Der Ziesel – pojízdné křeslo do každého terénu

Redaktoři magazínu Uncrate přirovnali off-roadové pásové křeslo Der Ziesel k hybridu mezi tankem M1 Abrams a elektrickým jezdítkem Hoveround. Nejsou daleko od pravdy. Elektricky poháněné pásové křeslo dokáže jet rychlostí až 35 km/h!

Der Ziesel je pojízdné pásové křeslo s pohonem na elektřinu vhodné do každého terénu
foto: Der Ziesel

Výkon pásového křesla Der Ziesel je maximálně 18 kW. Poskytují jej dva PMS diskové elektromotory, každý o nominálním výkonu 4,4 kW. Maximální točivý moment je 500 Nm, takže se v křesle nemusíte bát vůbec žádného terénu.

Lithium-iontové baterie (96 V) by měly v průměru vydržet kolem pěti hodin ježdění. K dispozici jsou kapacity 6,3 kWh, 7,9 kWh a 10,8 kWh. Rozměry křesla jsou 154 cm výšky, 122 cm šířky, 132 cm délky. Hmotnost činí 295 kg.

Původně jsme měli v nadpisu „elektrické křeslo“, ale došlo nám, že to nejspíš není to správné označení tohoto jedinečného stroje německé výroby. Nejnižší cena téhle hračky činí 21 000 euro, nejvyšší 24 500 euro.

Navíc si lze objednat příplatkovou výbavu, např. dřevěné obložení, LED světla, tažné zařízení, vyhřívanou sedačku nebo kožené brašny. Podle videí dostupných na stránkách výrobce může Der Ziesel sloužit nejen jako zábavná hračka, třeba na horách a plážích, ale i jako užitečný stroj na polích nebo vinicích.

Der Ziesel

Napsat komentář