Maďarsko hodlá dekretem dekarbonizovat polovinu veřejné dopravy

Maďarská vláda hodlá nahradit polovinu fosilních autobusů v tamních největších městech. Chce to zvládnout během deseti let.

Továrna BYD Europe na výrobu elektrických autobusů v maďarském Komárnu
foto: BYD

Nový plán na dekarbonizaci veřejné dopravy oznámil aktuálně maďarský ministr inovací a technologií László Palkovics. Program „Zelené autobusy“ bude platit pro všechna města nad 25 000 obyvatel.

Cílem je nahradit polovinu fosilní flotily elektrobusy. Maďarská vláda na to poskytne spolufunancování v celkové hodnotě 104 mil. euro, což má pokrýt něco přes 20 % pořizovací ceny.

Pilotními oblastmi budou Debrecín, Kaposvár, Kecskemét, Békéscsaba, Székesfehérvár, Esztergom, Zalaegerszeg, Nyíregyháza a Mátra. Nic z toho samozřejmě není náhoda.

V dubnu 2017 otevřelo v Maďarském Komárnu svou továrnu na výrobu elektrických autobusů maďarské BYD. Jde o relativně malou továrnu, která vyrábí 200 autobusů a 300 šasi ročně, max. kapacita je 400 autobusů.

Celkem 650 elektrobusů BYD dnes jezdí ve 12 zemích Evropy a 44 evropských městech včetně Amsterdamu, Londýna, Turína, Osla či Madridu.

94 komentářů u “Maďarsko hodlá dekretem dekarbonizovat polovinu veřejné dopravy”

 1. více CO2 = nyní rekordně mnoho zeleně, potravin, více
  více CO2 = nyní rekordně mnoho zeleně, potravin, více zvířat, více lidí. Další tupé oběti propagandy a lži západních korporací (Rockefeller), které na „zelené“ politice zbohatli ještě více a nic se nevyřešilo, blbci a jiní nevzdělaní Pavlíčkové K. se na to chytí snadno, jsou prostě oběti dezinformací západních korporátních fašistů 🙂

  “In fact, our current CO2 levels and temperatures are actually very low, when compared to the vast majority of Earth’s history, with the notable exception of 300 million years ago, during the late Carboniferous Period, which closely resembles our current climate. And just like today, this was in a period of major cooling.

  Climate alarmists say that it’s imperative that we lower our current atmospheric CO2 and cool the Earth, even though we know from the end of [the Carboniferous Period], as CO2 concentrations continued to drop, so did plant diversity – and Earth was only inches away from being locked into a snowball state, killing almost everything on it…

  “We can estimate that during the Cambrian Explosion, CO2 levels were up to 17 times higher, at about 7,000 parts per million and this was considered the advent of modern life. These high temperatures and CO2 levels were essential for the creation of many major groups of animals that still exist today that developed within the first 40 million years of this era.

  is.gd/wGZml7

  Proto jsou klima alarmisti tak nevzdělaní, neznají historii, geologii, astrofyziku (je třeba znát na vliv třeba nízkých mraků) apod. Vzděláním se klima alarmisti stávají klima skeptiky a omlouvají se za své lži, opačnou cestou nejde nikdo 🙂

  třeba zde:

  is.gd/HX9Fm9

  1. Více zvířat? Vždyť jich miliarda uhořela v Austrálii.
   Více zvířat? Vždyť jich miliarda uhořela v Austrálii. Potápěl ses někdy v moři? 90% korálů je mrtvých. Je to zvyšující se teplotou vody. Co nezničila teplota tak zničily ztroskotané tankery. Lidi neměli tu černou sračku v zemi nikdy objevit. Ale planeta se nám za to pomstí. Vždy si dokázala poradit s přemnoženým druhem. Zbraní má na nás nachystaných dost.

    1. Neblábolím, mnohokrát jsem se o tom přesvědčil na
     Neblábolím, mnohokrát jsem se o tom přesvědčil na vlastní oči, naposledy na Mauriciu. Co se stalo s životem v moři za poslední dobu je strašné. Takové záběry jako natočil před léty Cousteau už dnes nikdo nenatočí. To už nespravíme ani kdybychom následujících 1000 let chodili pěšky. Ale příroda se nám za to strašně pomstí. Pokud se nepomlátíme sami tak má na nás nachystaných dost zbraní. Když nestačí kroupy jak pomeranče tak budou příště jak melouny. I ty viry k tomu patří. To nesvedeš na Rockefellera, za to můžeme my všichni. Já už ne, mám elektromobil 🙂

