Ford Kuga je nejprodávanější plug-in hybrid v Evropě

Již třetí rok po sobě se rodinné SUV Ford Kuga dostalo na vrchol žebříčku prodejů plug-in hybridních vozidel (PHEV) v Evropě.

Nová generace modelu Ford Kuga Plug-in Hybrid byla představena na začátku letošního roku. Nový model rychleji akceleruje a dokáže táhnout až 2100 kg – více, než kterýkoli jiný vůz v této třídě. 

Cestování je pohodlnější díky technologii, která díky satelitní navigaci dokáže automaticky zpomalit v zatáčkách, na kruhových objezdech a sjezdech z dálnic, a nabízí 360° kamerový systém, který dokáže při parkování zobrazit na středovém 13,2palcovém displeji pohled z ptačí perspektivy.

Přináší také vylepšenou konektivitu. Informační a zábavní systém SYNC 4 integruje chytré telefony pomocí bezdrátových technologií Apple CarPlay a Android Auto 8 a nabízí připojení 5G.

Majitelé mohou akumulátor samozřejmě stále nabíjet připojením k nabíjecí stanici nebo napájecímu bodu. Energie akumulátoru umožňuje ujet až 69 km čistě na elektřinu s aktivovaným režimem EV nebo pomáhá prodloužit dojezd s benzinovou nádrží na dlouhých cestách v režimu EV Auto.

Nejprodávanější evropský model PHEV se rovněž vyrábí v Evropě, v montážním závodě Ford ve španělské Valencii. Nová Kuga se začne prodávat tento měsíc.

zdroj: tisková zpráva

2 Comments on “Ford Kuga je nejprodávanější plug-in hybrid v Evropě”

Napsat komentář