Fiat E-Ducato: elektrická dodávka s dojezdem až 330 km

Elektrododávka Fiat E-Ducato byla představena jako prototyp v polovině minulého roku. Dnes už je připravena i výrobní verze.

Fiat E-Ducato
foto: FCA

Dodávka Fiat Ducato má za sebou už 39 let historie. V tomto roce vstoupí do nové éry jako čistý elektromobil. V Evropě má být na trhu během následujících několika měsíců.

Jak je u této třídy dodávek zvykem, bude se Fiat E-Ducato prodávat v několika různých variantách. Dokáže uvézt až 1950 kg nákladu a nabídne nákladový prostor o objemu 10 m3 až 17 m3.

K dispozici budou všechny varianta jako u klasické spalovací verze, včeně korby a různých délek. Elektromotor o výkonu 90 kW/280 Nm bude kombinován se dvěma variantami baterie: buď 47 kWh pro dojezd 200 km nebo 79 kWh pro až 330 km NEDC.

Reálně lze tedy okčeávat dojezdy kolem 150 km až 250 km. Maximální rychlost je i z těchto důvodů omezena na 100 km/h. Standardně má palubní nabíječka výkon 7 kW.

Volitelně si lze připlatit za 11 kW nebo 22 kW. Navíc bude auto vybaveno také 50kW DC rychlonabíjením (nabití na 80 % za 1,5 hodiny).

tisková zpráva

9 Comments on “Fiat E-Ducato: elektrická dodávka s dojezdem až 330 km”

  1. OFF.Audi s 48V systemem ma problem. Startet/alternator se muze
    OFF.Audi s 48V systemem ma problem. Startet/alternator se muze vznitit protoze vlhkost se dostava do integrovane elektroniky. Audi doporucuje neparkovat v garazi a pobliz ostatnich horlavych veci. Vyrobce jednotky Valeo dodava vice automobilkam.

Napsat komentář