e-Golf, první elektromobil od Volkswagenu, přijede za tři roky

Podle tiskové agentury dpa se Volkswagen chystá naplno pustit do oblasti elektromobilů počínaje rokem 2013. Tehdy přijde na trh elektrická verze stálice v podobě Volkswagen Golf následovaná modelem e-Jetta.
Původně se zdálo, že prvním elektrickým autem německého koncernu bude malý městský vůz založený konceptu VW Up!. Ostatně, na autosalonu ve Frankfurtu představil e-Up!, pěkné, ale kvalitativně poněkud „poddimenzované“ elektrické auto sice s elektrickým pohonem, ale manuálním stahováním okének.

V minulosti se přitom Martin Winterkorn a další lidé zastávající ve Volkswagenu vysoké posty často vyjadřovali k elektromobilům spíše kriticky. „Během následujících deseti let nelze čekat výraznou měnu,“ řekl např. šéf amerického Volkswagenu, Stefan Jacoby. „Elektromobily nebudou dostupné pro americkou střední třídu,“ dodal.

Je zajímavé, že v minulosti přitom Volkswagen elektrické Golfy vyráběl. Šlo o model Volkswagen Golf CityStromer využívající olověné baterie. Měl dojezd kolem 80 km a max. rychlost asi 100 km/h. Také u nás je možné, zejména u elektromobilových nadšenců, na tyto historické modely narazit.

finance.yahoo

3 Comments on “e-Golf, první elektromobil od Volkswagenu, přijede za tři roky”

    1. Víme, že může být
      Víme, že může být místy obtížná, bohužel problém s všudypřítomným spamem je jen těžko prakticky řešitelný jiným způsobem než právě obtížnou captchou. Věříme, že naši čtenáři si s výzvou poradí a společně nakonec všechny spammery přečůráme 🙂

  1. Přijede za tři roky??? To
    Přijede za tři roky??? To je hodně dlouho teda. To vypadá jakoby doteď nic nedělali a až teď se rozhodli: „Tak jo, vyrobíme elektromobil“. Už aby tu konečně nějaký to normální e-auto bylo, všem to tak trvá. Se bojim aby to nebyla jenom nějaká habaďůra a nakonec sme nejezdili na benzin dalších 100 let.

Napsat komentář