Hybridy spolehlivější než elektromobily? Hodnotí britský magazín

Podle hodnocení britského měsíčníku What car? patří hybridním modelům prvních pět míst žebříčku a až za nimi je první elektromobil.

Hybridní vozy předčily v hodnocení britského magazínu What car? co do spolehlivosti elektromobily.
foto: Toyota

Nejspolehlivější jsou podle žebříčku britského magazínu What car? hybridní vozy Toyota Yaris, Lexus CT a Lexus NX. I na dalších dvou místech skončily vozy koncernu Toyota, modely Lexus RX a Toyota Auris. Žebříček zahrnoval 218 modelů 31 značek.

Žádná porucha

Dva nejvýše hodnocené vozy vyráběné od roku 2011 prokázaly stoprocentní spolehlivost, třetí Lexus NX produkovaný od roku 2014 dosáhl spolehlivosti 99,7 %. Až na šesté pozici je první elektromobil, Tesla Model S, který se vyrábí posledních osm let a vykazuje spolehlivost 98,9 %. Sedmá je opět Toyota, tentokrát Prius, následuje Lexus IS, Kia Niro a BMW i3.

Žebříčku kraluje právě Toyota, která je spolehlivostní svých aut – nejen hybridů – proslulá. Japonský výrobce jako jediný na světě vyrábí hybridy již od roku 1997. V prvním čtvrtletí letošního roku tvořily hybridní vozy 12,5 % prodejů nových aut. Dohánějí tak auta se vznětovým motorem, která měla podíl 18,3 %.

Toyota vede i mezi staršími ojetinami

V žebříčku nejprodávanější kategorie hybridních ojetin o stáří mezi šesti a 15 lety, který What car? rovněž vytvořil, rovněž kraloval koncern Toyota. Zkoumala se poruchovost vozů a náklady případných oprav za posledních 12 měsíců.

Na prvním místě skončil Lexus CT vyráběný od roku 2011 s 99,5 %. Druhá je Toyota Auris vyráběná v letech 2013 až 2019, která vykázala spolehlivost o jeden procentní bod nižší. Třetí Lexus RX z let 2009 až 2016 dosáhl 97,7 %. Na dalších místech skončily Lexus IS a Toyota Prius.

tisková zpráva

35 Comments on “Hybridy spolehlivější než elektromobily? Hodnotí britský magazín”

 1. off
  Místo uhelných dolů plovoucí soláry. Chystá se

  off

  Místo uhelných dolů plovoucí soláry. Chystá se velká proměna Ústecka
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/plovouci-solary-na-ustecku-106467

  „Teď chce ústecký podnikatel a vizionář Martin Hausenblas spolu se silnými partnery využít zatopená vytěžená území Ústecka pro plovoucí solární elektrárny.

  „Spolupracujeme s ČVUT na projektu plovoucí fotovoltaické elektrárny,“ potvrdil v rozhovoru pro Magazín Byznys Martin Hausenblas. Dodal, že do projektu se už zapojili i silní partneři, kteří pomohou s financováním a realizací.

  Pokud by se využila veškerá zatopená plocha na Ústecku, která nebude mít rekreační či jinou funkci, Česko by získalo tři až čtyři GW elektrické energie vyrobené čistým způsobem, vysvětluje Hausenblas.“

  „Projektu nahrává i již vybudovaná infrastruktura. „Dokážeme využít dráty vysokého napětí, které vedou ke špinavým uhelným elektrárnám. A třeba Unipetrolu umožnit, aby vyráběl vodík ve velkém měřítku,“ říká Hausenblas. Tento projekt by podle něj Ústeckému kraji zachoval status „české baterky“, ale v zelené energii.“

   1. Naopak je to místo navíc. Sřechy mají teoretický
    Naopak je to místo navíc. Sřechy mají teoretický potenciál v řadu % celkové spotřeby, proto každá možná plocha navíc je vítaná. Než se majité střech vůbec k nečemu rozhoupou pokud vůbec tak todle už může dávno vyrábět. Navíc to může využívat již hotovou přenosovou soustavu.

    1. Ano, vodní plochy a život v nich sluneční svit
     Ano, vodní plochy a život v nich sluneční svit nepotřebuje. Proto je zaplácneme solárníma panelama. Jak ohleduplné k přírodě.
     Je to jen banda pomýlených rádoby ekologů, kteří to samozřejmě dělají pro blaho všem a né pro peníze.

     Už jen ty kydy o výrobě vodíku. Je tisíc lepších způsobů co udělat s elektrikou, než se velice ztrátově z ní snažit vyrábět vodík elektrolízou.

     1. A potrebuji i vyssi teplotu, nez jaka byla po staleti v
      A potrebuji i vyssi teplotu, nez jaka byla po staleti v normalu? Jestli myslite sinice, pak oboje jiste potrebuji. Myslite si, ze kdyz zastinite cast vodni plochy FVE, ze tam vymre zivot, jaky jsme znali pred 50ti lety (nemyslim invazivni druhy a ty, co se rozmnozily v posledni dobe)? Z jakeho duvodu?
      Jak ohleduplne k prirode je postavit dum, silnic, obchod? Jak ohledulne je vypoustet odpadky, odpady, znecistujici tekute a plynne latky? Jak ohleduplne je ohrivat Zemi vuci dlouhodobemu prumeru za poslednich par tisic let?
      Ja znam lepsi zpusob, co udelat s plynem, uhlim, uranem, poli s repkou a kukurici nepestovanyh pro potravu. Tu prvni cast nechat v zemi a tu druhou ladem (prirode).
      Verim, ze se shodneme, ze clovek ma negativni vliv na prirodu (faunu a floru okolo), tak proc se nesnazit ten vliv co nejvice snizit?

