Jaguar Land Rover od roku 2025 už jen čistě na elektřinu

Menší automobilky už vědí, že jinudy než přes elektromobily cesta do budoucnosti nevede.

Jaguar I-Pace a Range Rover Velar
foto: JLR

Jaguar Land Rover nebude od roku 2025 uvádět na trh nic jiného, než čisté elektromobily. Slavná britská značka tak potvrzuje nevyhnutelnost trendu, který v polovině minulého desetiletí nastolila Tesla.

Novou strategii představil Jaguar Land Rover pod názvem „Reimagine“. Pro obě své značky připraví dvě separátní architektury (samozřejmě s mnoha překrývajícími se prvky). Land Rover představí šest čistých elektromobilů v ranku luxusních SUV na značkách Range Rover, Discovery a Defender. První dorazí za tři roky. Tady bude nejspíš hlavní konkurencí rodící se americký Rivian.

I z Jaguaru bude luxusní čistě elektrická značka, ale kolik modelů a které konkrétně automobilka uvede zatím neřekla. Britský výrobce očekává, že do roku 2030 bude 100 % prodejů značky Jaguar čisté elektromobily. Pro celou automobilku by to mělo být 60 %. Uhlíkově neutrální chce být firma do roku 2039.

Kromě bateriových elektromobilů ale JLR pracuje také na vodíkovém pohonu využívajícím vodíkové palivové články.

tisková zpráva

5 komentářů u “Jaguar Land Rover od roku 2025 už jen čistě na elektřinu”

    1. tak tohle není expediční auto – to je tak na pasení
     tak tohle není expediční auto – to je tak na pasení koz.
     Před 100 lety by byla expedice jiná, dnes je elektrika v každé jurtě, ale s benzinem bývá občas ve světě potíž stále a ještě horší je to s kvalitní naftou…:)

 1. Jaguar je idealna znacka na prechod cisto k elektromobilom.
  Jaguar je idealna znacka na prechod cisto k elektromobilom. Trzby nizke, skor alebo neskor by museli skoncit. Ak pripravia 2x sedan a 2x solidne SUV, ktore aj ked budu drahsie ako Tesla Modely S3XY, urcite sa budu predavat. Este dostat pristup k Superchargrom…

Napsat komentář