     1. hochu, dle expertů je covid uměle vytvořený. Nejvíce
      hochu, dle expertů je covid uměle vytvořený. Nejvíce znečišťují korporace, ne lidé, nejvíce plastů odpadu (95 %) v přírodě je z 3. zemí, které korporace kolonizují, tedy téměř vše je Rockefeller (Big Pharma samozřejmě také)

      moc toho ještě nevíš, lze tě snadno obalamutit subjektivním pozorováním 🙂

      1. To je jistě pravda ale plasty nejsou ta hlavní příčina
       To je jistě pravda ale plasty nejsou ta hlavní příčina záhuby života v moři. Hlavní příčina je zvyšující se teplota a za to může CO2. Jeho produkce na obyvatele se zvýšila od roku 1960 na dvojnásobek a stále se to zrychluje. Dělají to hlavně osobní auta. Za můj život se jejich počet v ČR zvednul 40x. Z 200 tisíc na dnešních 8 mil. A za deset let to bude zase 2x tolik. Ale naše malá země není pro planetu nebezpečná. Nebezpečí je Indie a Čína kde začínají lidi bohatnout a těch jsou miliardy. Naštěstí jsou rozumní a je tam větší podíl EV.

        1. No dobře, já to vzdávám. Ale to, že chceš víc CO2 bych
         No dobře, já to vzdávám. Ale to, že chceš víc CO2 bych radši neprezentoval nebo na tebe lidi svedou ty další katastrofy co přijdou. Já mám rád CO2 pouze jako bublinky v pivu.

        2. to je jedno, co chci, prostě na to téměř nemáme vliv
         to je jedno, co chci, prostě na to téměř nemáme vliv 🙂
         ale historie to dokazuje: hodně CO2 = hodně zvířat, rostlin

        3. Když máš tak rád CO2 tak si nastartuj čmouďáka v
         Když máš tak rád CO2 tak si nastartuj čmouďáka v zavřené garáži. Budeme na tebe s úctou vzpomínat.

        4. S uctou? To jste vic schovivvy jak ja. Kdyz sem Jenja nepise,
         S uctou? To jste vic schovivvy jak ja. Kdyz sem Jenja nepise, ani si na nej nevzpomenu. 🙂

        5. ty ani nechápeš, co je to slovo „koncentrace“, tedy tvůj
         ty ani nechápeš, co je to slovo „koncentrace“, tedy tvůj „argument“ je hodný dítěte 5 let 🙂

        6. koncentrace v garáži vs. v přírodě… ty jsi trouba, ty
         koncentrace v garáži vs. v přírodě… ty jsi trouba, ty nejsi schopen pochopit NIC, žádný text, troubo 🙂

         kolik máš let, kolik IQ? Odhad 13 let, IQ cca 90

         je sranda se bavit s člověkem jako Pavlíček K, co má o 40 % nižší IQ 🙂
         možná spíš moje ostuda 🙂

        7. A proc je ta koncentrace za poslednich 100 let vyssi o cca 50
         A proc je ta koncentrace za poslednich 100 let vyssi o cca 50 %, kdyz clovek muze za 3 %? A jaktoze ta koncentrace byla pred tim stabilni (v rozmezi sta let)? UMite to vysvetlit svymi slovy, kdyz mate tak vysoke IQ?

        8. protože jsi debil, který nechápe nic 🙂
         proč byla

         protože jsi debil, který nechápe nic 🙂
         proč byla koncentrace před milióny let mnohonásobně vyšší tedy logicky i více druhů rostlin i zvířat a samo i více kusů? protože příroda, troubo 🙂

        9. Takze to nedokazete vysvetlit? Pani, Vy jste ale moooc chytry.
         Takze to nedokazete vysvetlit? Pani, Vy jste ale moooc chytry. 🙂
         Odpovedi na Vase otazky se doctete ve tretim odstavci
         Vsimnete si, ze v mem textu se da klikat. Snad si to zvladnete otevrit a precist.

        10. aha, nějaká bezcenná diskuse…. to není žádná studie
         aha, nějaká bezcenná diskuse…. to není žádná studie natož neprošla žádným řízením… teď ti to nevadí, co, troubo :)))

         jen obyč propagandistický žvásty pro tvůj mozeček vhodné a funkční 🙂

         opět jsi dokázal, jaký blb z tebe vyrostl, když nedokážeš držet ani svoji linii „argumentů“ 🙂

        11. Neni to zadna diskuze nybrz blog.
         Oponovane vedecke studie

         Neni to zadna diskuze nybrz blog.
         Oponovane vedecke studie najdete na IPPC.
         Ale dobre, budu hodny, chci po Vas vysvetleni vlastnimi sloy, tudixz dodam, ze driv se menila koncentrace daleko ale daleko pozvolneji a mohly za to prirodni procesy. Co stoji za tak nahlou zmenu koncentrace v poslednich 100 letech?
         No a uz vite nebo stale nevite, zda Vam vadi, kdyz Vam nekdo nadava? 🙂

        12. IPCC, která už několikrát lhala a musela stáhnout své
         IPCC, která už několikrát lhala a musela stáhnout své „studie“?
         Blb blbovi věří 🙂

        13. Vy opravdu neumite odpovedet na otazku? JE pro Vas tak moc
         Vy opravdu neumite odpovedet na otazku? JE pro Vas tak moc slozita? Nevite si s ni rady? Pokud to priznate, pokusim se ji zjednodusit.

