Hyundai a Kia budou mít infotainment Nvidia Drive

Společnosti Hyundai a NVIDIA dnes oznámily, že všechny budoucí modely značek Kia, Hyundai a Genesis budou od roku 2022 využívat digitální platformu palubní konektivity Nvidia Drive.

Technologie NVIDIA přináší zdokonalení nového operačního systému palubní konektivity ccOS (connected car Operating System)
foto: Kia

Technická spolupráce s firmou NVIDIA, která je celosvětovým leaderem oboru akcelerovaných výpočtů, umožní Hyundai vyvíjet vysoce výkonné počítačové systémy propojených vozidel pro příští generace modelů této automobilové skupiny.

Systémem palubního infotainmentu (IVI) s využitím technologie NVIDIA DRIVE budou standardně vybaveny všechny budoucí modely. NVIDIA DRIVE zahrnuje hardware i balík nezávislých softwarových komponent, a umožňuje tak systémům palubního infotainmentu od HMG kombinovat služby audia, videa, navigace, konektivity a online služby propojených vozidel na bázi umělé inteligence (AI).

Prostřednictvím vysoce výkonné a energeticky úsporné platformy NVIDIA DRIVE budou příští modely značek uvedené automobilové skupiny nabízet zákazníkům bezproblémové a průběžné vylepšované uživatelské prostředí s palubními systémy za podpory umělé inteligence.

Majitelé vozů Kia, Hyundai a Genesis tak budou moci využívat uživatelské prostředí se spoustou funkcí, definované neustále aktualizovaným softwarem AI.

Hyundai Motor Group spolupracuje s firmou NVIDIA od roku 2015, přičemž digitální platforma NVIDIA DRIVE již dnes tvoří základ vyspělých systémů palubního infotainmentu ve vozech Genesis GV80 a G80. Obě uvedené společnosti rovněž spolupracují na pokrokovém digitálním kokpitu, který by se měl představit koncem roku 2021.

Dnešní oznámení znamená další posun spolupráce, kdy HMG pokládá základy systémů palubního infotainmentu s podporou širokého spektra budoucích aplikací a funkcí napříč celou modelovou řadou.

„NVIDIA již přes deset let obohacuje systémy palubního infotainmentu o funkce spotřební elektroniky a uživatelská rozhraní s detailní grafikou,“ uvedl Ali Kani, viceprezident pro autonomní vozidla ze společnosti NVIDIA. „Nyní opět tyto systémy proměňujeme prostřednictvím výkonné umělé inteligence, a pomáháme tak Hyundai Motor Group zvyšovat bezpečnost i přidanou hodnotu, jakožto i zákaznickou spokojenost po celou dobu životnosti vozidla.“

Nový ccOS díky partnerské spolupráci s NVIDIA

HMG díky partnerské spolupráci s firmou NVIDIA bude moci všechny své budoucí modely vybavit novým operačním systémem propojených vozidel (ccOS). Nový systém ccOS z vlastního vývoje spojí velké množství různorodých dat produkovaných vozidlem a řadou palubních senzorů, jakožto i externích datových center pro vozidla s palubní konektivitou. Bude tak schopen poskytovat uživatelsky příjemnější a vysoce komfortní prostředí pro řidiče i zbytek posádky.

Součástí ccOS je integrovaná architektura pro novou digitální platformu služeb propojených vozidel (ccSP – ‚connected car Service Platform‘). ccSP představuje otevřenou platformu, jejímž prostřednictvím mohou majitelé vozidel využívat služby dalších partnerů z nejrůznějších oblastí.

ccOS bude využívat softwarové frameworky firmy NVIDIA k implementaci čtyř klíčových schopností IT:

· ‚Vysoce výkonné výpočty‘ (HPC) s využitím grafických procesorů NVIDIA ke zpracování velkých objemů dat v rámci samotných vozidel i okolního prostředí, resp. dalšímu vylepšování schopností systémů s podporou moderních technologií IT, např. hlubokého učení.

· ‚Seamless computing‘ (hladké výpočty), zajišťující nepřerušované poskytování služeb bez ohledu na to, zda je vozidlo v režimu online či offline. Vozidlo se připojuje k okolní infrastruktuře a chytrým zařízením tak, aby mohlo obohatit palubní prostředí o další uživatelské funkce a služby externích zařízení.

· ‚Inteligentní výpočty‘, poskytující inteligentní služby na míru díky schopnosti správně rozpoznávat záměry řidiče a aktuální podmínky.

· ‚Bezpečné výpočty‘ na ochranu celého systému cestou sledování palubních systémů i externích sítí a oddělení dat souvisejících s bezpečností vozidla.

Díky nejnovějšímu vývoji na poli umělé inteligence a akcelerovaných výpočtů je dále možné, aby vozidla příští generace s výhodou využívala nové systémy, schopnosti a vylepšené bezpečnostní funkce, které lze přidávat i později po zakoupení vozidla.

Budoucí vozidla s centralizovanou počítačovou architekturou na bázi softwaru lze aktualizovat po celou dobu jejich životnosti, a tak se majitelé mohou těšit vždy na nejnovější technologie digitálního kokpitu i další funkce a vlastnosti.

Hyundai oznámí podrobnější informace o plánovaném systému palubního infotainmentu a schopnostech systému ccOS v rámci dalších zpráv ke konkrétním modelům vozidel.

tisková zpráva

Tři komentáře u “Hyundai a Kia budou mít infotainment Nvidia Drive”

Napsat komentář