Eli Zero: robustnější příbuzný Renaultu Twizy

auto Eli Zero CES 2017

Veletrh CES 2017 se po Faraday Future FF91 a Toyota Concept-i dočkal další auto-premiéry. Je jí malý městský elektromobil Eli Zero. V USA je klasifikováno jako NEV, tedy „sousedské vozítko“.

Elektrické vozítko Eli Zero je určeno pro dopravu na „poslední míli“
foto: Eli World

Podle některých ohlasů připomíná Eli Zero mix mezi Renault Twizy a Smart ED. Je robustnější než rakouské elektrovozítko, ale stále to ještě není plnohodnotné auto. Konstrukce je vyrobena z hliníku a vozítko má rozměry 255 cm délky, 138 cm šířky a 155 cm výšky. Váží pouze 350 kg.

Eli Zero CES 2017

foto: Eli World

Řidič má k dispozici klimatizaci a vytápění, USB konektor a bluetooth, plus rádio. Elektromobil Eli Zero pohání 48V baterie a 4kW elektromotor. Max. rychlost je asi 50 km/h, dojezd mezi 60 a 100 km. Na americký a evropský trh by Eli Zero měl dorazit už koncem letošního roku. Cena bude začínat na 250 000 Kč.

tisková zpráva

10 komentářů u “Eli Zero: robustnější příbuzný Renaultu Twizy”

  1. Twizy jsem zkousel a je s
   Twizy jsem zkousel a je s tim sranda. Do mesta pecka. Problem pro mne (po vyreseni ze do toho prsi, snezi, fouka, … daji se dodelat cele dvere) je, ze to ma jen dve mista. Byt to o trosku vetsi (sirsi) a dat tam 4 mista, tak to beru hned. Kor kdyz se podivam, za kolik ted se da ojety Twizy sehnat.

 1. Takovym vozitkum legislativa
  Takovym vozitkum legislativa moc nepreje. Kdyby tam dali silnejsi motor, tak uz by to spadalo do kategorie osobniho automobilu a muselo by to splnovat radu bezpecnostnich kriterii. Nutne by byly crashtesty atd. Takhle to projde jako L6e s vahou do 350kg a motorem do 4kW.
  Renault Twizy nema plnohodnotne bocni okna take z legislativnich duvodu. Skoda.

  1. Já myslím že stále
   Já myslím že stále existuje ještě kategorie L7e, která má omezení 450kg a 15kW motoru a také nemusí splňovat náročná kritéria jako Mko. Původní Twizy byl právě v této kategorii, teprve poté přidali druhou „očesanou“ verzi L6e. Důvodem bylo že na L7e už zase nestačí AM papíry (od 15let) jako právě na L6e.

 2. Kdyby do tohoto dali
  Kdyby do tohoto dali autopilota a možná trochu větší baterii, je z toho ideální vozítko pro řešení problému poslední míle u hromadné dopravy. Operační okruh kolem 20km by také mohl dost vyhovovat. Možná by to i v USA mohlo vést k zvýšení zájmu o železnici, co se týče kolejí, asi kapacitu mají, tedy pokud jich polovinu od předválečné doby nevytrhali, bohužel zastávkové vlaky asi nejsou moc v oblibě mimo velká města (ale tam je to spíše jako metro), každopádně v podmínkách Evropy a zejména zemí s vysokou hustotou železniční sítě, by se taková vozítka mohla dost dobře uživit.

Napsat komentář