Ford Mustang Mach-E: dojezd až 610 km WLTP, elektromobil už je v Norsku

Výroba elektromobilu Ford Mustang Mach-E odstartovala, zatím je vyrobeno asi 3000 kusů. Auto už je také v Evropě – kde jinde, než v Norsku.

Nový elektromobil Ford Mustang Mach-E samozřejmě podporuje také pokročilé asistenty, jako chytrý tempomat, který umí zastavit a opět se rozjet, předkolizní asistent, udržování v pruhu apod.
foto: Ford

Elektromobil Ford Mustang Mach-E se začal vyrábět a prodávat. K dispozici jsou čtyři verze se dvěma kapacitami baterií – Standard Range (75,7 kWh/68 kWh využitelných) a Extended Range (98,8 kWh/88 kWh využitelných). Podle evropského standardu WLTP je dojezd nejefektivnější verze až 610 km.

Podle realističtějšího amerického standardu EPA má tatáž verze dojezd 483 km při spotřebě 21,6 kWh/100 km (216 Wh/km). Oba údaje jsou velmi dobré a ukazují, že Ford si tentokrát dal záležet.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E
foto: Ford

První zákazníci v Evropě se auta dočkají začátkem tohoto roku. K dealerům v Norsku už auto dorazilo. V USA už se v prosinci 2020 prodalo několik desítek kusů, ale hlavní „sezóna“ začne letos.

V nejvýkonnější verzi GT dokáže Ford Mustang Mach-E zrychlit 0-100 km/h během 3,7 sekundy. Auto je možné nabíjet výkonem 7,4 kW nebo 11 kW. Případně stejnosměrným rychlonabíjením až o výkonu 150 kW, např. u nabíjecích stanic Ionity.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E
foto: Ford

Nová generace systému SYNC podporuje Apple CarPlay a Android Auto, použití mobilního telefonu jako klíčku, realtime prediktivní informace o dopravní situaci, rozpoznávání hlasu, neustálé připojení k internetu a spoustu dalších vychytávek.

Samozřejmostí jsou pak over-the-air updaty pro „téměř“ všechny počítačové moduly auta. Slovo „téměř“ z tiskové zprávy je velmi důležité a naznačuje, že někdy bude asi cesta do servisu přeci jen nezbytná.

Ford Mustang Mach-E

Ford Mustang Mach-E
foto: Ford

Zákazníci, kteří si elektromobil Ford Mustang Mach-E objednají nyní, dostanou na pět let zdarma přístup k FordPass Charging Network – údajně jedné z největších sítí veřejných nabíjecích stanic v Evropě s více než 155 000 nabíječkami. Plus rok volného přístupu k síti Ionity (aktuálně 300 a výhledově 400 stanic).

Cena elektromobilu Ford Mustang Mach-E začíná v Česku na asi 1,5 mil. Kč za verzi s dojezdem 450 km WLTP. Výkonnější verze s větší baterií a dojezdem až 610 km WLTP by pak měla vyjít přibližně na 1,7 mil. Kč.

tisková zpráva

18 komentářů u “Ford Mustang Mach-E: dojezd až 610 km WLTP, elektromobil už je v Norsku”

    1. Tak jasně, byla to technika jednoduchého levného Falcona v
     Tak jasně, byla to technika jednoduchého levného Falcona v hezkém kabátu, stálo to tuším 3000 USD, což byla super cena – tak to mělo být trendy auto pro mladé. Že se z toho pak stal kult s výkonnými verzemi byl jasnej důsledek – kluci dostali nové auto, naučili se jezdit a sami si to tunili. Nicméně je to designově hezké auto, pro pohodovou jízdu.

  1. Tak strašné to zase není, ale mě se prostě v poslední
   Tak strašné to zase není, ale mě se prostě v poslední době zdají všechna auta na jedno brdo a hm taková “nijaká”. Upřímně ten Jepp se mě líbí asi taky nejvíce ten co je úplně na začátku videa které jste dával výše.

   1. mě odpoved smazali a jeho narážku nechali 🙂 no tak
    mě odpoved smazali a jeho narážku nechali 🙂 no tak martinkoj odpovím stejnou kopijí : Kdyby ti koupili autíčko, tak si máš s čím hrát, takhle vymýšlíš akorát voloviny 🙂 líbí se ti to jooo??? :)) když tak si řekni o další, nemůžu ti neslíbit jesi se s tebou nebudu nezabývat 😉

Napsat komentář