Ford Pro odhaluje nový Transit Connect, také jako plug-in hybrid

Ford Pro dokončuje elektrifikaci své vysoce produktivní řady Transit v Evropě novou kompaktní dodávkou Transit Connect, která přináší plug-in hybridní pohon.

Společnost Ford Pro odhalila novou kompaktní dodávku Ford Transit Connect, která doplňuje novou generaci elektrifikovaných užitkových vozů Transit této značky v Evropě.

Mezi vyspělé a účinné pohonné jednotky se řadí první Ford Transit Connect Plug-in Hybrid, který podnikům nabízí velkorysý cílový elektrický dojezd 110 km a možnost nabíjení jak AC, tak DC rychlonabíjením.

SOUVISEJÍCÍ: Ford Pro představuje nové digitální funkce a vylepšené technologie svých dodávek

Zákazníci mohou těžit také z vyšší přepravní kapacity s objemem nákladu až 3,7 m3 a z nové proměnlivé koncepce sedadel pro modely Kombi. K dalším prvkům patří nová možnost inteligentního pohonu všech kol ve spojení s naftovým motorem, propojený digitální kokpit a historicky nejrozsáhlejší sada pokročilých asistenčních systémů řidiče v modelu Transit Connect.

„Během posledních dvou let jsme elektrifikovali rodinu vozů Transit, abychom pomohli každému typu zákazníků zvýšit jejich produktivitu a elektrifikovat jejich podnikání. Náš nový Transit Connect je dalším krokem této mise,“ řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro pro Evropu.

Jako třetí generace oblíbené kompaktní dodávky Ford Pro Transit Connect je zcela nový model součástí historicky nejsilnější řady kompaktních dodávek Ford Pro, spolu se zcela novým Transitem Courier a připravovaným elektrickým Ford E-Transit Courier.

Ford Transit Connect se začne vyrábět na jaře 2024, přičemž první dodávky dieselové verze Van jsou v rámci plánu postupného uvádění na trh naplánovány na léto letošního roku. Do konce roku se k nabídce připojí Transit Connect PHEV a počátkem roku 2025 nabídku doplní modely s pohonem všech kol a verze Kombi.

Elektrifikovaná řada Transit v Evropě

Transit Connect PHEV je pro Ford Pro posledním dílkem elektrifikace rodiny Transit v Evropě, který následuje po uvedení vedoucího modelu v segmentu E-Transit, elektrického E-Transit Custom – první elektrické verze nejprodávanější jednotunové dodávky v Evropě – a E-Transit Courier. 

Na špici zcela nové nabídky pohonných jednotek pro Transit Connect stojí vůbec první pohonné ústrojí typu PHEV v historii tohoto modelu. Tento systém spojuje 1,5litrový zážehový motor EcoBoost s vysokonapěťovým akumulátorem a elektromotorem a prostřednictvím šestistupňové dvouspojkové automatické převodovky poskytuje kombinovaný výkon 150 k a točivý moment 350 Nm. Maximální užitečné zatížení je 770 kg, a maximální hmotnost přívěsu je 1 400 kg.

Transit Connect PHEV má cílový elektrický dojezd až 110 km a v čistě elektrickém režimu může poskytovat točivý moment až 330 Nm pro přepravu nákladu ve městě.

Zákazníci mohou v případě potřeby dobít akumulátor pomocí DC rychlonabíječky o výkonu 50 kW nebo jej plně dobít mezi směnami pomocí palubní AC nabíječky o výkonu 11 kW.

Tři režimy jízdy pomáhající optimalizovat spotřebu energie:

  • EV nyní, pro jízdu pouze s elektromotorem
  • Auto EV, který vyvažuje využití elektromotoru a benzinového motoru tak, aby co nejlépe vyhovovalo jízdním podmínkám.
  • EV později, pro úsporu energie z elektromotoru na pozdější dobu – užitečné pro jízdu po dálnici před příjezdem do města.

Možnosti přepravy nákladu

Transit Connect je navržen tak, aby uspokojil širokou škálu požadavků zákazníků kompaktních dodávek, proto Ford Pro nabízí model s krátkým nebo dlouhým rozvorem ve dvoumístné karoserii Van nebo pětimístné karoserii Kombi.

Nová konstrukce přináší zvětšený objem nákladového prostoru o 3,1 m3 nebo 3,7 m3 v závislosti na volbě rozvoru. Maximální užitečné zatížení je 820 kg,a tažná síla 1 500 kg umožňuje zákazníkům táhnout širokou škálu vybavení pro jejich podnikání.

