Elektromobil Nissan Leaf pojede 16 000 km dlouhou Mongolskou rallye

Letos v létě se pojede 16 000 km dlouhá Mongol Rally, a to z Británie do Mongolska. Zúčastní se jí také upravený elektromobil Nissan Leaf.

Upravený elektromobil Nissan Leaf by měl na jedno nabití zvládnout ujet asi 200 km
foto: Plug In Adventures

Skupina Plug In Adventures se rozhodla upravit si nový 30kWh Nissan Leaf a vyrazit s ním na vskutku odvážný výlet dlouhý 16 000 km. O úpravy auta se postaral společnost RML Group.

Úpravy spočívají mimo jiné v nových kolech Speedline SL2 Marmora a pneumatikách Maxsport RB3 určených pro nezpevněný terén. Přibyly také nejrůznější ochranné prvky a střešní zahrádka s masivní LED svítilnou Lazer Triple-R 16 o světelném toku 16 400 lumenů.

elektromobil Nissan Leaf AT-EV

Elektromobil Nissan Leaf AT-EV
foto: Plug In Adventures

Chris Ramsey, zakladatel Plug In Adventures, tvrdí, že se na závod připravovali několik let. Nissan Leaf je podle něj spolehlivá volba, se kterou má dlouholeté zkušenosti.

8 komentářů u “Elektromobil Nissan Leaf pojede 16 000 km dlouhou Mongolskou rallye”

    1. Me by hlavne zajimalo, jak planuji nabijet „mimo civilizaci“ –
      Me by hlavne zajimalo, jak planuji nabijet „mimo civilizaci“ – co rikal kolega, co jel Mongolsko na moto, tak mimo Ulanbatar byl casto problem sehnat benzin, natoz alespon jakz takz spolehlivy zdroj elektriny (uz je to par let)… Ale mozna to puvodni clanek vysvetluje, prectu vecer.

Napsat komentář