         Co stoji za tak nahlou zmenu koncentrace CO2 v poslednich 100 letech?
         Vadi Vam ci neadi, kdyz Vam nekdo nadava?

        14. Lhaly studie, ktere prosly oponenturou? Date priklad?
         Lhaly studie, ktere prosly oponenturou? Date priklad?

        15. Všeho moc Skodí Za horší soustředěnost může CO2,
         Všeho moc Skodí Za horší soustředěnost může CO2, zjistili studenti
         https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/1104747-za-horsi-soustredenost-muze-co2-zjistili-studenti

         Stanice na Bílém kříži prvním terénním pracovištěm v celé České republice. Stojí tady od roku 1986.
         V Beskydech probíha přírodovědný projekt, kde skoumají co se stane když je v ovzduší zvýšené množství CO2Výzkumem vlivu koncentrace CO2 na rostliny se zabývá experimentální ekologické pracoviště na Bílém Kříži v Moravskoslezských Beskydách. Jak si s tím rostliny poradí Jaký vliv to má na růst rostlin Výzkumy ukazují, že po počáteční stimulaci fotosyntézy zvýšenou koncentrací CO2 si rostliny již i po jedné vegetační sezóně na podmínky přivyknou a rychlost fotosyntézy klesá téměř na původní úroveň. Takovéto „přejedení se“ oxidem uhličitým je nejvýraznější u pomalu rostoucích rostlin v půdách chudých na dusík a fosfor. Takže rostliny se sice snaží zvýšené koncentraci CO2 přizpůsobit, ale stávající lesy nepomohou globální změnu klimatu vyřešit. Začněme tedy každý sám u sebe tím, že budeme dělat vše pro to, abychom minimalizovali negativní dopad naší činnosti na okolní životní prostředí.

         https://www.novinky.cz/vase-zpravy/moravskoslezsky-kraj/ostrava-mesto/2605-32517-proc-se-sleduje-dech-lesa-a-jak-souvisi-s-globalni-zmenou-na-nasi-planete.html

         https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/1144982-v-beskydskych-lesich-vedci-meri-koncentrace-co2

         http://www.lesprace.cz/casopis-lesnicka-prace-archiv/rocnik-81-2002/lesnicka-prace-c-1-02/vyzkum-vztahu-globalni-zmeny-klimatu-a-lesnich-porostu-v-cr

        16. čt fake news dnes věří jen blbci, sorry … lžou
         čt fake news dnes věří jen blbci, sorry … lžou neustále, neustále jsou na ně stížnosti, dokonce o stížnostích lžou a utajují je 🙂

        17. „klima“ fanatici taky mají 50 leté „studie“ a Al Gore lhal
         „klima“ fanatici taky mají 50 leté „studie“ a Al Gore lhal ve všech 10 bodech svého „dokumentu“ 🙂

        18. ty jsi Pavel K :)))
         bože, to není možný, takovej

         ty jsi Pavel K :)))
         bože, to není možný, takovej debil:)))
         socky koukám berou korunky za všechnu prostituci :)))

        19. Nevím na čem fičíš
         Člověče už to neber
         Má to

         Nevím na čem fičíš
         Člověče už to neber
         Má to negatívní vliv na tvé myšlení

        20. najednou tykáš… ty jsi fakt trouba :)))
         najednou tykáš… ty jsi fakt trouba :)))

        21. Zato Vy vsem vykate jak 90ti lety deda, ze?
         Jak by se Vam

         Zato Vy vsem vykate jak 90ti lety deda, ze?
         Jak by se Vam libilo, kdyz by Vas nekdo urazel? Byl byste s tim v pohode?

        22. Jistě pane honzal, prostá informace, že někde probíhá
         Jistě pane honzal, prostá informace, že někde probíhá nějaký výzkum je jasná dezinformace. Pro relevantní informace se chodí na Novu, Primu a Barrandov, popřípadě čte se Blesk atd. Já jsem naopak rád, že ČT a hlavně ČR ještě funguje tak, jak funguje, přes snahu některých politiků dělat čistky v radě ČT a podobně. A doufám, že některé jejich osobnosti jako Václav Moravec a další ještě nehodili flintu do žita a nevzdali to.

