Kia Niro – nové SUV s hybridním pohonem

auto Kia Niro koncept hybridní SUV

První exkluzivní fotografie modelu Niro vypovídají o sportovním a současně praktickém charakteru novinky. Světová premiéra hybridního SUV Niro proběhne v únoru 2016 na autosalonu v Chicagu 2016.

Hybridní hnací ústrojí bylo vyvinuto speciálně pro zbrusu nový model Kia Niro
foto: Kia

TISKOVÁ ZPRÁVA

Za stylistickým ztvárněním modelu Niro stála vlastní návrhářská centra automobilky Kia v Kalifornii a v korejském Namyangu, jimž se podařilo do nového vozu promítnout praktičnost a estetickou přitažlivost kompaktního SUV v kombinaci s elegantní aerodynamickou karoserií a jemně tvarovanými povrchy.

Na zvýšených bocích v zadní části vozu, které tomuto HUV propůjčují atletický postoj, zaujmou vysoce posazené koncové svítilny s zdroji, završující celkově úhledný design celé zádi. Štíhlá charakteristická křivka modelu Niro společně se zadními okny zdůrazňuje uhlazený boční profil vozu a zároveň dává větší prostor robustním podběhům kol.

auto Kia Niro koncept hybridní SUV

foto: Kia

Zbrusu nové Niro je vůbec prvním modelem značky, který bude využívat novou specializovanou platformu Kia určenou pro eko-automobily. Toto hybridní SUV by díky zcela novému hybridnímu ústrojí (maloobjemový zážehový motor v kombinaci s el. pohonem) mělo dosahovat hladiny emisí CO2 pod 90 g/km (v kombinovaném režimu, na základě nového evropského jízdního cyklu NEDC).

SUV Niro s hybridním pohonem se veřejnosti představí letos v únoru 2016 na autosalonu v Chicagu 2016. Automobilka Kia tím současně demonstruje, jakého pokroku dosáhla ve své nabídce pohodlných a současně zábavných vozů stojících v čele hnutí za mobilitu s nízkými emisemi.

tisková zpráva

Dva komentáře u “Kia Niro – nové SUV s hybridním pohonem”

  1. Takže, už aby zde byl
    Takže, už aby zde byl únor a Kia Niro přestalo být tajemstvím. To, že Kia umí, ukázala už v minulosti. A pokud Niro bude dalším posunem a to nejen v použití hybridního pohonu tak to pouze potvrdí. Kvalita se desetiletí od desetiletí zvyšuje a je to znát.

Napsat komentář