Klíč k plug-in hybridu BMW i8 je nádherný kus technologie

Plug-in hybrid BMW i8 se na trhu objeví už příští rok za cenu kolem $135 000. Jedinečné sportovní auto bude doplněno také klíčem, který vyvolává radost a nadšení v každém technologickém fanouškovi už teď. Stačí se na něj podívat.

Klíč k plug-in hybridu BMW i8, který půjde na trh už v příštím roce
foto: BMW

Klíč k plug-in hybridu BMW i8 na pohled připomíná malý smartphone netradičních tvarů. Je vybaven LCD displejem s vysokým rozlišením, který vám ukáže jak moc je auto nabité, kolik má v nádrži benzínu a jak daleko s ním ujedete.

Mimo to ale budou pochopitelně dostupné i další funkce, např. vzdálené nastavení klimatizace a podobně. Otázka zní: za jak dlouho v takovém klíči dojde baterie? Bude je mít dobíjecí? Co když dojde právě v ten nejnevhodnější čas?

5 Comments on “Klíč k plug-in hybridu BMW i8 je nádherný kus technologie”

  1. Neverím že by si túto
    Neverím že by si túto otázku v BMW nepoložili tiež a predpokladám že ju aj vyriešili na svojej úrovni – teda dokonale. Jeden variant by mohol byť, že na palubnej doske bude štýlová priehradka na tento „kľúč“, v ktorej bude dobíjaný. Alebo bude dobíjaný bezdrôtovo ….

  2. Samozřejmě, že ty baterie
    Samozřejmě, že ty baterie budou dobíjecí, stačí se podívat na malý symbol baterky u horního okraje displeje. A jsem si i docela jistý tím, že to bude mít nějaký nouzový režim, kdy už bude baterka tak slabá, že se přední displej vypne a zbytek energie bude sloužit jen k otvírání dveří, aby se právě nestalo, že se člověku vybije klíč a do auta se nijak nedostane.

Napsat komentář