        23. ani jedno, jsi pěkný trouba, když považuješ televizi za
         ani jedno, jsi pěkný trouba, když považuješ televizi za zdroj informací 🙂

         „Zametá někdo stížnosti v Radě České televize pod koberec? Proč radní dostávají některé materiály až těsně před jednáním?“

         více informací, dej do googlu 🙂

         promiň, ale jen blb spoléhá na televizi 🙂

        24. Nespoléhám. Ale očas něco zahlédnu.
         Nespoléhám. Ale očas něco zahlédnu.

        25. tak proč jsi zmiňoval jen TV? To už nezakecáš 🙂
         tak proč jsi zmiňoval jen TV? To už nezakecáš 🙂

        26. Jen TV? Tam jsou 3 odkazy! Chtelo by to bryle.
         Jen TV? Tam jsou 3 odkazy! Chtelo by to bryle.

        27. opět LŽEŠ, podřadná socko, cituji 🙂
         „Pro relevantní

         opět LŽEŠ, podřadná socko, cituji 🙂

         „Pro relevantní informace se chodí na Novu, Primu a Barrandov, popřípadě čte se Blesk atd. Já jsem naopak rád, že ČT a hlavně ČR ještě funguje tak, jak funguje, přes snahu některých politiků dělat čistky v radě ČT a podobně.“

         ty moc neumíš číst diskusi, že? ty jsi fakt trouba :))

        28. kde v příspěvku „Vložil/a PetrK, Ne, 2020-08-23
         kde v příspěvku „Vložil/a PetrK, Ne, 2020-08-23 16:55“
         jsou 3 odkazy, mentálně nemocný debile a opětovný lháři? :))

        29. Na ty 3 odkazy, ktere jsme zminil jste prave reagoval jen Vy,
         Na ty 3 odkazy, ktere jsme zminil jste prave reagoval jen Vy, cituji: „čt fake news dnes věří jen blbci, sorry“.
         Z toho jednoznacne plyne, ze tech dalsich odkazu jste si nevsiml a videl jste jen jeden, protoze od te doby piste ejen o CT. A na zaklade te Vasi reakce, ve ktere jste evidentne nevidel ty dalsi 2 odkazy Vam prisla nyni Vami zminena odpoved. Druhe obvinujete, ze na Vas adekvatne reaguji, pritom Vy reagujete jen na cast prispeku.
         Nelzu, to je Vase domena.

        30. a na ten příspěvek jsem právě reagoval, co jsem vložil,
         a na ten příspěvek jsem právě reagoval, co jsem vložil, a tam odkazy nejsou

         ty jsi debil, že neumíš číst diskusi po reakcích? 🙂

         jsem takovou odpověď čekal, že se to budeš snažit převést na všechny předchozí commenty, to je u debilů snadné je předvídat :))

         takže přiznáváš, že dáváš odkazy na jiný zdroj mé reakce, díky, ty jsi fakt neskutečný trouba, podřadná socka, no 🙂

        31. Dobre, kdyz to nechapete, napisu to jeste jednou a snad
         Dobre, kdyz to nechapete, napisu to jeste jednou a snad srozumitelneji.
         Uzivatel honza t, zminil jedinecnou stanici v Beskydech, toto podporil tremi odkazy na ruzna media. Vy jste na to reagoval sepsutim jen jednoho z nich – CT, ve kterem bylo o dane stanici daleko nejmene informaci a ani z reportaze v CT uzivatel necitoval. Na Vasi reakci pouze o CT (vidite, Vy jste zminil pouze televizi!) se dotycny zeptal, jaka televize je tedy relevantni. Pokud vyber medii omezite pouze na Ceskou televizi a pak vycitate, ze dotycny v reakci zminuje televize, pak byste mel urazet pouze a jen sebe, protoze Vy jste nevidel / nezminil ty dalsi 2 odkazy, ktere nebyly zadnou televizi a pak napadate, ze se dal pokracuje ve Vami omezenem seznamu medii.

         Vsimnete si, ze ta diskuze je komplexnejsi, zacina komentarem prvni urovne a vnoreni prinasi nejake reakce, ktere rozhodne nejsou atomicke, k pochopeni kazde dilci reakce je treba si precist cele vlakno. Nelze bez ztratry kontextu a informaci vytrhnout jeden jediny komentar z dalsi urovne a postavit reakci jen a vylucne jen na informaci v nem sdelenou. To je obrovska chyba ve cteni kontinulanich textu (od vice lidi) a vede k naprostemu nepochopeni a vytrhavani (casti) vet z kontextu presne ve smyslu dezinformaci nebo senzacechtiveho bulvaru. Naucte se vetsimu nadhledu, vyvarujete se spousty Vasich omylu.

