

4 Comments on “Mercedes-Benz ukázal nové elektromobily EQS SUV, EQE a EQE SUV”

Napsat komentář