Cupra spouští výrobu modelu Leon e-Hybrid, plug-in hybridu s dojezdem až 63 km

Cupra Leon je klíčovým pilířem samostatné značky Cupra na její cestě k elektrifikované budoucnosti.

Cena plug-in hybridu Cupra Leon e-Hybrid začíná v Česku na 949 900 Kč.
foto: Cupra/Seat

Značka CUPRA zahájila výrobu modelu CUPRA Leon e-HYBRID 204 k, který v nabídce doplňuje variantu e-HYBRID 245 k. Základem hybridního pohonu je zážehový motor 1.4 TSI o výkonu 110 kW ve spojení s elektromotorem, který nabízí nejvyšší výkon 85 kW a je napájen sadou lithium-iontových akumulátorů o kapacitě 13 kWh. Nejvyšší celkový výkon hybridní soustavy je 150 kW, maximální točivý moment je 350 N.m.

Plynulý přenos hnací síly na vozovku zajišťuje šestistupňová dvouspojková převodovka DSG, koncipovaná pro sportovní výkony i ekologickou jízdu. CUPRA Leon e-HYBRID dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 7,5 sekundy a dosahuje nejvyšší rychlosti 220 km/h.

Cupra Leon e-Hybrid

Cupra Leon e-Hybrid
foto: Cupra

Pokud rychlost nehraje pro příslušnou jízdu roli, může řidič využít režim výhradně elektrického pohonu s dojezdem až 63 km podle oficiální metodiky WLTP a projíždět v tichosti městskými ulicemi. Vyžaduje-li akumulátorová baterie doplnění elektrické energie, postačí k tomu pouhých 3,5 hodiny po připojení k nástěnné nabíječce o výkonu 3,6 kW (nebo cca pět hodin z domácí elektrické zásuvky s napětím 230 V).

Cupra Leon e-Hybrid

Cupra Leon e-Hybrid
foto: Cupra

Díky kombinaci spalovacího motoru a elektromotoru jsou emise CO2 26-29 g/km na základě metodiky WLTP. Nový model CUPRA Leon e-HYBRID 204 k, nabízený na českém trhu v obou karosářských verzích 5dveřový hatchback a Sportstourer za ceny od 949 900 Kč (Leon 5D), resp. 969 900 Kč (Leon Sportstourer), doplňuje již nabízenou verzi e-HYBRID o výkonu 245 k. Výroba nové varianty byla zahájena minulý týden ve výrobním závodě Martorell.

tisková zpráva

One Comment on “Cupra spouští výrobu modelu Leon e-Hybrid, plug-in hybridu s dojezdem až 63 km”

Napsat komentář