Ferrari Modulo, půl století staré zjevení z budoucnosti, má vlastní známku

Slavná italská karosárna Pininfarina slaví 90. výročí. Při té příležitosti si připomíná jeden z nejzajímavějších projektů ve své historii – Ferrari Modulo.

Ferrari Modulo by i dnes mohlo zářit na prknech autosalonů, stačilo by pětilitrový dvanáctiválec vyměnit za baterii a elektromotor.
foto: Ferrari

Italské ministerstvo ekonomického rozvoje si připravilo dárek a vydalo novou známku v omezeném nákladu 400 000 kusů a hodnotě 1,10 euro. Je na ní vyobrazeno právě Ferrari Modulo.

Ferrari Modulo byl unikátní nízký, aerodynamický futuristický koncept auta vybaveného 5l V12 motorem a pětistupňovou manuální převodovkou. Pohon pro nás ani tak zajímavý není, ale aerodynamické řešení vozu bezesporu ano.

Futuristický koncept Ferrari Modulo ovlivnil estetiku mnoha tvůrců sci-fi světů

Futuristický koncept Ferrari Modulo ovlivnil estetiku mnoha tvůrců sci-fi světů a zejména solárních aut. Na výšku měří pouhých 935 mm a váží jen 900 kg.
foto: Ferrari

I díky němu dosahovalo auto výkonu až 410 kW a zrychlení 0-100 km/h během zhruba tří sekund. Maximální rychlost byla 354 km/h. V současné době existuje jediný funkční exemplář v rukou amerického podnikatele a automobilového nadšence Jamese Glickenhause.

tisková zpráva

One Comment on “Ferrari Modulo, půl století staré zjevení z budoucnosti, má vlastní známku”

Napsat komentář