Infiniti představí na autosalonu v Detroitu první elektromobil

auto elektromobil Infiniti QX Inspiration

Detroitský autosalon neboli NAIAS začíná až 14. ledna, ale informace o prvním elektromobilu značky Infiniti jsou venku už teď!

Elektromobil Infiniti QX Inspiration se vší pravděpodobností využije stejné komponenty jako nejnovější 40kWh nebo spíše připravovaná 60kWh verze elektromobilu Nissan Leaf.
foto: Infiniti

Infiniti je luxusní značka japonského Nissanu. Vzhledem k tomu, že Nissan je pionýrem elektromobility se svým modelem Nissan Leaf, přirozeně se předpokládalo, že také Inifiniti s něčím dříve nebo později přijde.

Ukázalo se, že to je později. Dokonce výrazně později. Nový koncept plně elektrického SUV se jmenuje QX Inspiration. Pro značku Infiniti jde prý o „začátek nové éry“. Žádné bližší specifikace ale k dispozici zatím nejsou. Podle prvních fotek ale půjde spíše o menší typ SUV.

Infiniti QX Inspiration

Infiniti QX Inspiration
foto: Infiniti

Infiniti také slibuje, že všechny nové modely představené po roce 2021 budou vybaveny elektromotorem. O jakou míru elektrifikace u jednotlivých modelů půjde ale také zatím není jasné.

Infiniti

17 komentářů u “Infiniti představí na autosalonu v Detroitu první elektromobil”

  1. No není se co divit, že se startupy zaměřují na pickup-y.
   No není se co divit, že se startupy zaměřují na pickup-y. Vždyť na prvních místech prodeje v USA jsou podle značek stále krávy jako: Ford F150, Chevy Silverado, Dodge RAM (Dohromady prodej ročně cca 2 mil kusů.) Z toho F-150 cca 900 tis. Kdo ovládne tenhle segment, má vystaráno …:-) Možná pickup od Tesly bude v prodeji dřív, než Semi …

   http://www.autoforum.cz/zajimavosti/nejprodavanejsi-auta-v-usa-v-roce-2018-jde-porad-o-uplne-jiny-svet/

 1. Pan Franta Koudelka by se v první řadě měl naučit česky.
  Pan Franta Koudelka by se v první řadě měl naučit česky. Člověk pak těžko rozlišuje, jestli je komentář od 8-letého dítěte nebo staršího individua, které s problémy (zda-li vůbec) dokončilo základní školu. V obou případech nelze takový komentář brát vážně.

Napsat komentář