         A co rikate na ty dalsi 2 odkazy, na ktere jste nereagoval? Jsou duveryhodne nebo ne? Existuje ta stanice a provadi popsane mereni a jsou spravne vysledky, nebo se v necem spletli?

         Jak by se Vam libilo, kdyz by Vas nekdo urazel?

         Schvalne, jestli dokazete reagovat na cely komentar, nebo si zase vypichnete jen cast.

        32. ;)) tolik námahy, troubo, a to to ani nečtu, hezký den :-)))
         ;)) tolik námahy, troubo, a to to ani nečtu, hezký den :-)))

        33. Jsou tyhle nekonečně a nesmyslné diskuze nutné, nebo vás
         Jsou tyhle nekonečně a nesmyslné diskuze nutné, nebo vás to baví?

        34. Mě už to taky hlava nebere.
         Mě už to taky hlava nebere.

        35. Jak uz jsem zminil drive, kazdy clovek ma pravo na pravdivou
         Jak uz jsem zminil drive, kazdy clovek ma pravo na pravdivou informaci. Snazims e Jenjovi rozsirit obzory a poskytnout nahled dalsi strany.
         Rad bych, aby jednou pochopil, z ekdyz zacne premyslet nad otazkami a zacne si k nim hledat odpovedi, tak se priuci novym vecem a prestane mit nazory, ktere nedokaze vysvetlit, podporit a ktere jsou nelogicke. Nejen z vlastni zkusenosti vim, z enejelepe se chape, pamatuje a prijima informace, na kterou si clovek sam prijde.
         A jestli me to bavi? Nekdy jo, dnes zrovna ne, ale jak jsem psal, snazim se pomoci, jsem zvykly pomahat.

        36. Děláte si srandu? Ten člověk vám na pomoc kašle a jenom
         Děláte si srandu? Ten člověk vám na pomoc kašle a jenom s z vás utahuje, děláte ze sebe opravdu troubu.

        37. „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak
         „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš“

         NA prvni pohled kasle a je sprosty, ale nektere otazky, informace, v cloveku zustanou a pak nuti k zamysleni. Treba nekdy popremysli 🙂
         Nevidim, ze by si utahoval ze me, vidim, ze dehonestuje sam sebe. Clvoek, co kritizuje recnika sdelitele informace misto jejiho obsahu dokazuje, ze nema argumenty a ta dehonestace ukazuje neco o stavu sebevedomi – misto priznani vlastniho selhani vymysli a ukazuje problemy druhych. Zdrave sebevedomy clovek bez problemu chybu uzna a nema potrebu urazet druhe.

        38. Jenze pokud, a ja si myslim ze to tak je, si z nas tady jen
         Jenze pokud, a ja si myslim ze to tak je, si z nas tady jen dela blazny, tak se spis naramne bavi prave proto ze je s nim nekdo jako treba vy vubec jeste ochotny „diskutovat“. Ja uz na tyhle tro.ly absolutne prestal reagovat a mam klid. Ale snazte se dal, treba se stane zazrak. Akorat ze tyhle nekonecne a nesmyslne zbytecne elaboraty meni tu diskuzi na …..

        39. „Stokrat opakovana lez se stava pravdou“ (mimochodem, to
         „Stokrat opakovana lez se stava pravdou“ (mimochodem, to opravdu neponesl Goebbels.
         Tim chci rici, ze pokud nebudeme obhajovat pravdu, pravdu neustale opakovat a neprimejeme vetsinu lidi spravnyma otazkama a studiema, aby na pravdu prisli, pak cim dal tim vice lidi te lzi casem uveri.
         Dam priklad. NEdavno mi mamka poslal email, ve kterem bylo zmineno, ze Pirati v Parlamentu prosazoali, ze lidem na 75 (ted resne nevim vek) by se mel automaticky zabavit ridicak a ze je to dohledatelen v zapisu z jednani. To zmineni o zapisu v mych rodicich vyvolalo naprostou duveru v danou informaci a na otazku, zda se teda do zapisu divali, mi bylo odpovezeno: „Proc? V emailu je uvedeno, ze to tam je, tak to tam je!“. Takze se muze dost snadno stat, ze kdyz Jenja nejaky svuj vyrok podlozi odkazem, ve kterem je bud uplne neco jineho, nebo po provereni zdroju ci puvodce textu je jasne, ze nejde o duveryhodnou informaci, ze pak takove informaci podlehne nejaky jiny clovek a zacne ji dal sirit.
         Tim, ze rezignujeme na obhajobu pravdy a svobody, pak o dane vymozenosti, ktere beeme za samozrejmost, prijdeme. Staci s epodivat, jak posledni dobou dopadaji volby. Myslite, ze Babis se drzi u moci skvelou pruhlednou politikou pro obcany, nebo skvelym marketingem, ktery je bud na hrane nebo uz za hranou pravdy? Takze mi, prosim, vysvetlete, pro je tak spatne nebo spise bezvyznamne a tim padem ustupujici do pozadi, uvadet informace na pravou miru a tu pravdu neustale omilat? Proc lide rezignuji na obhajobu pravdy?
         Ano, mate pravdu, me komentare dost casto mrvi diskuzi, ale ja se proste te pravdy nevzdam a za to se Vam vsem omlouvam.

