FlixBus obnovuje přímé spoje na Jadran, cena překvapí

FlixBus od 12. května obnovil řadu přímých spojů mezi Českou republikou a Chorvatskem, cena od 728 Kč.

Zelený autobusový dopravce FlixBus v těchto dnech obnovuje přímé spojení do desítky turisticky atraktivních destinací v Chorvatsku. Už od 12. května je možné zakoupit jízdenky na první spoje do Rijeky, Puly, Rovinje nebo Umagu z Moravy, z Prahy a jižních Čech nabídne dopravce přímé spojení od 1. června. První spoje přes Zadar, Biograd na Moru nebo Šibenik do Splitu vyjedou z Prahy o den později a jezdit budou denně.

Největší evropský poskytovatel autobusové přepravy letos očekává, že o přímé spoje do Chorvatska bude rekordní zájem. „Lidé se těší na léto bez přísných bezpečnostních restrikcí spojených s pandemií koronaviru. Kdo si v posledních dvou letech odpustil dovolenou u moře, letos na nic nebude čekat. Již nyní vidíme zvýšenou poptávku po přímých spojích do Chorvatska. Z toho důvodu jsme uspíšili start sezónních spojů na Jadran, některé autobusy poprvé vyjely již minulý čtvrtek,“ uvádí ředitel společnosti FlixBus v České republice Pavel Prouza.

Z Prahy denně do Splitu, Zadaru a dalších destinací

Kdo si plánuje dovolenou v Chorvatsku, toho jistě potěší noční spojení FlixBusu z Prahy do Splitu, které poprvé vyjede 2. června a jezdit bude denně. Mezi další zastávky na pobřeží Jadranu patří Zadar, Biograd na Moru, Pirovac, Vodice, Šibenik a Trogir.

Z Florence budou spoje vyjíždět denně v 16:55, cestou zastaví ještě ve Vídni, Grazu a Mariboru. Do Zadaru je příjezd naplánován na 6:05, do Biogradu na Moru v 6:35 a na konečnou do Splitu dorazí v 9:10. Směrem do Česka budou spoje ze Splitu odjíždět opět na noc ve 21:10, ze Zadaru pak v 00:15 a do Prahy dorazí v 13:45. Cena jízdenky z Prahy do Splitu začíná od 999 Kč.

Od 30. května budou z Prahy jezdit i přímé spoje do Rijeky, a to pětkrát týdně. Z Prahy vyjedou od čtvrtka do pondělí v 8:50 a trasa vede přes Lublaň. Do chorvatské Opatije dorazí v 21:10, do Rijeky pak ve 21:35. V opačném směru z Rijeky budou spoje vyjíždět od středy do neděle v 7:20 s příjezdem do Prahy v 20:05. Od 13. června přibude ještě noční spojení Prahy s Rijekou, které bude jezdit každý den v týdnu.

Praha a jižní Čechy získají od 1. června navíc přímé spojení s Istrií. Spoje budou jezdit pětkrát týdně od středy do neděle a vyjíždět z Florence budou v 18:20. Trasa vede přes Tábor, kde zastaví v 20:00, o hodinu později zastaví v Českých Budějovicích a ve 21:35 v Českém Krumlově. Spoje dále pokračují na Linec, Salzburk, Terst, Koper a na slovinské pobřeží do Portorože. Do Umagu je příjezd naplánován na 7:00, do Poreče v 7:40, do Rovinje v 8:25 a na konečnou do Puly dorazí v 9:10.

V opačném směru budou spoje jezdit od čtvrtka do pondělí vždy ve 21:35 z Puly s příjezdem do Prahy ve 12:55 následující den. Cena jízdenek začíná od 879 Kč do Rovinje a od 999 Kč do Puly. „Noční spoje mají tu výhodu, že mají zpravidla méně zastávek než denní spoje a silnice bývají průjezdnější,“ dodává mluvčí FlixBusu Tomáš Beránek.

Z Ostravy a Brna přímo do Rijeky, Rovinje nebo Puly

Také z Ostravy a Brna nabízí FlixBus přímé spojení na Istrii. Spoje jsou již v provozu a jezdí denně. Z ostravského autobusového nádraží spoje odjíždí vždy v 23:05, z Brna v 1:15. Trasa vede přes letiště ve Vídni, Graz, Maribor, Lublaň a Terst. Na pobřeží do Rovinje je příjezd naplánován na 12:25 a do Puly ve 13:15.

V opačném směru spoje z Puly odjíždějí v 15:40, z Rovinje v 16:25 a do Česka je návrat naplánován na 3:40 následující den ráno. Z Moravy dopravce nabízí i přímé noční spoje do Rijeky, a to pětkrát týdně. Z Ostravy spoje odjíždějí od čtvrtka do pondělí v 1:25, z Brna ve 3:35 a do Rijeky přijedou ve 13:55. Nazpět z Rijeky jezdí vždy od středy do neděle v 16:15 s příjezdem do Brna ve 2:25. Cena jednosměrné jízdenky z Brna do Puly i Rijeky začíná již od 749 Kč.

Mimo tradiční destinace v Chorvatsku je možné dostat se přímým FlixBusem třikrát denně do Záhřebu (od a pětkrát týdně i na východ do Slavonskiho Brodu a Osijeku. Jízdenky můžete zakoupit online na www.flixbus.cz, přes mobilní aplikaci dopravce a v kamenných prodejnách dopravce a cestovních agenturách.

zdroj: tisková zpráva

Dva komentáře u “FlixBus obnovuje přímé spoje na Jadran, cena překvapí”

Napsat komentář