      1. „tak proc se nesnazit ten vliv co nejvice snizit?“
       No na tom

       „tak proc se nesnazit ten vliv co nejvice snizit?“
       No na tom se schodneme. A proto říkám, že již zastavěných ploch, kde by na střeše mohli soláry být je stále dost, proto není nutné obsazovat vodní hladinu.
       Z mého pohledu je to to samé, jako je nacpat na louku.

      2. „A potrebuji i vyssi teplotu, nez jaka byla po staleti v
       „A potrebuji i vyssi teplotu, nez jaka byla po staleti v normalu,“
       buď lžeš, nebo jsi opravdu velmi nevzdělaný, když ani nevíš, že ve středověku zde pěstovali teplomilné rostliny a posledních 10000 let byl na planetě tepleji

       vzdělej se, opravdu máš obrovské mezery jak ve vzdělání, tak myšlení… snaž se víc a už přestaň neustále ukazovat svou hloupost, raději mlč a uč se 🙂

  1. já ne, je to opět blábol mainstream fake news ohledně EV,
   já ne, je to opět blábol mainstream fake news ohledně EV, jako obvykle

   takto to totiž funguje: 🙂
   Vynikající IT odborník, matematik, psycholog Google vynáší informace, jak jsou média likvidována ve jménu mentálně postižených, západních „elit“ 🙂
   https://is.gd/uvXKLI

   už jen blázen by používal Google, Facebook, Twitter, mainstream (čt, novinky, …) jako zdroj informací, proberte se, nečtěte tento fake news 🙂

    1. ten bývalý pracovník googlu a expert na tom videu je Honza
     ten bývalý pracovník googlu a expert na tom videu je Honza z Horní Dolní? Vidíš, jak snadno jsi zdroj odsoudil, jak snadně tě k tomu navedly „elity“, jak snadno jsi manipulovatelný, asi i nevzdělaný a ne moc chytrý? 🙂

      1. takže si všechny důkazy vymyslel, co říká?
       ty jsi

       takže si všechny důkazy vymyslel, co říká?
       ty jsi opravdu blbý až to bolí 🙂
       on určitě lhal o všech důkazech, že? bože, ty musíš být hloupoučký 🙂

       on nemluví, čemu věří, on mluví o důkazech, troubo 🙂

       je vidět, že ses na to nedíval, proto jsi tak omezený, že čerpáš jen z ubohých jednostranných zdrojů, malý Tomášku 🙂

        1. ty jsi takovej blbec, žes ani nepoznal, že jsi TY nedal
         ty jsi takovej blbec, žes ani nepoznal, že jsi TY nedal žádný argument k uvedným důkazům??? Bože, ty musíš být opravdu hloupoučký, maličký 🙂

         nj, když ti dojdou argumenty, tak plácáš nesmysly bez jediného argumentu typu:

         „To ze nekdo pracoval v Googlu nebo je chytrej neznamena ze nemuze verit blbinam“

         , co, troubo? 🙂

         to je zajmavý, že někdo vůbec může říct, že druhému došly argumenty na odpověď bez jediného argumentu 😀 😀 😀

         ty jsi snad ještě hloupější jak Pavel K, gratuluju 😀

        2. Ty jem Vam uz dal vcera a rano znovu. Ale na to asi nedokazete
         Ty jem Vam uz dal vcera a rano znovu. Ale na to asi nedokazete reagovat, ze? 🙂
         Vy o sobe tvrdite, ze jste chytrej a uspesnej (klidne me opravte, jestli to tu o Vas tvrdi jeste nekdo jiny 🙂 ) a taky se nas tu par lidi najde, co si mysli, ze verite blbinam 🙂 Takze Tomasuv argument je korektni.
         Mimochodem, vzpominam si spravne, ze i chytrosti neosviceny Forest Gump rikaval „pro hloupeho kazdy hloupy“? 🙂 Treba Vam to dojde 🙂

        3. když je někdo tak blbej, co si stále myslí, že v Googlu
         když je někdo tak blbej, co si stále myslí, že v Googlu pracují IT blbci a vymýšlí si konkrétní důkazy jen tak pro srandu, aby si zničil život, tak je to prostě hlupák, nebo Pavel K., nebo Tomášek…. ty jsi opravdu velmi hloupý človíček…. vy dva jste tu vyloženě nejhloupější, ostatní jsou celkem normální… třeba ti to dojde, že jsi tak hloupý, že těžko pro mě můžou být všichni hloupí, když za hlupáky považuji zde jen vás dva… tvůj „argument“ tedy neplatí a jen logicky dokazuje, jak jsi hloupý, mimo 🙂

Napsat komentář