Elektromobil Nissan Ariya bude vyrábět inteligentní výrobní linka

Nová japonská high-tech výrobní linka Nissan Intelligent Factory snoubí vysoké dovednosti takumi, mistrů techniky i ty nejnovější technologie zároveň. Prvním vozem, na který se z Nissan Intelligent Factory můžeme těšit, bude elektromobil Nissan Ariya.

Společnost Nissan dnes představila výrobní linku  ve svém závodě v Tochigi, která představuje iniciativu Nissan Intelligent Factory. Tato jedinečná iniciativa podporuje výrobu vozidel nové generace s využitím inovativních  technologií a přispívá k realizaci uhlíkové neutrality. Společnost Nissan rovněž oznámila  plán dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050 ve svých výrobních závodech po celém  světě. 

Hideyuki Sakamoto, výkonný viceprezident společnosti Nissan pro výrobu a řízení  dodavatelského řetězce, řekl: „Automobilový průmysl se nachází v období velkých změn  a řešení globální výzvy v oblasti změny klimatu je naléhavé. Vnímáme to jako příležitost  využít sílu monozukuri (výroby), která je součástí naší DNA, k vývoji a aplikaci  inovativních technologií pro překonání výzev, kterým čelíme.“ 

Inteligentní továrna společnosti Nissan 

Společnost Nissan od svého založení zdokonaluje svou schopnost vyrábět vozidla díky  vysoce kvalitním a vysoce efektivním výrobním procesům a vynikajícím dovednostem takumi (mistrů techniky). Podnikatelské prostředí obklopující výrobu však prochází velkými změnami.

V Japonsku je potřeba odklonit se od konvenční výroby náročné na  pracovní sílu, aby bylo možné vyrovnat se se stárnoucí společností a vážným nedostatkem pracovních sil. Je také třeba zvládnout nepředvídatelné situace, jako jsou  klimatické změny a pandemie. Současně se díky průmyslovým trendům v oblasti  elektrifikace, inteligence vozidel a propojených technologií stává struktura a funkčnost  vozidel pokročilejší a složitější. 

Společnost Nissan zavedla ve svém závodě v Tochigi iniciativu Nissan Intelligent Factory,  která reaguje na tyto potřeby a trendy. Nissan Intelligent Factory umožňuje společnosti Nissan: 

1. Využívat roboty, kteří se naučili dovednosti takumi, k výrobě vozidel nové generace; v nejvyšší kvalitě, 

2. Vytvořit lepší prostředí, v němž může pohodlně pracovat široká škála lidí, a;

3. Realizovat výrobní systém s nulovými emisemi, a tím urychlit úsilí o dosažení  dekarbonizované společnosti. 

V závodě Tochigi se má v tomto fiskálním roce začít vyrábět zcela nový elektromobil  Nissan Ariya crossover

Dosažení uhlíkové neutrality 

Společnost Nissan usiluje o dosažení uhlíkové neutrality v celém svém provozu a  životním cyklu svých výrobků do roku 2050. Nissan se snaží dosáhnout uhlíkové neutrality ve výrobě podporou inovací na zvýšení produktivity při montáži vozidel, počínaje iniciativou Nissan Intelligent Factory, a  zvyšováním energetické a materiálové účinnosti v závodech. Zařízení závodů má být do  roku 2050 plně elektrifikováno zavedením inovativních výrobních technologií a snížením 

spotřeby energie. Aby bylo dosaženo uhlíkové neutrality výrobních závodů, bude veškerá  používaná elektřina vyráběna z obnovitelných zdrojů energie a nebo vyráběna pomocí  palivových článků na místech, která využívají alternativní paliva. „Zavedením iniciativy Nissan Intelligent Factory po celém světě, počínaje závodem v  Tochigi, budeme pružněji, efektivněji a účinněji vyrábět vozidla nové generace pro  dekarbonizovanou společnost. Budeme také pokračovat v zavádění inovací ve výrobě,  abychom obohatili životy lidí a podpořili budoucí růst společnosti Nissan,“ řekl Sakamoto. 

zdroj: tisková zpráva

6 Comments on “Elektromobil Nissan Ariya bude vyrábět inteligentní výrobní linka”

  1. Vypadá to, jak píší i ostatní, že to je podvod.

   Zpoždění má všechno možné, ale když řeknu, že něco už mám hotové a funkční a že to začnu prodávat příští měsíc (tedy už musím v té době vyrábět finální auta nebo mít desítky předváděcích) a najednou mám víc jak měsíc zpoždění, tak něco smrdí.

   V podstatě od konce srpna, kdy „předvedli“ svou 480 KW nabíjecí stanici je ticho.

   Vypadá to na klasickou Čínskou naleštěnou bídu.

Napsat komentář