Lamborghini ukázalo dlouho očekávanou elektrickou pecku, má jen jeden velký háček

Jmenuje se Lamborghini Lanzador EV. První elektromobil italského výrobce supersportů si jde pro peníze globálních milionářů.

Elektromobil Lamborghini Lanzador EV vypadá jako nafouklý sporťák na obřích kolech a s vyšší světlou výškou než je obvyklé. Nové 2+2 GT si bere kousky z designových skvostů jako Revuelto či Urus.

Lamborghini Lanzador EV bude mít podle automobilky na každé nápravě výkonný elektromotor. Auto nabídne maximální výkon přes jeden megawatt.

Energii bude dodávat „vysoce výkonná baterie nové generace“ s dlouhým dojezdem. Rouven Mohr, technický ředitel Lamborghini, popisuje přechod na elektrický pohon jako „inteligentní příležitost k rozvoji vyššího výkonu a jízdních vlastností“.

A ten háček? Lamborghini Lanzador EV údajně půjde do výroby v roce 2028! Lamborghini přitom slibuje, že do roku 2024 elektrifikuje svou kompletní nabídku. Chystají se tak např. plug-in hybridní modely Huracan PHEV a Urus PHEV.

zdroj: tisková zpráva

24 Comments on “Lamborghini ukázalo dlouho očekávanou elektrickou pecku, má jen jeden velký háček”

 1. Nějak nevím, co si o tomhle typu vozidla mám myslet. Do terénu aby se to člověk bál vzít, minimálně že se tomu uškvaří akumulátor pod tím zatížením. Na silnici zase s tím ani rychle jet nelze kvůli hluku od kol (pokud by se neutrhly ze zavěšení). To je tak leda na chvilkové machrování někde na blátě nebo na sněhu. Celková užitná hodnota ale horší než snad i u formule.

     1. Když už jsme u tohoto tématu. Chápete někdo logiku petrolheadů, co jako hodlají dělat, až jednou dojde ropa? To si jako myslí, že ropa nikdy nedojde (ona tedy reálně asi úplně nedojde, jenom její těžba se stane neúnosně nákladnou)? Nebo se chtějí vrátit do koňských spřežení? Nebo si myslí, že není potřeba to řešit, že ať si to vyřeší budoucí generace? Nebo jak to jako mají v hlavě nastavené? Jen se je snažím pochopit, jestli jsou vážně tak hloupí, nebo jestli v tom je něco, co třeba nedochází naopak mně.

        1. Pro Schuma…. Jenom detail: Možná to nevíš, ale Putin několikrát obhajoval elektromobilitu a jestli se nepletu tak měli i nějaké výrobní plány. Ale asi toho moc neuďáli…. Možná v těžbě lithia, nebo aspoň geovýzkumu (ale to jen spekuluju).

         Píšu to sem proto, že pod vlivem propagandy mícháš dohromady švestky s bramborama…

        2. Těchto lidí je bohužel většina. Žijí teď a budoucnost je nezajímá. Problémy řeší až nastanou. Moji mladí jsou bohužel stejní a mě považují za magora. 😉

        3. Pro Drvoštěp: A jako kvůli tomu, že Putin obhajoval elektromobilitu, je elektromobilita špatná? Hitler taky jezdil v Mercedesu, tak kvůli tomu budu odsuzovat Mercedes?! Švestky s bramborami tu mícháš spíš ty než já.

        4. pro Schuma… Tak to je mi líto, že jsi až taková mimóza 👾…
         Já narážel na to, že spalovací mozky posíláš do Ruska a přitom jsou tady na výborném hnoji (Česko je fosilní konzerva – snad nejnatvrdlejší z celé EU).🤪😃
         Jó kdyby si do Ruska posílal třeba homofobi, tomu bych rozuměl….
         Sakra tuším že je to pro tebe moc složité, ale fakt nevím jak to lépe a přitom stručně objasnit 😉

     1. Aha, tak to jo. Tak to good luck to them. V tom případě budou mít co dělat, aby se cenově vyrovnali elektřině, kterou si tu budeme vyrábět sami. Ony už jenom uskladnění a přeprava vodíku jsou brutálně náročné na zabránění únikům ve srovnání s jinými plyny, nehledě na jeho výbušnost.

   1. Kdyby tam nebyla ta loga, tak bych řekl, že jde o screenshot z filmu Transformers.
    Ty sedačky každopádně nevypadají, že by se v nich dalo sedět déle než jenom několik minut, aniž by pasažér utrpěl zlomeninu páteře 🙂 A jet v tom nepřipoutaný by pro pasažéra při nejbližším brždění na dálnici taky znamenalo rozpůlení o palubní desku 🙂

Napsat komentář