Hybridní námořní jachta U-101 s výhledem do hlubin

Jachta nebo ponorka? Proč ne obojí. Duo designérů Marina Colombo a Sebastiano Vida navrhlo unikátní stroj nazvaný „U-101 Undersea Yacht“. Neboli podmořskou jachtu.   

S diesel-elektrickým hybridním pohonem se můžete jachtou plavit po širých mořích planety. A když dostanete chuť podívat se do hlubin, není nic jednoduššího než prostě zavřít hlavní dveře a dát lodi povel k sestupu.

lodě - U-101 - podmořská jachta

Průmysloví designéři Marina Colombo a Sebastiano Vida jistě nepředpokládají, že se jejich hračka začne v dohledné době vyrábět. Brutálně luxusní stroj o délce 66,5 metru by bylo velmi obtížné vyrobit, ne-li nemožné. Ovšem, kdyby lidé nepřemýšleli o nemožném…

lodě - U-101 - podmořská jachta

Aerodynamická kráska, která vypadá jako kdyby přicestovala ze steampunkvé fantazie Julese Verna a jeho kapitána Nema, by pro ponor do minimální hloubky potřebovala obrovský výkon. Navíc by bylo nutné zajistit systémy životní podpory, materiály by musely ustát obrovské tlaky – jednoduše, nápad je to krásný, ale to je prozatím zhruba všechno.

7 komentářů u “Hybridní námořní jachta U-101 s výhledem do hlubin”

 1. Mám výhrady k vydávání
  Mám výhrady k vydávání ponorky za steampunkovou fantazii Julese Verna.
  Steampunk je tohle:
  clockworker. de/cw/2009/09/24/steampunk-uboot/
  a tohle jsou představy Julese Verna:
  www. 1st-art-gallery. com/thumbnail/211509/1/Illustration-From-20000-Leagues-Under-The-Sea.jpg
  s popisovanou ponorkou nemá ani jedno nic společného, myslím, že byste to mohli přeformulovat.

 2. V aute ma hybrid smysl,
  V aute ma hybrid smysl, protoze hodne kolisa zatizeni motoru, k cemuz neni spalovaci motor uzpusoben a kolisa jeho ucinnost. Baterie umoznuje vyrovnat nerovnomerne zatizeni. Na lodi lze motor nastavit do bodu max ucinnosti a 98% casu tak jet, takze mi nejak unika smysl. Dela to na me dojem velke pitomosti.

Napsat komentář