Elon Musk jede bomby: Teslabot už příští rok, stejně jako Cybertruck, Semi a Roadster

Kyber rodeo v texaském Austinu odstartovalo a Elon Musk měl zase svou „slibovací“. A nasliboval toho opravdu hodně.

Elon Musk oficiálně otevřel výrobu v Gigafactory Texas/Austin, předal prvních pár tam vyrobených elektromobilů Tesla Model Y a hodně toho nasliboval. Mimo jiné řekl, že první verze humanoidního robota „Teslabot“, kterému se teď říká projekt Tesla Optimus, by mohl být vyroben už příští rok. Prý změní ekonomiku tak, jak ji dnes známe. Víc než auto. Ale prý se nemusíme bát, žádný „Skynet/Terminátor“ z toho nebude. Tesla si tím spíš chce asi pomoct k levnější, spolehlivější pracovní síle.

Kromě toho se v Gigatovárně Austin bude vyrábět také elektromobil Tesla Cybertruck. Ten už má letité zpoždění, ale prý se dočkáme už příští rok. Zároveň podle Muska příští rok konečně vyjedou na silnice také dlouho slibované projekty Tesla Semi a Tesla Roadster.

Musk řekl, že letošní rok bude o škálování výroby, tedy náběhu gigatováren Berlín a Texas, a příští rok o záplavě nových produktů. K už zmíněným přibude možná ještě jeden, totiž futuristické dedikované robotické taxi. Jinými slovy robotický taxík prapodivných tvarů. Musk už něco podobného naznačoval několikrát dříve. Důležité je, že k výrobě něčeho takového má Tesla dokonalé předpoklady. Klíčem ke všemu je její systém super-pokročilé umělé inteligence AI, který využije jak v autech, tak humanoidních robotech.

zdroj: Tesla

157 Comments on “Elon Musk jede bomby: Teslabot už příští rok, stejně jako Cybertruck, Semi a Roadster”

 1. Nebylo by už načase nechat ty politický kecy na novinky, tady je výsledek testu na fDrive:::U elektromobilu Hyundai Ioniq Electric s nájezdem 78 tisíc km je degradace 4,5 %, pokles kapacity je tedy na 26,7 kWh. Dá se očekávat pokles kapacity na 80 % původní kapacity cca po 346 tisících km. A to za podmínky, že kapacita bude klesat stejně rychle jako dosud. U druhého elektromobilu nás čekalo překvapení. Po 224 tisících ujetých km kapacita poklesla jen na 27,04 kWh, tedy o 3,4 %.

 2. Na Ukrajine funguje uz 10.000 Starlink internetovych transmitteru. Zatim se zadny z nich nestal tercem pro russke nalety. Starlink vyzname podporuje komunikaci vojenskych ale i zdravotnickych slozek. Tesla dodava take omezene mnozstvi Tesla Powerwall.
  By me zajimalo, kolik predelanych mikrovlnek by stacilo aby narusily navigacni systemy russkych raket a letadel v okruhu treba 2km.

      1. Ne to není náhoda, tomu se říká plánování. On každý není jelito jako náš ovar z hradu, aby byl překvapený co russáci vyváděj. Amíci to očekávali, tak se připravili. Také mohli mít zásoby pro jiné účely. Překvapivě státy mají strategické zásoby. Jen primitiv tím může být překvapen a dělat z toho konspirační zápletku.

      2. Ano a ještě před invazí jim dodávali mnohem víc zbraní. Oni fakt asi věděli, že Putin zaútočí a všechno tajili a nic neřekli.

       Nebo počkat… říkali to vlastně několik měsíců, ale málo kdo jim věřil a proruská lůza tu vykřikovala, že Rusové jen cvičí na svém území. 😀

        1. Protože věřit tomu co Rusko(Putin) říká nebo tvrdí i přes všechny ty potvrzené lži za posledních 20 let může jen proruská lůza nebo silně naivní lidé. Podle některých vyjádření Ruských představitelů je Ukrajina území Ruska, takže oni vlastně stále jen „cvičí“ na „svém“ území. 😀

         Respektuji určitý stupeň nedůvěry, ale nepřijde mi, že by USA služby dlouhodobě krmili svět nepravdivými informacemi. Když přeskočíme konspirační teorie, tak poslední významné „krmení“ za 20 let byly chemické zbraně v Iráku, ale to je spíše máslo na hlavě, kdy se nechali opít rohlíkem a podlehli egoistickým cílům malého Bushe. Logicky samozřejmě akcentují hlavně to, co podporuje jejich záměr jako každá služba nebo stát, ale to není lhaní.

         Každopádně doufám, že příští jejich varování budou s ohledem na dnešní poměrně přesně předpovězenou situaci brány vážněji.

Napsat komentář