Faceliftovaný Hyundai i20 se prodává jako mild-hybrid

Výroba inovované verze Hyundai i20 bude v tureckém Izmitu zahájena ve třetím čtvrtletí, ve stejném termínu bude zahájen i prodej na českém trhu.

Nový Hyundai i20 nabízí zákazníkům velký vnitřní prostor navzdory svým kompaktním rozměrům automobilu segmentu B. Pro zavazadla je vyhrazen prostor o objemu 352 l za zadními sedadly ve vzpřímené poloze, resp. 1165 l po sklopení zadních sedadel.

Nový přírůstek v produktové řadě značky Hyundai je nabízen v osmi barvách karoserie, na přání také s odlišným lakováním střechy v černé perleťové barvě Phantom Black. Tři barvy karoserie jsou zcela nové: metalický lak Lucid Lime a perleťové laky Lumen Grey a Meta Blue. Mezi barvy převzaté od předchůdce patří Atlas White, perleťové laky Phantom Black, Aurora Grey, Dragon Red a Mangrove Green.

Vyspělá technika pro bezpečnou a komfortní jízdu

Nová i20 nabízí rozsáhlou výbavu s nejmodernějšími prvky a funkcemi v oblasti konektivity. Díky tomu je cestování automobilem ještě praktičtější a komfortnější. Nový model byl vylepšen standardně dodávaným barevným 4,2“ displejem LCD na panelu sdružených přístrojů, nabíjecím vstupem USB typu C, druhou generací systému eCall na základě sítě 4G a systémem bezdrátových aktualizací mapových podkladů OTA (Over-the-Air).

Hyundai i20 bude i nadále nabízen s volitelnými prvky výbavy, které byly oblíbené již v předchozí verzi. Jedná se například o 10,25“ digitální panel sdružených přístrojů a 10,25“ displej informačního a zábavního systému, Apple CarPlay a Android Auto, bezdrátovou nabíječku a nejnovější verzi telematického systému Bluelink®.

Základní výbava nyní zahrnuje více bezpečnostních systémů Hyundai Smart Sense. Autonomní nouzové brzdění FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) disponuje režimy pro jízdu ve městě („City“) a mimo město („Interurban“) a kromě chodců je nyní schopen detekovat také cyklisty. FCA pomáhá detekovat riziko nehody s překážkou vpředu a umožňuje kolizím předcházet. Aktivní asistent pro vedení vozu v jízdních pruzích LFA (Lane Following Assist) zajišťuje, aby vozidlo zůstalo ve svém jízdním pruhu.

Na přání jsou nabízeny také další bezpečnostní systémy, které dodávají řidiči ještě větší pocit jistoty a bezpečí. Upozornění na projíždějící vozidla při couvání (RCCA) (Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist) aktivuje brzdy při couvání z parkovacího místa, pokud detekuje riziko kolize s vozidly vzadu a po stranách. Aktivní asistent pro odvrácení kolize s vozidly ve slepém úhlu BCA (Blind-Spot Collision-Avoidance Assist) používá vizuální upozornění, která se objevují ve vnějších zpětných zrcátkách, pokud je detekováno jiné vozidlo.

Systém BCA se v případě nutnosti aktivuje, aby zabránil kolizi nebo zmírnil její dopady. Chytrý tempomat NSSC (Navigation-based Smart Cruise Control) propojený s navigačním systémem předvídá zatáčky a rovinky na dálnicích a upravuje rychlost jízdy s cílem zvýšit bezpečnost silničního provozu.

Rozšířená výbava nabízí ještě vyšší úroveň komfortu

Modernizovaný model nahradil žárovky interiérového osvětlení technikou LED poskytující vyšší kvalitu světla. Výbava nyní zahrnuje také až 64 barevných kombinací ambientního osvětlení. Cestující si tak mohou nastavovat barvu vnitřního osvětlení podle své nálady. Vůz je k dispozici také s prémiovým audiosystémem BOSE.

Nabídka motorů s optimalizovanou spotřebou paliva

Pod kapotou nového modelu i20 může být 48V mild-hybridní pohon v kombinaci s motorem 1.0 T-GDi – nabízeným ve výkonových verzích 100 koní nebo 120 koní. Mild-hybridní systém s napětím 48 V je zkonstruován s ohledem na maximální hospodárnost a výkonnost a přispívá ke snižování spotřeby paliva i emisí oxidu uhličitého.

Model i20 je nabízen se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou (7DCT) nebo šestistupňovou inteligentní mechanickou převodovkou iMT (Intelligent Manual Transmission). Výsledkem je plynulá jízda s pohotovými reakcemi. Převodovka iMT může po uvolnění pedálu plynu odpojit spalovací motor od převodovky. Vozidlo přejde do režimu plachtění, což přináší cennou úsporu paliva.

Výroba nového modelu i20 bude podle plánu zahájena ve třetím čtvrtletí roku 2023 ve výrobním závodě společnosti Hyundai v tureckém Izmitu. Ve stejném termínu bude zahájen i prodej na českém trhu, první vozy dorazí nedlouho poté.

zdroj: tisková zpráva, foto: Hyundai

Napsat komentář