Elektrokolo NovaKola: ultimátní zábava do lesa

Jan Horčík - 05 Říjen 2015

Před dvěma lety jsme psali o Freeride Electric Concept: extrémním českém elektrokole. Od té doby se tento kousek posunul zas o něco dál a je z něj víc terénní elektromotorka než elektrokolo.auto elektrokolo Novabikes Novakola

Cena ultimátního českého biku se pohybuje kolem 140 000 Kč. Koupit si ho můžete online.
foto: novabikes.eu

Freeridové elektrokolo/elektromotorka narostlo do dvojnásobné šíře a zvětšilo se i v dalších rozměrech. Dojezd bez příšlapu činí až 80 km (při rychlosti kolem 30 km/h) v základní konfiguraci s baterií 77,7 V 20 Ah.

"Elektrokolo od Novakola je vytvořeno pro lidi, kteří se rádi volně pohybují po polních a lesních cestách. Tedy mimo veřejné komunikace, kde především ocení masivní konstrukci rámu s kvalitní dvojkorunkovou vidlicí Marzocchi 380CR a zadním vzduchovým tlumičem SR Suntour Epixon," prozradil nám konstruktér kola Leoš Novák.

Dalším výrazným rysem jsou motocyklová 19" kola o rozměru 2.50" přední a 2.75" zadní, která svou masivností zabrání mnoha možným defektům. Velikost odpovídá 25" horského kola. Motor v kombinaci s o 20 % efektivnější sínusovou řídicí jednotkou umožňuje krátkodobý výkon až 7 kW, které je podle Nováka "radost využít".

Dvoupístkové hydraulické brzdy Shimano v kombinaci s 203mm brzdovými kotouči nabízí dostatečný brzdný účinek. I ty lze upgradovat na čtyřpístkové sjezdové. Rám ukrývá 1550Wh li-ion baterie. V "zábavném" režimu lze bez problému najezdit 50-60 km.

Přeci jen maximální rychlost bez problému atakuje 80 km/h. Dostupná je i příplatková výbava, kde lze kolo dále upgradovat v podvozku, brzdách i dojezdu.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

-

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zdravím, uvedl bych pár věcí na pravou míru. Kolo na obrázku je moje a nepatřím k horním 10.000. Patřím k obyčejným lidem, kteří když něco chtějí tak si za tím jdou a odpustí si plno jiných věcí. Auto mám, ale nejezdím s ním, protože nesnáším kolony. Jezdit se na tom dá všude, ale musíte respektovat okolí a danou situaci. Nejhezčí zážitek je třeba vidět východ nebo západ slunce, když jedete na kopci na čerstvém vzduchu. Po cyklostezce žádných 80 km/h nejezdím. Jedu v klidu, rychlostí normálního kola a pořád kontroluji chodce, děti, psi, kočárky. V lese 80 km/h nejde jezdit. Nevím jestli jste někdy jel v terénu v lese takto rychle? To ani nejde. Mám svoje cestičky (Klánovice, Xaverov, Hlubočepy, Točná), kde vím, že lidé nechodí. Když se tam někdo objeví tak zpomalím a v klidu ho objedu. Všechno je to o respektu k okolí, tak jako v autě. Pokud se začnou lidi k sobě chovat slušně budeme na tom mnohem lépe. Kolo od p. Leoše Nováka mohu doporučit. Cena je přijatelná oproti než Stealt Bomber nebo Greyp, které stojí 8000 - 10000 EUR. Stále kolo zdokonaluje (hlavně na mne, vážím 115 Kg). Dojezd kola je přímo úměrný Vašemu stylu jízdy. Rozdíl může být veliký. Pro delší trasy je třeba využívat tempomat a pomalý rozjezd. Ale jsou chvíle, kdy se chcete prostě vyblbnout. To kolo je jak droga. Chcete jezdit pořád ve dne v noci a je to zážitek.

Asi si taky pořídím :) Přemýšlím nad tímto https://www.krabcycles.cz/Elektrokola/Horska-774/Trek-Powerfly-5-2016 aby se s tím dala projet nějaká lesní cesta :)

Jinak kamarád bydlí v Mnichově a říká, že od tý doby, co přestal jezdit do práce autem a sedl na elektrokolo, tak mu cesta trvá o dobrejch 30 minut míň :D

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zdravím. Co se týká jízdy na jakémkoliv kole po městě, tak už nyní i v budoucnu kolo bude určitě rychlejší v dnešních zácpách. To kolo co jste si vybral znám, ale jako celopéro a je 2x dražší. Ale to vás vyjde už na stejné peníze jako Novakolo nebo Vector. A věřte, že to se nedá vůbec srovnávat. Jestli jste na Face Booku vytvořil jsem skupinu Fast E-Bike. Můžete požádat o členství a dozvědět se tam toho mnohem víc.

Tak z toho ulimátně rozjásaný nejsem. Za prvé jezdí dost rychle. Pokud někoho srazí, může to být ultimátně smrtelný úraz. Za druhé, v lese je dost stromů na to, aby si někdo ultimátně rozbil hlavu.

