Hyundai Kona Electric: cena nového elektromobilu začíná v Česku na 899 990 Kč!

auto elektromobil Hyundai Kona Electric

Hyundai představil ceny elektromobilu Kona Electric pro český trh. Jsou víc než zajímavé!

Hyundai Kona Electric v Česku příjemně překvapuje cenou i dalšími specifikacemi. Hlavní otázka tedy zní: bude jí dost pro všechny zájemce?
foto: Hyundai

Hyundai Kona Electric je nové malé plně elektrické SUV. Jihokorejská automobilka Hyundai s ním překvapuje podobně příjemně, jako před časem s Hyundai Ioniq Electric.

Právě ten ale dostane od elektrické Kony nejvíc „na frak“ – pokud rychle nezlevní nebo nepřijde verze s vyšší kapacitou baterie. Hyundai Kona Electric ve verzi Eco (39,2 kWh baterie) a výbavě Future stojí od 899 990 Kč.

Dojezd této verze je až 345 km NEDC/312 WLTP. V základní výbavě ovšem chybí tepelné čerpadlo pro ochlazování a ohřev interiéru.

To je možné dokoupit v paketu Efficiency za 65 000 Kč společně s LED hlavními světlomety, zadními kombinovanými LED světly, systémem předehřevu akumulátorů, automatickými stěrači, solárním předním sklem a zadním tmavým sklem a samostmívacím vnitřním zrcátkem.

Druhá verze vozu s 64kWh baterií je označována jako Power a její cena začíná na 1 059 990 Kč pro výbavu Future. Ta v sobě ve standardu obsahuje paket Efficiency. Verzi Power lze koupit ještě ve výbavě Ultimate za 1 199 990 Kč.

Hyundai Kona Electric elektromobil

Rozměrově je subkompakt Hyundai Kona Electric velmi malý vůz: délka 4165 mm, šířka 1800 mm, výška 1565 mm a rozvor 2600 mm.
foto: Hyundai

Ta navíc obsahuje například asistenta pro vedení vozu v jízdních pruzích, sledování únavy řidiče a bezdrátové nabíjení mobilních telefonů. Verze Power dokáže díky větší baterii u jet až 546 km NEDC/482 km WLTP.

Hyundai dává na auto záruku 5 let bez omezení ujetých km, záruku 8 let/200 000 km na akumulátory a osm let asistenční služby s celoevropskou platností. Taková nabídka nemá mezi ostatními automobilkami obdoby.

Další specifikace vozu jsou: max. výkon 150 kW, toč. moment 395 Nm, max. rychlost 167 km/h, zrychlení 0-100 km/h během 7,6 s, palubní nabíječka 7,2 kW a rychlonabíjení až 100 kW.

vlastní

124 komentářů u “Hyundai Kona Electric: cena nového elektromobilu začíná v Česku na 899 990 Kč!”

    1. Pokud to srovnám s Kodiaqem pak ano za podobnou cenu můžete
      Pokud to srovnám s Kodiaqem pak ano za podobnou cenu můžete mít EV jenže proč vlastně kupovat SUV – kromě těch co ho nepotřebují jezdí s tím po městech si ho kupují také ti co ho skutečně potřebují, jenže Kodiaq uveze 2t na kouli a více kdežto tohle auto nic. Hlavní přínos SUV je schopnost tahání těžkých přívěsů a k tomu ho využívá většina řidičů až pak je terén. Chápu EV jako auto s nízkými náklady pro někoho kdo hodně jezdí – taxi například, ale o tomto vozu osobně nevím k čemu takové auto je. Není to pohodné levné ani praktické auto. A kupovat něco protože je to „in“ je pro mě velmi málo.

Napsat komentář