Kia spouští bonusový program dobíjení elektromobilů

Zákazníci Kia mohou sbírat ‚kilometry &Charge‘ a poté je směňovat za bezplatné dobíjení elektromobilů. Dostávají také bonusy za poskytování zpětné vazby ohledně kvality dobíjecích služeb.

Kia v Evropě rozšiřuje služby dobíjení elektromobilů prostřednictvím nové partnerské spolupráce s průkopnickou platformou &Charge pro dobíjení elektromobilů, která zahrnuje chytré zapojování uživatelů společně se službami s přidanou hodnotou. Kia nabízí přístup k platformě &Charge jako jeden z prvních výrobců.

Uživatelé služeb &Charge mohou sbírat bonusové body za dobíjení elektromobilů (tzv. ‚kilometry &Charge‘), které mohu následně využívat v aplikaci Kia Charge k úhradám na veřejných dobíjecích stanicích, a snižovat tak své provozní náklady. Bonusové body lze získávat poskytováním zpětné vazby ke kvalitě dobíjecích služeb a online nákupům ve více než 1500 partnerských obchodech &Charge.

„S postupným rozšiřováním naší nabídky elektromobilů je důležité, aby síť dobíjecích stanic nabízela stejnou dostupnost a kvalitu, na kterou jsou uživatelé našich nejmodernějších elektromobilů již zvyklí,“ uvedl Sjoerd Knipping, viceprezident pro marketing a produktové plánování ze společnosti Kia Europe. „Spolupráce s platformou služeb &Charge může náš potenciál k naplnění uvedeného cíle jen posílit.“

Zlepšování evropské dobíjecí infrastruktury

Platforma &Charge je kromě zvyšování cenové dostupnosti elektromobilů formou udržitelného programu bonusů způsobem, jak v Evropě zefektivnit a zvýšit spolehlivost dobíjení prostřednictvím pravidelné zpětné vazby. Zákazníci Kia – uživatelé mobilní aplikace &Charge – mohou v reálném čase poskytovat zpětnou vazbu k jednotlivým dobíjecím stanicím. Tato data shromažďovaná celou komunitou následně pomáhají provozovatelům dobíjecích míst ověřovat případné problémy a rychle zvyšovat spolehlivost a zlepšovat kvalitu služeb veřejných dobíjecích stanic.

foto: Kia

„Zákazníci Kia poskytováním zpětné vazby na jedné straně získávají kilometry &Charge, využitelné na veřejných dobíjecích stanicích přes aplikaci Kia Charge, ale současně pomáhají zajistit funkčnost veřejné dobíjecí infrastruktury v kvalitě zaručující rozvoj celého hnutí e-mobility,“ dodává Knipping. Služba Kia &Charge je od prosince 2022 k dispozici v Rakousku, Dánsku, Německu, Španělsku a Velké Británii; během prvního čtvrtletí 2023 dále bude dostupná v České republice a Polsku.

Nabídka modelů značky Kia bude do roku 2027 v souladu se strategickým ‚Plánem S‘ zahrnovat 14 plně elektrických modelů. Na podzim letošního roku se představí netrpělivě očekávané SUV s označením Kia EV9 v provedení připraveném do sériové výroby. Nový model, postavený na speciální platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform), ohlásí příchod nové éry udržitelné mobility v pojetí značky Kia.

zdroj: tisková zpráva

12 komentářů u “Kia spouští bonusový program dobíjení elektromobilů”

  1. – EV cca 18kWh/100km = 2,34Kč/km
   – SP cca 7l/100km = 2,45Kč/km
   a to při Vašich cenách za jednotku.
   90% nabíjení se děje doma z FTV popř. za tarif cca 5-6Kč/kWh, takže pořád EV vychází mnohem líp a ele má doma každý, takže nemusím k žádné pumpě jezdit. Benzin asi v potoce u baráku nepoteče.
   Vzhledem k tomu, jak EV jezdí, tak i kdyby to mělo být nastejno se spalovákem, tak stejně bych EV už neměnil.
   ChaChá 🙂

Napsat komentář