        40. Se vsim co jste napsal na 100% souhlasim. Ale tady mam dojem
         Se vsim co jste napsal na 100% souhlasim. Ale tady mam dojem ze on je spis troll. Samozrejme muzete psat co chcete, moje forum to neni.

        41. Také s Vámi Pavle 100% souhlasím ohledně nutnosti
         Také s Vámi Pavle 100% souhlasím ohledně nutnosti obhajování pravdy v těch mediálních zvatcích kolem, ale s tím místním trolem už to taky vzdávám.

        42. Pokud od kazdeho nelhostejneho cloveka si zde precte, ze
         Pokud od kazdeho nelhostejneho cloveka si zde precte, ze nemluvi pravdu a sedl na lep konspiratorum, tak se mu dost zuzi mantinely jeho argumentace.
         Kdyz na nejakou svou blbost dostane od 30 lidi reakce, ze mele nesmysly, tak si uvedomi, ze je „letadlo“.
         A dekuji za podporu, moc me potesila.

        43. „Zlo triumfuje, když slušní lidé nedělají nic.“
         Jenom

         „Zlo triumfuje, když slušní lidé nedělají nic.“

         Jenom taková perlička, hned za tímto citátem jsem našel:
         „Špatné zákony jsou nejhorším druhem tyranie.“

         Nicméně zůstává otázka tzv. „menšího zla“ (a schválně jestli sáhnete k odpovědi ze Zaklínače :-D).

        44. Pekne citaty.
         Neznam Zaklinace, poucte me, prosim.
         Pokud bych

         Pekne citaty.
         Neznam Zaklinace, poucte me, prosim.
         Pokud bych mel volit mezi mensim zlem, tak jeste notnou chvili (pokud ji okolnosti pripousti) popremyslim o dalsim reseni.

        45. Zaklínačův názor:
         „Zlo je zlo, Stregobore“, odpověděl

         Zaklínačův názor:
         „Zlo je zlo, Stregobore“, odpověděl zaklínač vážně a vstal. „Menší, větší, střední, všechno jedno, proporce jsou relativní, hranice nejasné. Nejsem zbožný poustevník, nečinil jsem v životě jen dobro. Mám-li však volit mezi dvěma zly, nevolím raději vůbec.“

         Jeho oponent:
         „Existuje Zlo a Větší Zlo a za nimi stojí ve stínu Velmi Velké Zlo. Velmi Velké Zlo, Geralte, je takové, jaké si nedokážeš ani představit, i kdyby sis myslel, že tě už nic nedokáže zaskočit. Jenže, Geralte, jednoho dne se může stát, že tě Velmi Velké Zlo chytí pod krkem a řekne:,zvol si, příteli, buď já, anebo tamto – o něco menší.“

         Nicméně vy jste si už to menší zlo vybral – plevelení 😉
         Možná je pro vás zlem vidět subjektivní utrpení nevědomosti a plevelení je tím třetím, nejmenším zlem ?

        46. To vas uprimne obdivuji. Tahle iluze me uz opustila, pokud
         To vas uprimne obdivuji. Tahle iluze me uz opustila, pokud jsem ji kdy mel.

        47. Jenjovi (drivejsi prezdivka uzivatele honzal) jsem se snazil
         Jenjovi (drivejsi prezdivka uzivatele honzal) jsem se snazil uz nekolikrat vysvetlit, ze rostliny potrebuji pro rust njen CO2, ale i NPK (dusik, fosfor, draslik) a vodu, po poslednich dcou letech dodam, ze jeste co nejmene pozaru). Podle nej staci jen CO2. Takz ebude fajn, kdyz mu to hodne lidi bude predhazovat, aby uz si konecne dostudoval neco z biologie. Jsem z Vysociny, takze moc dobre vidim ve svem okoli, co udelalo CO2 s lesy. Diky nemu je vyssi teplota, jine rozlozeni srazek (hlavne chybi snih v zime a srazky pred vegetacnim obdobim). Vyssi teploita znamena vice potomstva kurovce a mene vody zase nizsi schopnost smrku se zasmolit.

