Lotus Omega: brutální elektrický hypersporťák za 60 milionů, půjde proti LaFerrari i Bugatti Chiron

Britský magazín Autocar informuje, že už příští rok představí Lotus svůj nový elektrický sporťák. Tajné kódové označení zní Omega.

Koncept Lotus Elise z roku 2015
foto: Lotus

Když v roce 2017 koupila značku Lotus čínská automobilka Geely, bylo docela jasné, kterým směrem se velmi pravděpdobně vydá. Začátkem srpna 2018 ohlásilo Geely investici do Lotusu v hodnotě £1,5 mld. Cílem je dostat Lotus na úroveň Porsche co se značky i výroby týká.

Součástí tohoto plánuje je kromě nového SUV plánovaného pro rok 2020 zjevně také nový elektrický supersport nebo „hypercar“, chcete-li. Půjde o zatím nejrychlejší, nejdražší a poddle všeho i nejradikálnější auto, které kdy Lotus během své 70leté historie vyrobil.

Prozatím je „projekt Omega“ zahalen temným závojem tajemství. Vše se kutí v hlavním sídle společnosti Lotus v Hethel v Norfolku. Koncept by měl být podle Autocaru odhalen už příští rok.

Výrobní verze by se pak měla objevit na trhu začátkem nového desetiletí. Cena by se měla blížit £2,5 mil., tedy výrazně víc, než jiné elektrifikované supersporty jako McLaren P1, LaFerrari či Porsche 918 Spyder, mnohem blíže čistě fosilnímu Bugatti Chiron.

Jen pro zajímavost, čínské Geely má dále podíl také ve firmách jako Volvo, Polestar, Lynk&Co, čínský výrobce elektrotaxíků LEVC, Proton nebo výrobci létajících aut Terrafugia.

Jakkoliv má být ale nový hypersporťák od Lotusu nadupaný, tak nějak si dovolíme hádat, že nová generace Tesla Roadsteru se mu v parametrech snadno vyrovná a cenovkou bude o několik řádů jinde. S kým se naopak bude moct srovnávat, to bude nový elektrický supersporťák Concept_Two od chorvatských Rimac Automobili.

7 Comments on “Lotus Omega: brutální elektrický hypersporťák za 60 milionů, půjde proti LaFerrari i Bugatti Chiron”

  1. Jak mi bylo dvacet,byl jsem samé Porsche a Lambo,dnes při
    Jak mi bylo dvacet,byl jsem samé Porsche a Lambo,dnes při sledování záznamu z autosalonů takové autíčka přehlížím a čučím spíš na pickup,nebo něco malého do města.Prostě něco pro každodenní použití.
    Dnes jel můj 8 lety syn z Kozlovic do Lhotky pod Ondřejníkem školním elektro autobusem a byl z něj nadšený!Hold se potatil:)

Napsat komentář