Administrativa Bílého domu podpořila projekt „letecké dodávkové služby“, kterou navrhuje sanfranciský start-up Zipline. Navzdory názvu společnosti by se však neměly zásilky distribuovat s pomocí dlouhých lan a závěsů, ale s pomocí přepravních dronů.
foto: Zipline
Základní myšlenkou celého programu je letecké zásobování pacientů léky. Primárně je pak určeno pro ty, kteří žijí v izolovaných a sezóně nedostupných oblastech.
Typickým příkladem jsou severské indiánské rezervace, nebo osady v lesích při východním pobřeží USA. Když napadne sníh, stávají se tyto lokality na dlouhé měsíce nedostupné. Což může pro jejich obyvatele znamenat problém, když onemocní.
Zásilková služba dronem je prozatím testována na několika ukázkových místech, třeba na Smith Island v Marylandu, který je od civilizace odříznut vodou, nebo Kmenová klinika u indiánské rezervace Pyramid Lake v Nevadě.
Kouzlo celého systému přitom tkví v jednoduchosti a rychlosti, s jakou je možné dopravit k pacientům či lékařům „nedostatkové“ zboží, od léků či specifických vakcín, krve či plazmy, až po zcela obyčejné lékařské náčiní.
Letecké flotila společnosti Zipline zatím čeká na schválení leteckou administrativou, už nyní je ale jasné, že projekt dotažený do konce by mohl pomáhat právě tak v USA, jako ve zbytku světa. A poptávka po leteckém zásobování tu vychází od milionů potřebných.
Díky unikátnímu řešení je bezpilotní letadélko schopné snést přistání v náročném terénu, a hlavně se poté i zvednout ze země a pokračovat v dalších zastávkách.
Zipline na celé realizaci spolupracuje se společnostmi Ellumen a ASD Healthcare, a ještě s neziskovkou Bloodworks Northwest. Přislíbených 19 milionů dolarů na testovací provoz dodá společnost Google Ventures, Paul Allen (jeden ze zakladatelů Microsfotu), Jerry Yan (zakladatel Yahoo).
Testovací fáze by měla být ukončena v průběhu roku 2017. Bílý dům následně vydal prohlášení o „tvorbě mezinárodní podpůrné sítě“, která by umožnila celý projekt přenést za hranice Spojených států.
jistě, Bílý dům už
jistě, Bílý dům už pomáhá drony bombardovat civilní obyvatelstvo a infrastukturu (Syrie, Jemen, Libye, Afghánistán, Írák a plno států v Africe), sychnronizuje své útoky s ISIS jenej v Sýrii a hlavně už ISIS přímo háže zbraně, tak proč ne posílat pomoc zraněným teroristům ISIS?
goo.gl/8daatR
Dron jsem si myslel, že je
Dron jsem si myslel, že je multiptéra, nejčastěji quatro. A ono už je to i samolet. Doplňuji si na HDD ke slovu dron další description.
dron je cokoliv, co se
dron je cokoliv, co se řídí na dálku, USA už ve využívání dronů má dlouholeté zkušenosti:
goo.gl/gvMveM