Mercedes-Benz digitalizuje výrobu se společností Siemens

Mercedes-Benz a Siemens společně hodlají dále rozšiřovat digitalizaci udržitelných výrobních metod. Navazují tak na dlouhodobou úspěšnou spolupráci v oblasti projektování a výroby.

Mercedes-Benz a Siemens ohlásily strategické partnerství v oblasti udržitelné výroby automobilů
foto: Mercedes-Benz

Berlínský závod Mercedes-Benz v Marienfelde se promění na kompetenční centrum pro digitalizaci, které se zaměří na vývoj a zavádění digitálního ekosystému MO360 a další zkvalitňování a zdokonalování příslušných výrobních procesů. V budoucnu by se měly v Berlíně kompletovat i jednotlivé komponenty pro elektromobilitu.

Společnost tak plánuje zajistit budoucí využití berlínské továrny, která je nejstarší součástí globální výrobní sítě Mercedes-Benz Cars. Jejím technologickým a digitálním jádrem je berlínský areál Mercedes-Benz Digital Factory Campus. Cílem je zavést nové vývojové trendy otestované v Berlíně v továrnách Mercedes-Benz po celém světě a zajistit potřebnou kvalifikaci pracovníků.

Centrum Wernera von Siemense pro průmysl a vědu v berlínském Siemensstadtu dokáže nabídnout bohaté zkušenosti, které lze úspěšně využít v nadcházející spolupráci. Na základě synergií projektu Siemensstadt2 a Mercedes-Benz Digital Factory Campus dojde k přeměně areálů, kde se zrodila industrializace Německa, v moderní digitální centra.

„Pokračujeme v rozšiřování dlouholeté úspěšné spolupráce s Mercedes-Benz v oblasti projektování a výroby. Společně chceme učinit další velký krok směrem k udržitelné, a ještě konkurenceschopnější automobilové výrobě. Abychom toho dosáhli, využijeme ucelené digitální technologie, které mnohem úžeji propojí technologie, udržitelnost a nová pracovní prostředí,“ uvedl Cedrik Neike, člen představenstva koncernu Siemens AG a generální ředitel Digital Industries.

Přední automatizační a softwarová řešení Siemens jsou základem digitální transformace automobilové výroby. Nabízejí možnosti kombinace a propojování reálného a virtuálního světa a provozních (OT) a informačních technologií (IT), což otevírá nové možnosti pro shromažďování a využití obrovského množství dat vygenerovaných během projektování a výroby a jejich porozumění. Například inovativní aplikace internetu věcí (IoT) dokážou výrazně zvýšit flexibilitu a energetickou úspornost výrobních procesů.

Zemská vláda v Berlíně vítá a podporuje nejen závazek k vytvoření lokality pro výrobu a inovace, ale i související transformaci areálů a spolupráci obou firem. Berlín vyjádřil silnou podporu tohoto partnerství, které je součástí nově vznikající podoby německého hlavního města jako místa pro rozvoj vědy a start-upů. A to je jeden z důvodů, proč berlínský primátor tuto spolupráci podporuje.

tisková zpráva

One Comment on “Mercedes-Benz digitalizuje výrobu se společností Siemens”

Napsat komentář