Kia představuje technologii Plug&Charge pro snadné nabíjení elektromobilů

Kia uvede průlomový plně automatický proces nabíjení elektromobilů s modelem EV9 v Evropě a poté jej rozšíří na celý svůj elektrický vozový park.

Kia v Evropě pro elektromobily této značky nabídne novou technologii Plug&Charge. Plug&Charge se poprvé představí společně s modelem Kia EV9 a postupně bude k dispozici i pro zbytek elektrifikovaných vozů značky Kia.

Uvedená dobíjecí technologie umožní zákazníkům dobít si elektromobil na kterékoli veřejné dobíjecí stanici podporující Plug&Charge. Díky plně automatickému postupu autentizace se dobíjení spouští okamžitě, tedy bez mezikroku v podobě prokazování totožnosti nebo ověřování. Prostřednictvím Plug&Charge získají uživatelé elektromobilů Kia nejnovější, bezpečnou a pohodlnou technologii dobíjení.

Elektromobil Kia EV9 u nabíjecí stanice Ionity. foto: Kia
Elektromobil Kia EV9 u nabíjecí stanice Ionity. foto: Kia

„Plug&Charge je velmi praktická technologie odbourávající zbytečnou manipulaci, což pro naše zákazníky znamená rychlejší a hladší odbavení,“ uvádí Sjoerd Knipping, viceprezident pro marketing a produktové plánování ze společnosti Kia Europe. „Tím, že zákazníkům nabízíme elektromobily společně s nejmodernějšími způsobu dobíjení, jim usnadňujeme přechod k trvale udržitelné mobilitě a současně potvrzujeme naši pozici silného hráče na vysoce konkurenčním evropském trhu s elektromobily.“

Plně automatizované, snadné a bezpečné dobíjení

Plug&Charge je zjednodušeně řečeno vestavěná technologie identifikace, pomocí které vozidlo přímo komunikuje se všemi dobíjecími stanicemi podporujícími Plug&Charge. Zákazník jednoduše připojí vozidlo k dobíjecí stanici, čímž se dobíjení automaticky spustí.

Služba je plně zabezpečena a žádné další kroky již nejsou zapotřebí. Až doposud musel zákazník před spuštěním dobíjení na dobíjecím místě nejprve ověřit svůj účet, zpravidla pomocí RFID karty nebo mobilní aplikace, jako např. Kia Charge.

Plně zabezpečená služba Plug&Charge je postavena na automatizované výměně digitálních certifikátů mezi vozidlem a dobíječkou, která identifikuje zákazníkův účet a přidruženou smlouvu o poskytování dobíjecích služeb s řidičovým účtem Kia Charge.

Uvedenou výměnu certifikátů mezi jednotlivými subjekty Plug&Charge zajišťuje ekosystém Plug&Charge poskytovatele Hubject. Subjekty jsou v tomto případě provozovatelé dobíjecích míst (CPO), mobilní operátoři (MO) a výrobci originálních dílů (OEM). Komunikace splňuje mezinárodní standard ISO 15118.

Technologie Plug&Charge zjednoduší proces dobíjení při zachování všech výhod aplikace Kia Charge: funkce navigace, informací o tarifech a dostupnosti dobíjecích míst s aktualizacemi v reálném čase, resp. schopnosti rychle filtrovat dobíjecí místa pro elektromobily podle typu připojení, rychlosti dobíjení nebo typu přístupu.

Díky nové technologii snadného dobíjení může zákazník nakonec vozidlo jednoduše odpojit a odjet – platba se připočte k měsíčnímu vyúčtování podle podmínek příslušné smlouvy.

„Kia ve spolupráci s partnery, jako např. DCS (poskytovatel mobility), Hubject (poskytovatel služeb Plug&Charge), resp. několika poskytovateli síťových služeb, jako např. IONITY, využívá všechny dostupné technologie ke zlepšování zákaznických zkušeností,“ uzavírá Sjoerd Knipping. Plug&Charge se stává další součástí portfolia pokročilých technologií dobíjení Kia, které dnes zahrnuje služby Kia Connect, Kia Charge a Kia Smart Charging.

zdroj: tisková zpráva

13 Comments on “Kia představuje technologii Plug&Charge pro snadné nabíjení elektromobilů”

  1. No tak bude to určitě krása – nevím jak moc mě teda u celého procesu nabíjení obtěžuje zrovna to tam mávnout kartou…
    Zajímalo by mě, jak to bude s tarifem. Pokud se použije tarif, který mám na Kia Charge, tak mi budou účtovat cenu, kterou mám u nich dnes dle smlouvy. Pokud ovšem dnes zastavím třeba u stojanu PRE, tak je pro mě výhodnější využít čip od PRE, protože mi účtujou jen 9,90 Kč/kWh.
    Takže by mě zajímalo, zda a jak bude toto ošetřeno popř. zda majitelé Kia a Hyundai budou mít prostě smůlu a budou muset nabíjet komfortně a pohodlně za ceny KCh… ? Navíc mě teda kdokoli a kdykoli bude moct odpojit od nabíjení….

Napsat komentář