Italská pošta si objednala 1744 elektromobilů Opel Corsa-e

Poste Italiane neboli italská pošta si objednala 1744 elektromobilů Opel Corsa-e. První várka dorazí před koncem roku.

Elektromobil Opel Corsa-e s polepem Poste Italiane. Itálie v posledních měsících s ohledem na prodej elektromobilů výrazně nabírá na síle.
foto: Opel

Opel zvítězil ve veřejném tendru Poste Italiane. K čemu přesně budou elektromobily sloužit, zda přímo i doručování zásilek, nebo jen jako služební vozy, zatím není jasné.

Elektromobil Opel Corsa-e nabízí díky 50kWh baterii dojezd 337 km WLTP, rychlonabíjení až 100 kW a osmiletou záruku (nebo 160 000 km). Společně s Peugeot e-208 a Citroen ë-C4 je postaven na platformě e-CMP koncernu Stellantis.

Elektromobily jsou u evropských poštovních služeb velmi oblíbené. Například Francouzská pošta využívá 7000 elektrododávek Renault Kangoo Z.E. a také rakouská pošta využívá bohatou flotilu elektrických vozidel. Také Česká pošta pronájem/nákup elektromobilů plánovala, ale nakonec z něj sešlo.

tisková zpráva

5 Comments on “Italská pošta si objednala 1744 elektromobilů Opel Corsa-e”

    1. Skoro bych řekl, že v garážích budou normální zásuvky
      Skoro bych řekl, že v garážích budou normální zásuvky a jedna rychlonabíječka. Jinak wallboxy s rozložením zátěže a plánováním popisoval ElectroDad v některém svém videu, takže v případě potřeby řešení existuje, ale auta jsou na celou Itálii, takže nějakou vysokou koncentraci nečekám.

Napsat komentář