Juniorskou Robosoutěž FEL ČVUT vyhrály týmy z Prahy 4, Pardubic a Plzně

Představujeme vítěze „juniorské“ Robosoutěže 2023! Nejlepší roboti se znovu utkají v červnovém superfinále na festivalu Maker Faire Prague.

Jarní část Robosoutěže určená pro mladší účastníky, tedy ze 2. stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií, se na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze uzavřela v odpoledních hodinách v pátek 28. dubna.

Díky vysoké účasti 113 týmů se soutěž konala ve třech jednodenních kolech a vzešli tři vítězové: tým Gyrotechnici z Gymnázia Písnická, Praha 4, tým Havárie z Technecia Pardubice a tým CRoomba z Centra Robotiky Plzeň). Absolutního vítěze tak sice neznáme, ale 12-16 robotů s nejlepším skóre se utká ještě jednou – při superfinále na festivalu Maker Faire Prague v neděli 11. června na pražském Výstavišti.

Cílem letošní úlohy s názvem Ping-pong bylo sestavit a naprogramovat LEGO robota tak, aby dokázal v časovém limitu 90 vteřin samostatně a bez další pomoci přemístit a případně roztřídit co nejvíc barevných pingpongových míčků rozmístěných na soutěžní ploše do předem definovaných úložišť. Soutěžili vždy dva roboti na jednom symetricky rozděleném hracím plánu, úspěch se při tom měřil počtem získaných bodů. Vítěz dne pak vzešel ze závěrečného vyřazovacího pavouka. 

Vítězné týmy z Prahy 4, Pardubic a Plzně

Tři finálová kola jarní části Robosoutěže se konala ve středu 26. 4. 2023, ve čtvrtek 27. 4. 2023 a v pátek 28. 2. 2023. Z přihlášených 138 robotů nakonec do soutěže nastoupilo 113 a vítězství oslavily tři týmy:

1. kolo: tým Gyrotechnici ve složení Tomáš Bocan, Jan Pospíšil a Lukáš Šebor z Gymnázia Písnická na Praze 4.

Vítěz 1 – Gyrotechnici Pardubice.

2. kolo: tým Havárie ve složení Martin Půlpytel, Radek Kalousek a Johana Šimon z Technecia Pardubice.

Vítěz 2 – Havárie Praha 4

3. kolo: tým CRoomba ve složení Daniel Dvořák, Matěj Hruška a Tomáš Markytán ze Centra robotiky Plzeň

Vítěz 3 – CRoomba-Plzeň.

Přijďte se v červnu podívat na superfinále!

„Soutěžní úloha Ping-pong byla opravdu těžká, ale nabízela mnoho různých možností řešení, což soutěžící týmy ocenily – a designy vítězných robotů byly při sbírání míčků nesmírně efektivní,“ říká hlavní organizátor soutěže Martin Hlinovský z katedry řídicí techniky FEL ČVUT. 

Letošním vyvrcholením jarní Robosoutěže bude superfinále, které se plánuje na neděli 11. června 2023 na festivalu tvůrců a inovátorů Maker Faire Prague v areálu Výstaviště Praha. Z každého ze tří kol Robosoutěže postupují 4 nejlepší týmy s nejlepším skóre a další čtyři můžou získat divokou kartu. V superfinále se se tak můžeme těšit na exhibici 12-16 „pingpongových“ robotů. 

Jaké týmy se superfinále zúčastní, stejně jako další informace o výsledcích jarní Robosoutěže 2023 najdete na webových stránkách nebo Facebooku Robosoutěže.

zdroj: tisková zpráva

One Comment on “Juniorskou Robosoutěž FEL ČVUT vyhrály týmy z Prahy 4, Pardubic a Plzně”

Napsat komentář