         Dekuji moc za odkazy, hlavne ten posledni je nejvic detailni a mirny narust rychlosti prijmu potvrzuje, ale varuje i pred tim, ze nakonec muze byt efekt opacny.

         Kazdopadne v tomto videu je krasne popsano, proc sazeni stromu dlouhodobe nepomuze kpohlcovani CO2. 1) strom pohlcuje jen v dobe rustu – dokud nedoshne sve nejvetsi velikosti 2) neni na planete dost mista pro tolik stromu, 3) pote, co strom „umre“, tak se nashromazdene CO2 znovu uvolni diky pudnim bakteriim nebo ohni. Jedine, co by pomohlo je tuto hmotu uzavrit nekde hluboko pod zem nebo do utopit vody

        48. Okyselování oceánů (ocean acidification) je proces, který
         Okyselování oceánů (ocean acidification) je proces, který zvyšuje kyselost vody v zemských oceánech. Jedná se o pokračující pokles pH oceánů způsobený rozpouštěním přebytku oxidu uhličitého (CO2) z atmosféry. Mořská voda má v současnosti mírně zásaditý charakter (přibližně pH 8) a okyselení oceánů znamená posun směrem k neutrálním hodnotám pH (pH 7). Odhady uvádějí, že 30–40 % oxidu uhličitého vytvořeného lidskou aktivitou, který je vyloučen do atmosféry, se následně rozpustí v oceánech, řekách a jezerech. Aby byla dosažena chemická rovnováha, dochází k reakci mezi CO2 a vodou, která má za následek vznik kyseliny uhličité. Některé molekuly kyseliny uhličité se následně separují na bikarbonátové ionty a vodíkové ionty, čímž se zvyšuje kyselost oceánu.

        49. Když ho nastartuješ venku tak je to totéž jenom ta garáž
         Když ho nastartuješ venku tak je to totéž jenom ta garáž je velká. Dříve byla, ale pro 2 miliardy aut už je malá. A za 10 let už bude zatraceně malá.

        1. Clovek je zodpovedny zqa mene jak 3 % ale rocne, takze se to
         Clovek je zodpovedny zqa mene jak 3 % ale rocne, takze se to mirne naakumuluje. Nebo mate jine vysvetleni, proc koncentrace CO2 za poslednich 100 let narostla o cca 50 %?

        2. opět nevzdělaný blábole, důkaz je to, že když je
         opět nevzdělaný blábole, důkaz je to, že když je planeta díky tomu zelenější, tak to spotřebuje, troubo…. to ti OPĚT OPĚT nedošlo, že? 🙂

         Nebo záměrně OPĚT dezinformuješ? Ne, na to jsi moc hloupý 🙂

        3. A ten Vas dukaz je tohoto typu nebo uz dodavate opravdovou
         A ten Vas dukaz je tohoto typu nebo uz dodavate opravdovou vedeckou studii, ktera prosla oponenturou? 🙂

         Nekolikrat sjem se Vas ptal a nedokazal jste odpovedet, zda CO2 je pro rust rostlin podminka nutna nebo dostacujici.

        4. chápu, že neumíš kliknout na odkaz na studii, troubo 🙂
         ty

         chápu, že neumíš kliknout na odkaz na studii, troubo 🙂
         ty jsi, pokud vím, nedal jediný odkaz na žádnou studii s „oponenturou“ a najednou to zmiňuješ? Ty jsi fakt demagog amatér trouba :))

        5. A kde je ten odkaz na studii? 🙂
         A kde je ten odkaz na studii? 🙂

        6. Klikam na Vas text a nic to nedela, asi chyba prohlizece 🙂
         Klikam na Vas text a nic to nedela, asi chyba prohlizece 🙂

        7. když jsi debil a dal jsi sám špatný link na příspěvek
         když jsi debil a dal jsi sám špatný link na příspěvek bez linku … to může udělat opravdu jen debil :-))

        8. A Vy neumite kliknout? 🙂 Vy neumite cist? To Vas musim vest
         A Vy neumite kliknout? 🙂 Vy neumite cist? To Vas musim vest za rucicku i ve Vasich vlastnich uvahach, ve kterych se evidentne ztracite?

         Je to odkaz na Vase tvrzeni, ze jste dal link na nazor, ktery je podporen studii. Jak Vam Zap slusne sdelil, ta ale neprosla oponenturou a presne takhle sirite nepravy a hoaxy. Proste si neoverite, co ctete.

        9. Děkujeme za Vaši přízeň a že nás neustále krmíte,
         Děkujeme za Vaši přízeň a že nás neustále krmíte, když ostatní už to vzdali.
         Zdraví Jenja s.r.o., Trolákova 353/17, Malé Ikvice.

      1. klasika…
       kázat vodu a pít víno…
       na druhou stranu aspoň

       klasika…
       kázat vodu a pít víno…
       na druhou stranu aspoň jezdí v EV a ne v obřím naftovem SUV..
       drtivá většina na nějaké EV zvysoka kašle a už vůbec se nezatěžují nějakými odpustky..
       planeta Země je tu přece pro ně a ne oni pro ní…

      2. Ano, toto je typický názor představitele lidu. Všichni kdo
       Ano, toto je typický názor představitele lidu. Všichni kdo mají víc peněz než on tak jsou hajzli a parchanti a nehledá příčinu, že je to třeba tím, že se líp učili nebo pracovali. Ale pro planetu nejsou nebezpeční bohatí, těch není tolik. Nebezpečí jsou miliony chudých kteří vždy jezdili na kolech, oslech a kozách a poslední dobou začínají bohatnout a už mají i na čouďáka. Ti to tady zničí.

     1. taky skončíš na všechno kontrolovaným médiím 🙂
      90 %

      taky skončíš na všechno kontrolovaným médiím 🙂
      90 % na celým světě prostě neumřelo 🙂
      na filipínách a malajsii třeba rostou dobře 🙂

      proč je tady tolik takových snadno ovlivněných mainstreamem, co kontrolují korporace? probuďte se, je to úsměvné 🙂

        1. Jste až neuvěřitelně flexibilní ve svých reakcích.
         Jste až neuvěřitelně flexibilní ve svých reakcích.

  2. tak potvrzeno, že „green“ deal jen ohrožuje a okrádá lidi,
   tak potvrzeno, že „green“ deal jen ohrožuje a okrádá lidi, dělá větší bordel a mnohem dražší elektřinu, zase jsem měl pravdu, jasná čísla – Němci mají 2x vyšší cenu elektřiny a násobně špinavější zdroje oproti jaderné Francii 🙂

   „The California Independent System Operator, the nonprofit entity that controls the flow of electricity for 80 percent of California, said it acted after three power plants shut down and wind power production dropped. It also cited a lack of access to electricity from out-of-state sources.“

   is.gd/NGzzM6

   „zelený“ SS příkaz EU má za úkol přesně to, co se už děje v počátcích v uSS, přesně to jsem zde předvídal před cca týdnem = likvidace lidí a krádež jejich peněz 🙂

   Pavlíček K. by vás chtěl všechny zlikvidovat, když ho za jeho hloupé „argumenty“ platí, nebo je to prostě idiot, co chce svůj vlastní konec, i když to tu má černé na bílém 🙂

   1. Z Vaseho prispevku lze chapat, ze duvod, proc Nemecko ma vice
    Z Vaseho prispevku lze chapat, ze duvod, proc Nemecko ma vice fosilnich zdroju a mene jadernych muze jen Green Deal. Nebo co jste tim chtel rici?
    Za jak dlouho byste dokazal postavit JE v Nemecku, aby pokryly jejich spotrebu ze 75 % a kolik penez by to stalo?

     1. A pred tim rusenim jich melo Nemecko tolik, z emelo stejny mic
      A pred tim rusenim jich melo Nemecko tolik, z emelo stejny mic jak Francie, ze ji davate za priklad?

      A za kolik a jak dlouho jste tedy schopen postavit JE zdroje, aby na tom bylo Nemecko tak skvele jak Francie a kolik pak bude stat 1 kWh elektriny pro obycejne Nemce?

      Jste neuveritelne chytry, kdyz zvladate tak skvele odpovidat na jednoduche otazky. Ja Vas silene bastim 🙂

  1. Hodně štěstí k přesunutí peněz chudých k bohatým?
   Hodně štěstí k přesunutí peněz chudých k bohatým? Další nevzdělaný klima v řadě stáda nevzdělanců 🙂

   Al Gore na podvodech klima řádně zbohatl, nejdřív se „seknul“ ve VŠECH svých „předpovědích“, což potvrdil i soud:

   is.gd/hD12ZB

   a pak na tom vydělal peníze:

   is.gd/l2oLk5

   ale dokud se lidé jako ty nevzdělají, budou stále hloupě pomáhat sobě být chudší a chudší a korporacím být bohatší a bohatší, zatímco já, víceméně mimo systém, se mám lépe a lépe hlavně také díky svému vzdělání … ale prostě jsem měl „štěstí“, že jsem neuvíznul v nevědomosti jako vy tady, takže s vámi soucítím v té vaší chudé mizérii 🙂

Napsat komentář