GM představuje novou generaci baterií Ultium, majít nabídnout skvělý poměr ceny a výkonu

GM, Ford i Volkswagen se konečně pořádně pustili do elektromobilů. GM aktuálně představuje novou generaci svých baterií Ultium.

Bateriový článek GM Ultium typu „pouch“ nové generace.
foto: GM

Baterie Ultium představilo GM minulý rok, poprvé v rámci modelu Buick Electra. Jejich nová generace už má být založena na chemii lithium-kov (li-metal) s „chráněnými anodami“.

Podle prezidenta GM Marka Reusse nabídnou nové baterie skvělou kombinaci cenové dostupnosti, vysokého výkonu a energetické hustoty. První prototypy už ve výzkumných laboratořích „najely“ smulovaných 240 000 km.

Souběžně rozjíždí GM nový společný podnik s firmou SolidEnergy System, do které automobilka investovala už před šesti lety, a která se právě vývojem li-kov baterií zabývá.

Prvním výsledkem nové těsné spolupráce má být prototypová výrobní linka postavená ve Woburnu v Massachusetts. Velkokapacitní výroba předprodukčních verzí baterií by se pak měla rozběhnout do roku 2023.

GM i ostatní automobilky se těmito kroky v oblasti výzkumu, vývoje a výroby baterií mermomocí snaží stáhnout více než desetiletý náskok, který má dnes Tesla.

28 Comments on “GM představuje novou generaci baterií Ultium, majít nabídnout skvělý poměr ceny a výkonu”

 1. Jedno slovíčko a jak to dokáže změnit význam celého
  Jedno slovíčko a jak to dokáže změnit význam celého článku. V první větě chybí slovíčko „do“. 🙂 Kdyby GM, Ford a Volkswagen nechali elektromobilitu elektromobilitou, ničemu by to nevadilo 😉 Po jejich zániku by je v klidu nahradili jiní výrobci aut, kterých je na světě přehršel.

     1. To bohužel napsat nemůžu.
      Co je uvnitř popravdě nevím.

      To bohužel napsat nemůžu.
      Co je uvnitř popravdě nevím. Kapacita je určitě nižší než u komerčních, ale vzhledem k nižšímu rozlišení a celkově určitě nižším nárokům zařízení to poznat není.

      Na kravata style dny mám ještě Carbon X1, ale co je tam taky netuším, asi něco lehkého.

    1. Hele, to je fakt trochu hnidopištvtví – naprosto klidně
     Hele, to je fakt trochu hnidopištvtví – naprosto klidně může být pytlíkovej článek, co po průstřelu projektilem neudělá nic a na druhou stranu článek se super duper plastovým či hlínikovým obalem, co po průstřelu divoce zahoří.

Napsat komentář