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ultimatne třeba 20krat to sem napiš :-D

Doufám, že první hajnej nebo správce parku dotyčného závodníka sestřelí a nechá demonstrativně ukousat vzteklejma srnkama  :-(

Nechápu proč? Srnky ho vůbec neuslyší a Hajnej nerozezná od kola.
Řekněte mi čemu toto vadí? Chápu, že smrad, jedy a hluk od motorek jsou hnus, ale kolo, nebo toto o trochu rychlejší než kolo, vadí čemu/komu?
To rovnou zakažte vstup do lesa všem, protože v tom případě vadí jakýkoli člověk, ať jde pěšky, jede na kole, nebo na tomlhe motokole. Všichni dělají úplně stejný bordel v lese a není v tom rozdíl. Kolikrát po chodcích zůstane daleko větší binec než po kolistech.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V lese primárně žijí zvířátka a myslivci je pěstují, pronajímají si honitby od Čs lesů za přemrštěný nájem a pak si dovolí mít 3 hony za rok a lese potkáte sýkorky,sojku, tak do pěti cyklistů,jednoho hloupého na benzinové čtyřkolce, dva běžce a dvě rodiny s dětmi plus jejich tři psi kolem volně pobíhající.Ani jedem kus zvěře-a to prosím v listopadu a prosinci. Co se děje v lese v létě když je pěkně.????A když se jdu projít do lesa,nechci se pořád se strachem ohlížet, aby mi na záda nevjel cyklista,který umí až 80km/h......Některé věci do lesa nepatří a už dnes sto zákon zakazuje.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A ja zase doufám že se Vám tahle hmusmá závistivost a nepřejícnost vrátí :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No neprejicnost to muzene cist jenom clovek jako vy, uz se tesim az pujdete po turisticke stecce a "ynteligent" s vasi logikou v 80km/h to do vas napere, ja za vama brecet nebudu, ale sere me ze se to muze statjinym lidem...

Ale pouzit mozek i v souvislostech je problem, vas staci on chce nekoho mezit, ze ho sere, ze nekdo ho ohrozuje uz podstatne neni, hlavne ze majitel kola bude hepy a cul...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vy chytrej a proc bych asi někdo měl jet v lese 80 :-D se proberte. Ale to vy nepochopite. A když na to nemáte tak nezavidte a nekomentujte blbyma připomínkama protože od "ynteligenta " jako Vy nás to nezajima.

Naštěstí je tahle obluda bez uvedené hmotnosti jen pro horních 10 tisíc. A těch bude vždycky dost. ;)

Pane Horčíku,

"brzdy Shimáno" má být opravdu s dlouhým ááá?

lze upradovat – asi má být – lze upgradovat

zachrání mnoho možných defektů – defekty se nezachraňují, defektům se zabraňuje

sakra, čtěte to po sobě než to zveřejníte

Obrázek uživatele Jan Horčík

Napraveno, díky.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

tak ten "vyčítavej" koment smázněte, ať to tu nedělá zlou krev :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

LEN TO KOMENTUJTE VEREJNE AJ NABUDÚCE! Pokiaľ to príslušný autor článku nepísal pro bono, ale je za to platený, tak je to jeho povinnosť takéto zásadné chyby nerobiť! Pokiaľ na to nemá, nech ide robiť smetiara. Dnes je všade toľko nekvality, že týchto fušerov už skutočne treba pranierovať.

A komentáre, že rozhodujúci je obsah a nie forma sú scestné. Obsah aj forma tvoria jeden celok a majú rovnakú váhu.

Obrázek uživatele Jolinar

To by me fakt zajimalo cim se zivite vy? Predpokladam ze aspon tak kontrolor kvality.

Obrázek uživatele ozana

tak příště pište přímo na redakci

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

krásné kolo, škoda tragicky umístěného motoru, mít motor v neodpružené hmotě je na MTB tragédie, navíc cena je...

Ti co to budou kupovat tomu nerozumí. Tak jsem v klidu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale bohužel fakt je, že legálně s tim můžete jezdit jedině na svem pozemku. Na účelových pozemních komunikacích jezdit mohou maximálně kola do 250w continuous el a jizda ve volnem terenu je motorovym vozidlum zakazana. A na vlastnim pozemku to bude mit jista ekologická (příliš se nerozlišují motorová a elektromotorová vozidla) pravidla. Takze vlastne je to legalne vzato blbost a jediny, s cim budeme mit maximalni svobodu je chuze a beh a potom kolo na pouze lidsky pohon.

Zajímalo by mne, kde jste vzal, že ve volném terénu je motorovým vozidlům jízda zakázána. Pravidla silničního provozu platí pouze pro silnice a komunikace, čím je tedy volný prostor omezen? Nějaký zákon, vyhláška? Který/á?

Prosím napište odkaz, kde je napsáno, že nemůžete jet po cestě, která není komunikací na čemkoli co není schválené od úřadů?

Zakazuje to Lesní zákon § 20 odst. 1 písm. g)

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-289#p20-1-g

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

v tom případě můžu jezdit i na krosce v lese

Obrázek uživatele Jolinar

no budiz, tak uz to podle predpisu neni kolo, ale motorka/skutr/babeta/whatever. A co jako? Stejne s tim budou jezdit.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A kdo Vás naměři nebo bude zkoumat jestli je to 250W nebo ne? :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

na aku a na motoru je to napsaný :-)

Obrázek uživatele PaRi

No, policie teď má k dispozici prst, pohmat, neprůstřelnou logiku, selský rozum i mozkové myšlení. A to se nevkroutíš!

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak az se stane že Vas ta policie chytí tak mi dejte vědět jo? dík

Obrázek uživatele Jolinar

mel jsem moznost vyzkouset nejakou vytunenou verzi (max 9kW a vetsi dojezd - ne ze by 80km bylo malo) a musim uznat, ze se mi to libilo :-)
Ale je to fakt spis motorka nez kolo...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil