Francouzský prezident se bude vozit v pancéřovaném plug-in hybridu DS 7 Crossback Élysée

Plug-in hybrid DS 7 Crossback Élysée byl začleněn do vozového parku kanceláře prezidentů francouzské republiky. Navazuje na dlouhou řadu vozů DS vyrobených pro tento účel.

Od vyhlášení 5. republiky používalo ve Francii vozy DS a SM, poté DS 5 a DS 7 CROSSBACK  již sedm prezidentů. Emmanuel Macron se při své inauguraci v roce 2017 projel po Champs-Élysées ve voze DS 7 CROSSBACK Présidentiel. DS 7 CROSSBACK ÉLYSÉE je v této nové verzi vybaven plug-in hybridním pohonem E-Tense, inteligentním pohonem všech kol a získal inkoustově modrý odstín Blue Encre.

Pro splnění požadavků francouzského prezidenta byl vůz DS 7 CROSSBACK ÉLYSÉE prodloužen o 20 cm za středový sloupek a lze v něm tedy pohodlně pracovat. Prostor pro nohy se zvětšil na 54,50 cm.

Zadní lavici nahradila dvě komfortní samostatná sedadla. Černá kůže v odstínu Basalte je zdobena motivem hodinového pásku Bracelet, který je pro značku DS typický, a obě sedadla odděluje loketní opěrka. Střecha je zevnitř potažená semišovým materiálem Alcantara®. Uspořádání tohoto pracovního prostředí doplňují bezdrátové a USB nabíječky a otevřený středový držák dokumentů.

Prezidentský interiér. foto: DS

DS 7 CROSSBACK ÉLYSÉE je opatřen modročervenými blikajícími světly na přídi, odnímatelnými držáky vlaječek, znaky „RF“ (Francouzská republika) na předních dveřích a trikolorami na přídi a zavazadlovém prostoru. Vůz má specifická 20palcová kola a anténu pro speciální prezidentský telekomunikační systém. Celková délka dosahuje 479 cm, přičemž rozvor se prodloužil o 20 cm na 294 cm. Šířka zůstává stejná, 191 cm, stejně jako výška, která činí 162 cm.

DS 7 CROSSBACK ÉLYSÉE se poprvé objeví během vzpomínkových akcí připomínajících příměří z 11. listopadu 1918 a poté se zařadí do vozového parku kanceláře prezidenta Francouzské republiky.

Napsat komentář