Kia investuje do technologií autonomního řízení

Jan Horčík - 13 Červen 2019

Automobilka Kia a její sesterská značka dnes oznámily, že investovaly do společnosti Aurora Innovation s cílem urychlit vývoj technologií pro autonomní vozidla. Firmy budou spolupracovat na platformách a službách pro autonomní vozidla, postavených na systému Aurora Driver

Firmy budou spolupracovat na platformách a službách pro autonomní vozidla, postavených na systému Aurora Driver
foto: Hyundai

Tímto krokem dojde k posílení strategické partnerské spolupráce započaté roku 2018, v jejímž rámci Kia i její sesterská značka a Aurora spolupracují na technologiích autonomního řízení pro model s palivovými články. Prostřednictvím nové investice se společnosti dohodly na rozšíření výzkumu na svých modelech a vybudování optimální platformy pro autonomní vozidla obou značek.

Aurora se po svém založení rychle etablovala coby přední firma v oblasti vývoje technologií autonomního řízení. Její systém autonomního řízení Aurora Driver se skládá z laserového radaru, klasického radaru a kamer monitorujících okolí vozidla, resp. počítače, na němž se provozují softwarové moduly, umožňující vozidlu rozpoznávat okolní svět a plánovat bezpečnou cestu v něm.

Po začlenění systému Aurora Driver budou mít modely Kia a její sesterské značky výrazně lepší schopnost monitorovat okolí, reagovat na něj a přizpůsobovat se mu.

„Těší nás, jakého pokroku jsme v rámci spolupráce dosáhli,“ uvedl Sterling Anderson, spoluzakladatel a produktový ředitel společnosti Aurora. „Společně se všemi partnery v rámci našeho ekosystému vidíme přesnější směřování výkonné platformy, která přinese výhody technologie autonomního řízení – bezpečně, rychle a v širokém měřítku.“

Budoucí plány automobilky Kia a její sesterské značky v oblasti mobility zahrnují komercializaci autonomních vozidel úrovně 4 do roku 2021, přičemž jako první se představí flotila autonomních robo-taxi v chytrých městech. Překonáváním současných omezení na straně automobilů i řidičů se automobilky snaží obohatit životy svých zákazníků a zajistit skutečnou ‚svobodu pohybu‘.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol