Hyundai představil interiér elektromobilu Ioniq 5: překvapí spoustou chytrých inovací

Hyundai zveřejnil nové foto odhalující prostorný interiér očekávaného elektromobilu IONIQ 5. Jeho virtuální světová premiéra se uskuteční 23. února 2021.

Designéři modelu IONIQ 5 se nechali inspirovat motivem „životního prostoru“, v němž se mohou cestující těšit na výrazně odlišné zážitky než dosud.

IONIQ 5 je první model na základě globální modulární platformy pro elektromobily E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Speciálně pro elektromobily koncipovaná platforma s mimořádně plochou sadou akumulátorů, umožňuje vytvořit prostorný a široce individualizovatelný interiér.

Zákazníci si mohou přizpůsobit mobilitu svým požadavkům díky variabilním konfiguracím pro komfortní a bezpečnou přepravu cestujících i nákladu.

„IONIQ 5 svým designem nabízí optimistický pohled na to, co mohou zákazníci očekávat v nové elektromobilové éře,“ řekl SangYup Lee, viceprezident a vedoucí globálního designového centra Hyundai. „Dlouhý rozvor jsme využili k vytvoření nové dimenze prostoru. Tento speciální prostor jsme navrhli jako perfektní místo pro načerpání nových sil a jako druhý domov na cestách.“

Nastupování do modelu IONIQ 5, i vystupování z něj, je pro řidiče a cestující velmi snadné na obou stranách dokonce i na úzkém parkovacím místě, protože plochá podlaha umožňuje posouvat středovou konzolu dopředu a dozadu.

Výsledkem je zcela nový koncept uspořádání, kde místo konvenční středové konzoly přichází řešení s výrazně rozšířenou funkčností oproti statické odkládací schránce. Nově vyvinutý „univerzální ostrůvek“ nahrazuje středovou konzolu a stává se dominantou životního prostoru v modelu IONIQ 5.

Elektromobil hyundai Ioniq 5 je vybaven elektricky nastavitelnými předními sedadly. Sklápějí se do optimálního úhlu tak, aby pasažérům poskytly téměř pocit beztíže. Hyundai snížil jejich tloušťku o 30 % pro ještě více prostoru pro cestující na zadních sedadlech. Mimo jiné i díky tomu si mohou cestující upravit vnitřní prostor vozu svým potřebám nebo dané situaci.

tisková zpráva

4 Comments on “Hyundai představil interiér elektromobilu Ioniq 5: překvapí spoustou chytrých inovací”

Napsat komentář