Mercedes Benz v roce 2020 ztrojnásobil celosvětový prodej aut do zásuvky

Mercedes-Benz v roce 2020 dosáhl významného pokroku. Celosvětově prodal přes 160 000 aut do zásuvky.

Podíl elektrifikovaných vozů na celkovém odbytu osobních modelů Mercedes vzrostl na 7,4 %. Zajímavé je i to, že odbyt aut značky Mercedes-Benz v Číně vzrostl o 11,7 % na nový rekord 774 382 vozů.
foto: Mercedes-Benz

„Prodej plug-in hybridů a plně elektrických vozů jsme více než ztrojnásobili. Poptávka po těchto vozidlech razantně vzrostla, zvláště na konci roku,“ říká Ola Källenius, předseda představenstva společností Daimler AG a Mercedes-Benz AG. Společnost Mercedes-Benz Cars & Vans dodala celkem 2 528 349 vozidel.

„Naše interní odhady za rok 2020 ukazují, že za loňský rok splníme evropské požadavky na výši CO2 u osobních vozů. V naší strategii ,Elektřina na prvním místě‘ budeme pokračovat s ještě větší intenzitou a dále rozšíříme naši modelovou nabídku elektricky poháněných vozů. Na základě našich znalostí očekáváme, že cíle v oblasti CO2 splníme i v roce 2021,“ dodal Ola Källenius.

tisková zpráva

26 Comments on “Mercedes Benz v roce 2020 ztrojnásobil celosvětový prodej aut do zásuvky”

   1. Jenže ono má pravdu Mercedes, BMW… dneska jen značka
    Jenže ono má pravdu Mercedes, BMW… dneska jen značka skrývající jen nadpůrměrně vybavené a max nadprůměrně jezdící euroauto. Zapomeňme na ve svých třídách výrazný komfort Mercedesu a jízdní agilitu BMW.
    Ono ani Jaguar, Bentley.. vše odešlo směrem k průměru

    1. není to tak úplně pravda, jednotlivé značky se sice
     není to tak úplně pravda, jednotlivé značky se sice přiblížili to jo, je to způsobeno ale různými regulacemi a především tím, že začali „všichni dělat všechno“, mercedes, bmw se pouští segmentů nižších tříd za nižší cenu, VW, škodovka zase výš do tříd kde dřív nefigurovali, nějaký tuareg, kodiaq, superb to dřív nebylo, třída S je ale pořád jiný level

  1. Takže něco jako Tesla, akorár to je lépe zapracované do
   Takže něco jako Tesla, akorár to je lépe zapracované do palubky, vypadá to hezčí a nějaké info má i řidič před sebou. A tipuji, že i na volantu toho bude víc. Jako… nelíbí se mi ten trend „vše na tabletu“, ale asi už je to nutnost, bohužel. A co jsem koukal poslední testy, Mercedes má velmi dobré ovládání hlasem. Má i Tesla hlasové ovládání? Aby člověk nemusel pořád na ten displej… třeba povely jako „je mi zima“, „zapni rádio“, navig. pokyny a pod.

   1. Tesla rozpoznava pokyny. Nejsem uplne v obraze, zda umi uz i
    Tesla rozpoznava pokyny. Nejsem uplne v obraze, zda umi uz i cestinu. Mam nastavenou nemcinu. Aspon donedavna to cesky nekomunikovalo. Pro me tam pokec ani nemusi byt. Zkusil jsem to, kdyz jsem koupil. Ale ja nejsem fanda na pokec. Doma v supliku mam Google Nest, nebo jak se ten pokec asistent jmenuje, ale nejak nevim co bysme si rikali. By the way, nenavidim podcasty. Na vsech pc a tabletu mam zvuk vypnuty. Aspon me ty debilni reklamy, ktere se automaticky spousti, nerusi. Za ty reklamy by mel byt dozivotni zalar v nejakem opicinariu s paviany.

    1. Tak třeba můj Lexus taky nemá nějaké smtsluplné hlasové
     Tak třeba můj Lexus taky nemá nějaké smtsluplné hlasové ovládání, proto to nepoužívám. Ale co jsem koukal na testy MB, tak ten to měl právě už udělané moc dobře. Nejde o to, si s autem pokecat, ale mít možnost některé funkce volat hlasem, což je super. Třeba, když chci někomu zavolat nebo vyvolat funkci, která je v menu hlouběji, atd. Prostě myslím, že k tomu „tablet only“ ovládání je dobré mít i hlasové, když už nejsou žádná HW tlačítka. Akorát to musí být dobře udělané, no.

  2. nooo to je fakt děs, vyjímečně s tebou souhlasím, méďu
   nooo to je fakt děs, vyjímečně s tebou souhlasím, méďu se mě nikdy nelíbit ;)) Ale pochválit za odkaz tě musím. Vidíš že když se chce tak to dé :)) displej fuj, to neumí nikdo vyrobit normální elektroauto :))

   1. no je vidět jak subjektivní toto je, displejům moc
    no je vidět jak subjektivní toto je, displejům moc nefandím a tablety mi přijdou příšerný pokud je na nich většina ovládacích funkcích, ale tohle co bude mít mercedes se mi líbí hodně, navíc display u spolujezdce s tím nemám absolutně žádný problém, naopak, nejsem žádný velký fanoušek mercedesu, ale uznávám jeho kvality, toto mi přijde že je naopak budoucnost a vsadil bych si na to, že to bude za pár let běžné i u levnějších aut, nějaký tablet nalepenej na palubce to je jen dočasná moda

Napsat komentář