Z Bugatti Chiron je elektromobil! Ale jen díky stavebnici LEGO a zlatým českým ručičkám

Český tým společnosti LEGO dostal zase jednou bláznivý úkol. Postavit Bugatti Chiron v životní velikosti.

LEGO Bugatti Chiron v životní velikosti je z Česka: pojízdné a na baterky!
foto: LEGO

Stavebnice LEGO Technic 42083 Bugatti Chiron se objevila teprve před pár měsíci a už sklízí zasloužený úspěch. Jde o exkluzivní model repliky Bugatti Chiron v měřítku 1:8. Sada obsahuje 3599 součástek a model měří přes 14 cm na výšku, 56 cm na délku a 25 cm na šířku.

Jenže autora stavebnice, Aureliena Rouffiange, napadlo, že by vůbec nebylo špatné zkusit postavit Bugatti Chiron také v životní velikosti. Borci z Kladna se úkolu zhostili s grácií sobě vlastní.

S pomocí pevných a pružných LEGO Technic kostiček vytvořili jedinečnou trojúhelníkovou „tkaninu“, která umožnila vytvořit krásný zakřivený povrch karoserie auta. Celkem na modelu strávili 13 438 hodin.

Bugatti Chiron se skládá z více než milionu kostiček LEGO. Přitom se nepoužilo lepidlo, jak je u modelů takové velikosti obvyklé. Ze stavebnice LEGO nebyl jen ocelový rám, kolem kterého se stavělo, kola, bezpečnostní pásy a přední logo.

Ještě úžasnější je, že celý model je skutečně pojízdný! Uvnitř je totiž 2304 motorků Lego Power Functions, 4032 ozubených kol a 2016 klikových hřídelí. Ty všechny vytvářejí výkon 3,9 kW a točivý moment asi 92 N.m. Díky tomu se 1,5tunové auto může pohybovat rychlostí až 30 km/h.

Fotogalerie

LEGO Bugatti Chiron

LEGO Bugatti Chiron
foto: LEGO

LEGO Bugatti Chiron

LEGO Bugatti Chiron
foto: LEGO

LEGO Bugatti Chiron

LEGO Bugatti Chiron
foto: LEGO

LEGO Bugatti Chiron

LEGO Bugatti Chiron
foto: LEGO

LEGO Bugatti Chiron

LEGO Bugatti Chiron
foto: LEGO

LEGO Bugatti Chiron

LEGO Bugatti Chiron
foto: LEGO
tisková zpráva

13 Comments on “Z Bugatti Chiron je elektromobil! Ale jen díky stavebnici LEGO a zlatým českým ručičkám”

  1. Pro Dány jsou čeští bílí i hodně odborní mzdoví
   Pro Dány jsou čeští bílí i hodně odborní mzdoví otroci levní, daleko víc než třeba i negramotná tmavá migrantská uklízečka u nich doma.
   Jenže tažní bělouši už nezadržitelně pod genocidní vládou Západní elity vymírají, tak hlavní budoucnost spočívá v tom jak se dosud líné chovné vraníky podaří donutit k poctivé práci, a k tomu je nejsnadnější v rámci „nejvyššího dobra nutné“ zavést v EU diktaturu vyvolených tiskařů papírků.

   1. me hlavne bavi protimluv techto hejtu… vy tu mate pulku, ze
    me hlavne bavi protimluv techto hejtu… vy tu mate pulku, ze jsme otroky zapadu, ale zaroven rikate ze uz nebudou. Tak bych potreboval upresnit – je dobre ze uz nebudou otroci? (nasi obcani) ci ne:-) Jestli je to vyslednem genocidni vlady zapadni elity ze tu nebudou lidi pracovat v otrockych podminkach tak je to vlastne dobre ne:))) nebo vam otroci chybi?

Napsat komentář