Hyundai podpoří Mistrovství světa ve fotbale flotilou ekologických vozidel

Značka Hyundai pomůže organizátorům Mistrovství světa ve fotbale 2022 flotilou 236 ekologických osobních vozů, elektrobusy a nabíječkami.

Značka Hyundai, oficiální sponzor Mistrovství světa ve fotbale 2022 , oznámila, že podpoří organizátory největšího fotbalového turnaje na světě v jejich snaze dosáhnout cíle uhlíkové neutrality, a to poskytnutím ekologických vozidel, která zajistí 50 % osobní přepravy v rámci této sportovní akce. Organizátoři tak budou mít poprvé v historii tohoto turnaje ve své flotile tak velké zastoupení ekologických vozidel.

Hyundai poskytne organizátorům Mistrovství světa ve fotbale 2022 flotilu čítající celkem 616 vozů. Z toho bude 446 osobních vozů, přičemž mírně nadpoloviční většinu (226 vozů) budou tvořit modely s výhradně elektrickým nebo hybridním pohonem. Pro tuto sportovní akci, která se bude konat od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru, Hyundai poskytne také 10 elektrických autobusů Elec City.

Hyundai připravuje speciálně organizovaný systém, který zajistí stabilní provoz elektromobilů. Společnost poskytne pro přepravu VIP hostů a pracovníků FIFA modely Hyundai IONIQ 5, Sonata HEV, Tucson HEV, KONA HEV, Genesis G80 EV a GV70 EV. Novináře budou přepravovat autobusy Elec City.

Společnost bude navíc provozovat asistenční nabíjecí službu případně vybitým elektromobilům pomocí inovativní funkce V2L (Vehicle-to-Load) ve dvou bateriových elektromobilech IONIQ 5. FIFA poskytne na parkovištích v katarské metropoli Dauhá nabíječky elektromobilů o výkonu 100 až 150 kW pro zajištění nepřetržitého provozu využívaných automobilů.

Hyundai bude provoz flotily vozidel monitorovat v reálném čase a v případě jakýchkoli poruch nebo nehod zajistí rychlou pomoc, například přivoláním záchranných služeb, odstraněním problému nebo kontrolou vozidel.

Společnost také využije službu řízení provozu vozidel v reálném čase, která zlepší kvalitu služeb vozového parku. Systém detekuje nehody nebo poruchy vozidel v reálném čase a spojuje v jeden celek všechny procesy od parkování, přes přivolání záchranných služeb až po opravy nebo poskytnutí pomoci při nehodě.

zdroj: tisková zpráva

14 komentářů u “Hyundai podpoří Mistrovství světa ve fotbale flotilou ekologických vozidel”

   1. Píšou jinde:
    „Jako důvod se uvádí, že náklady na pořízení a provoz těchto vozů jsou nyní srovnatelné s náklady na benzínové nebo naftové vozy, státní dotace již proto není opodstatněná.“

    Ale podrobnější info, jak na to přišli, neuvádí. Je možné, že je to díky vysokému zdanění spalovacích aut.

 1. WOW !!
  od 07/2023 ve Francii má povinnost parkoviště 80+ SOLÁRNÍ ZASTŘEŠENÍ FOTOVOLT PANELY !! 😀
  od 07/2028 ve Francii má povinnost parkoviště 400+ SOLÁRNÍ ZASTŘEŠENÍ FOTOVOLT PANELY !! 😀

  PS: výjimku mají parkoviště, která jsou nejméně z poloviny zastíněna stromy, kdy by zastřešení mělo „omezení z hlediska technického, bezpečnostního, architektonického či environmentálního nebo z hlediska kulturního dědictví“ a když instalace panelů není možná „za ekonomicky akceptovatelných podmínek“ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

        1. Určitě ne, protože „znárodnění“ ČEZu, tedy vykoupení akcií za maximální cenu, by byla fatální chyba. V současné době vyrábí ČEZ za 50 Euro/MWh. Jeho kontrakty, které se obchodovaly na burze pro rok 2023, měly hodnotu 120 Euro. Aktuálně se ale spekulují až na 300 Euro.
         A teď pozor – tuto hodnotu mají i kontrakty na elektřinu, kterou nelze z ČR vyvézt – prostě to kapacitně není možné.

         Problém tedy není ve výrobě, ale v nefungujícím EU systému obchodu s energiemi. Státní vlastnictví zdroje nic nevyřeší.
         V ČR se vyrobí levně elektřina, kterou nelze mimo ČR vyvézt a přesto se tato elektřina naprosto nesmyslně obchoduje ze německé ceny. Elektřina, kterou vyrobí české elektrárny a spotřebuje český průmysl. Který se tím stává nekonkurenceschopný. Česká republika je exploitována a ekonomicky kolonizována.

         Řešení je jediné. Kopnout Němce do prdele.

        2. Nepomůže nikoho kopat. Na světě existují jen dva způsoby obchodování s elektřinou. Socialistické plánování a nebo volný trh s burzou. Nic jiného nebylo vymyšleno. Burza fungovala u nás od revoluce zcela bez problémů až teď se to začalo divočit.
         ČEZ se podívá jaká je cena na burze a za tolik nám prodává. Když vyrobí za míň tak je to jeho zisk a byl by hloupý kdyby to dělal jinak. Takže to asi nemá řešení.

        3. Premrstene ceny elektriny delaji OZE velmi atraktivni a kazdy kdo ma rozum, ten bude investovat do vlastni, nebo do komunitnich OZE. A kdo ma v hlave seno a bojuje proti OZE si rad priplati. Vzdy platilo a plati ze za blbost se plati.

        4. Vy za 3 tisíce Kč vypěstujete tunu brambor, vy ji sežerete a mě za to zaplatíte 20 tisíc. Za ně, protože nic nevyděláte, mi ještě rád prodáte vaše políčko s mrkví, kterou vám budu prodávat za 100 Kč za kilo. Okurky vám zakážu pěstovat, protože je pěstuje moje žena.

         Trh podle Němců.

Napsat komentář