Elektrický Caterham vás smrskne na polovinu

Anglická automobilka Caterham je známá svými lehoučkými sporťáky se skvělými jízdními vlastnostmi, které přímo pokračují ve vývojové linii započaté klasickým modelem Lotus Seven z roku 1968. Aktuálně se prý firma zajímá o možnosti elektrického pohonu.  

Poprvé se o možném elektrickém Caterhamu prokecl šéf malé automobilky na autosalonu v Tokiu. Údajně v současné době hledá vhodné partnery. „Nechceme prostě jen strčit baterky do Sedmičky, chceme to udělat pořádně se správnými lidmi,“ komentoval pro magazín Autocar.co.uk.

Caterham podle něj ještě není tak docela přesvědčený, že elektrický pohon by mohl v jejich vozech pracovat. Nicméně rádi se k tomu nechají přesvědčit. „Nikdy ale nepůjde o velkovýrobu,“ dodal.

V plánu je údajně nejprve elektrická verze některého ze závodních kousků Caterhamu. Elektrická Sedmička se tedy prozatím nekoná.

Na druhou stranu, Ali je přesvědčen, že postupný přechod na elektrický pohon je v měřítku celého automobilového průmyslu nevyhnutelný.

Jednou z hlavních zbraní vozů Caterham proti konkurenci je jejich minimální hmotnost. Ta by se musela s nasazení baterií nutně významně zvýšit. Proto si nejspíš automobilka dává tolik na čas s výběrem vhodného partnera s tím správným produktem/řešením.

One Comment on “Elektrický Caterham vás smrskne na polovinu”

  1. Nooo,to se mi libi.Od doby
    Nooo,to se mi libi.Od doby co jsem se pomalu pred rokem svezl v Tesle roadter jsem se do ni zamiloval.Bohuzel cena okolo 100 tisic euro je silena.Premyslim o koupi tedy alespon Lotusu Elise ze ktereho Tesla vzesla a pokukuji i po Lotusu Seven(Caterham) vubec by nebylo spatne sehnat toto na elektromotor!
    Me osobne Tesla natolik presvedcila ze pro me jde uz jen o cenu,aby se dostali elektromobily na rozumne penize,dojezd,zivotnost,nic uz neresim.Ceho dosahuje Tesla Roadster mi uplne staci-FANTAZIE

Napsat komentář