Ford Mustang Cobra Jet 1400: elektrický dragster s výkonem 1044 kW

Ford Performance představuje historicky první tovární dragster Mustang Cobra Jet s čistě elektrickým pohonem.

Nebude rvát uši a nespotřebuje ani kapku paliva, ale čtvrtmílí by měl podle předběžných údajů proletět zhruba za osm sekund rychlostí přes 270 km/h.
foto: Ford

Prototyp Ford Mustang Cobra Jet 1400 s předpokládaným výkonem přes 1044 kW (1419 metrických, resp. 1400 mechanických koňských sil, odtud číslovka v označení) a točivým momentem okolo 1500 Nm vznikl proto, aby demonstroval potenciál elektrického pohonu v náročných závodních podmínkách.

Po elektrickém SUV Ford Mustang Mach-E představuje prototyp Mustang Cobra Jet 1400 další příležitost, jak posunout tradici a dynamiku Mustangu do nové éry. Stroj využívá pokročilých technických řešení, která si v budoucnu mohou najít cestu do sériových pohonných jednotek Ford.

Ford Mustang Cobra Jet 1400

Ford Mustang Cobra Jet 1400
foto: Ford

Mustang Cobra Jet 1400 zároveň navazuje na odkaz původního dragsteru Cobra Jet z konce 60. let. „Tento projekt pro nás ve Ford Performance znamenal výzvu, ale takovou výzvu jsme přijali s nadšením,“ řekl Mark Rushbrook, globální ředitel Ford Performance Motorsports.

Prototyp Mustang Cobra Jet 1400 aktuálně prochází testováním. Později se v letošním roce předvede fanouškům, médiím i soupeřům přímo v ostrém závodním nasazení. Již v neděli 26. dubna však bude vůz k vidění v nové epizodě internetového videopořadu Hard Cell amerického magazínu MotorTrend.

tisková zpráva

11 komentářů u “Ford Mustang Cobra Jet 1400: elektrický dragster s výkonem 1044 kW”

    1. Ja to zvladam a moc dobre vim, co nasleduje. Tyden se pere
     Ja to zvladam a moc dobre vim, co nasleduje. Tyden se pere jine pradlo nez moje, dva tydny si varim sam, stejne dva tydny nedostanu odpoved ani na pozdrav a 3 mesice oddelene loze.
     Ale pocit, z ejsmebyl uprimny a rekl pravdu – k nezaplaceni 🙁

Napsat komentář