Facelift sportovního plug-in hybridu BMW i8 dorazí příští jaro

auto plug-in hybrid BMW i8 jako safety-car závodů elektrických formulí Formula E

Včera jsme se přes BMWBLOG dozvěděli, že BMW nejspíš chystá sportovnější verzi elektromobilu BMW i3. To ale není vše, zhruba za rok by měl jít na trh také facelift oblíbeného sportovního plug-in hybridu BMW i8.

Plug-in hybrid BMW i8 jako safety-car závodů elektrických formulí Formula E
foto: Formula E

O nové BMW i8 se mluví už dlouho, zejména v souvislosti s kabrio verzí Spyder. Je skoro neuvěřitelné, že tenhle sportovec do zásuvky je na trhu už tři roky a za tu dobu se ho prodalo už hodně přes 10 000 kusů.

Spekuluje se, že nová BMW i8, dost možná taktéž nesoucí označení „S“, nabídne větší baterii (z 7,1 kWh na 10 kWh nebo více) a vyšší výkon asi o 11 kW na 277 kW (dříve se ale mluvilo o výraznějším navýšení). Ostatně, podobné parametry nabídla BMW i8 speciálně upravená jako safety-car pro závody Formula E.

K dispozici má být také bezdrátové nabíjení a jistých změn dozná také samotná karoserie. Je možné, že na designu nové i8 se bude podílet také slovenský designér Jozef Kabaň, který do BMW nedávno náhle odešel ze Škoda Auto.

BMWBLOG

8 komentářů u “Facelift sportovního plug-in hybridu BMW i8 dorazí příští jaro”

 1. Příklad brzké budoucnosti.
  Dle nařízení EU budou muset

  Příklad brzké budoucnosti.
  Dle nařízení EU budou muset už do pár let být všechna takto silná sportovní nová auta na evropském trhu buď tyto plug-in hybridy nebo čisté elektriky.
  Jestli to, ale jak někdo píše stojí 4 melouny, tak už to mohlo být i se stejným dojezdem fakt zcela elektrický.
  Ale je pravda, že BMW je automobilka, co musí své modely prodávat globálně v co nejvíce státech to jde.

Napsat komentář