Transit Connect Kombi představuje novou revoluční koncepci flexibilních sedadel, která umožňuje zákazníkům s různými potřebami rychle a snadno změnit vozidlo z pohodlného pětimístného vozu na schopnou pracovní dodávku.

Zadní sedadlo se během několika sekund snadno sklopí dopředu a nahoru, čímž se zvětší objem nákladového prostoru na 2,5 m3 (L1) nebo 3,1 m3 (L2), přičemž modely L2 nabídnou prostor pro dvě europalety. 12 Ve sklopené poloze tvoří zadní sedadla ochrannou přepážku v celé výšce a zajišťují tak cestujícím na předních sedadlech komfortní jízdu.

Nová řada úsporných pohonných jednotek

Jako alternativu k novému pohonnému ústrojí PHEV si zákazníci mohou zvolit také 2,0litrový turbodiesel EcoBlue se dvěma výkony. Nový systém pohonu všech kol je nabízen ve spojení s motorem o výkonu 91 kW a šestistupňovou manuální převodovkou; zákazníci si mohou stejný motor objednat také se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou, která zajistí rychlé a plynulé řazení bez ztráty točivého momentu.

Varianta o výkonu 76 kW je vybavena šestistupňovou manuální převodovkou a má pohon předních kol. Ford Pro očekává vysoce konkurenceschopnou spotřebu paliva 4,8 l/100 km, která zákazníkům pomůže snížit náklady na palivo. 

Možnost volby inteligentního pohonu všech kol u nového Transitu Connect zvýší atraktivitu pro zákazníky zejména v oblastech s náročnými povětrnostními podmínkami kde řidičům poskytne lepší trakci a jistotu za volantem.

Pokročilé technologie pro prvotřídní komfort

Standardní výbavou celé modelové řady je 10palcový digitální přístrojový štít s konfigurovatelným hlavním displejem, který je doplněn sekundárními informacemi. V kombinaci s 10palcovým barevným centrálním dotykovým displejem s volitelnou navigací Connected Navigation vytváří stylový digitální kokpit.

Řidiči, kteří používají pracovní telefon pro navigaci nebo kontakt se zákazníky, mohou využívat bezdrátové zrcadlení Apple Carplay a Android Auto s bezdrátovým nabíjením u stupňů výbavy Limited a Active. Nabíjení větších zařízení, jako jsou notebooky nebo nářadí na cestách, je také snadné, protože porty USB-C v kabině nabízejí výkon až 45 W.

Zákazníci si mohou vybrat na přání vyhřívaná přední sedadla, která jsou nabízena v kombinaci s vyhřívaným volantem a certifikována přední organizací pro zdravá záda Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR), Kampaň za zdravější záda. Ta jsou vybavena čtyřsměrně elektricky ovládanými bederními opěrkami a nastavitelnými prodlouženými opěrkami nohou pro optimální pohodlí.

Mezi standardně dodávané vyspělé asistenční systémy řidiče modelu Transit Connect patří Pre-Collision Assist s funkcí automatického nouzového brzdění s výstrahou v případě hrozícího nebezpečí, asistent vyhýbacího manévru a asistent pro křižovatky, které pomáhají předcházet srážkám s ostatními účastníky silničního provozu nebo je zmírňovat.

Zadní kamera a systém pro sledování mrtvého úhlu s varováním před projíždějícími vozy při couvání z parkovacího místa jsou u modelů vyšších výbavových stupňů součástí standardní výbavy a dávají řidiči ještě větší jistotu při manévrování 

A stejně jako u zcela nového modelu Transit Custom pomáhá aktivní brzdění při couvání předcházet nehodám, při nichž se řidič střetne s ostatními účastníky silničního provozu, které mohl přehlédnout. 

Mezi další volitelné technologie patří asistent pro couvání s přívěsem Pro Trailer Backup Assist, který pomáhá řidiči manévrovat s přívěsem, aniž by došlo k jeho zkřížení. Tento systém využívá senzory a zadní kameru a pomáhá řidiči intuitivně navádět přívěs pomocí ovládacího kolečka a digitálního displeje namísto volantu.

Modelová řada přináší atraktivní nabídku pro fleetové zákazníky, řemeslníky i soukromé uživatele:

  • Trend – dostupný pro verze Van a Kombi, určený pro fleetové zákazníky a zákazníky, kteří kladou důraz na své náklady.
  • Limited – verze Van vyšší třídy se 17palcovými koly z lehké slitiny, pracovní plochou v opěradle sedadla spolujezdce
  • Active – atraktivní, robustní Kombi s designem inspirovaným vozy SUV, LED světlomety a střešními ližinami.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář