innogy letos zprovoznila sto nových nabíječek

Energetická skupina innogy uvedla do provozu v letošním roce dalších více než 100 veřejných nabíječek pro elektromobily.

Nové nabíječky innogy byly postaveny v rámci projektů Park & Charge Net a Olife Energy Net, které jsou spolufinancovány Evropskou unií prostřednictvím dotačních titulů Ministerstva dopravy ČR. Celkem innogy postaví v obou projektech přes dvě stovky veřejných nabíječek.

I přes komplikovanost a zdlouhavost povolovacích procesů ve stavebním řízení jsme letos výrazně rozšířili možnosti nabíjení u innogy o stovku nových AC nabíječek. Řidiči, kteří se u nás zaregistrují a využívají k nabíjení naši aplikaci, dosáhnou na velmi atraktivní ceny, které patří k nejnižším na trhu,“ uvedl Jan Kolečko, manažer čisté mobility v innogy. 

SOUVISEJÍCÍ: Tesla zkouší novinku: prodává své nabíječky Supercharger dalším firmám

Další letos nově otevřené nabíjecí stanice innogy se nacházejí například v Liberci, ve Starém Městě u Uherského Hradiště, v Ostravě-Vítkovicích, Chocni, Terezíně, Pelhřimově, Šumperku, Aši, České Třebové, Železné Rudě, Karlových Varech, Rozvadově, Havířově, Hradci Králové, Pardubicích nebo Brně.

Síť innogy pokrývá zajímavá místa po celé republice jak ve městech, tak i ve vyhledávaných rekreačních lokalitách. Mezi oblíbená a využívaná místa patří například nabíjecí hub u rodinného zábavního parku Mirakulum v Milovicích, kde je na parkovišti k dispozici deset nabíječek innogy Smart AC Station.

Zákazníci mohou k nabíjení a placení využít webové rozhraní nebo aplikaci innogy eMobilita, kde mohou po registraci získat slevu a nabíjet u standardních AC nabíječek s výkonem do 22 kW za 7 Kč/kWh, u DC rychlonabíječek s výkonem nad 50 kW pak za 10 Kč/kWh. Cena pro jednorázové nabíjení bez nutnosti registrace je poté v obou případech o jednu korunu za kWh vyšší.

innogy aktuálně disponuje 175 nabíjecími stanicemi. Z tohoto počtu je 167 standardních AC nabíječek a 8 DC rychlonabíječek.

zdroj: tisková zpráva

3 Comments on “innogy letos zprovoznila sto nových nabíječek

Napsat komentář