IKEA vs. Tesla – švédský výrobce nábytku prodává vlastní domácí baterii

Domácí baterie mají ambici stát se běžným vybavením domácnosti. Všímá si toho také IKEA, která uvádí na trh vlastní produkt.

Trh s domácími akumulátory se rychle rozrůstá, derou se na něj jak zavedené automobilky jako Daimler (baterie značky Mercedes) či Nissan, tak například i české firmy jako NetPro Systems.
foto: IKEA

Domácí bateriové úložiště jako je např. Tesla Powerwall se skvěle doplňuje se střešní solární elektrárnou. Zejména v Austrálii, stižené problémy s výpadky rozvodné sítě, je o ně obrovský zájem.

IKEA už delší dobu prodává solární panely. Teď k nim přidává i vlastní domácí baterii. Tu pro ni vyrábí společnosti Solarcentury a Sonnen, využívají články od LG Chem.

Hlavní předností domácích baterií značky IKEA má být dostupnost a cena. IKEA odhaduje, že investice do domácí baterie se například v Británii v průměru vrátí za 12 let.

19 Comments on “IKEA vs. Tesla – švédský výrobce nábytku prodává vlastní domácí baterii”

  1. Bylo by dobré to zaktualizovat o aktuální ceny a přidat
   Bylo by dobré to zaktualizovat o aktuální ceny a přidat NMC články, které jsou aktuálně v těch komerčních úložištích nejpoužívanější, vychází levněji a mají lepší cyklickou životnost. Pak to vychází už někde kolem 4-5Kč za uskladnění jedné kWh. Ve státech, kde mají hodně sluníčka a o něco dražší elektřinu než u nás už je to zajímavé číslo.

 1. Chvíli jsem uvažoval, že si postavím na chatu powerwall z
  Chvíli jsem uvažoval, že si postavím na chatu powerwall z notebůkovejch baterek, ale pak jsem to z bezpečnostních důvodů zavrh a začal přemejšlet vo Leaf modulech, ale ty v Evropě zase nikdo nenabizí a musel bych hledat nejspíš celou Leaf baterku z vrakáče. Pak jsem na EVTV natrefil, že vychvalujou čínský šedivý CALB Lifepo co maj taky v eSkutru, co si o tom myslíte? Co jsem tady tak četl tak tvrdíte, že Lifepo je už překonaná technologie, ale to bude spíš zastaralý pro auta než pro stacionární použití.

  „The best battery we’ve found for electric vehicle applications and far superior to GM or Nissan cells in every way.“
  http://store.evtv.me/products.php?cat=10
  http://eskutr.cz/cs/baterie/469-lifepo-akumulator-32-v-40-ah-lifepo4.html

 2. Bohužel v ČR IKEA nenabízí ani jedno. Jediný panel,
  Bohužel v ČR IKEA nenabízí ani jedno. Jediný panel, který si od nich můžete koupit, je nástěnný nebo krycí, dřevo nebo plast. Ze solárních věcí pak lampu nebo lucernu. Čili v ČR stejný přístup, jako jsou ty rychlonabíječky pro elektromobily u IKEA v Evropě všude a v ČR nikde.

  1. e-mail, ctrl c/v:
   Dobrý deň,
   ďakujeme za Váš email.
   Je

   e-mail, ctrl c/v:
   Dobrý deň,

   ďakujeme za Váš email.

   Je nám ľúto, ale v danej chvíli nemáme potrebné informácie k dispozícií, či budú súčasťou sortimentu v OD IKEA Bratislava solárne panely a domáce batérie.

   Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie.

Napsat komentář