Cupra Leon e-Hybrid: sportovnější a výkonnější

Cupra Leon v karosářských verzích pětidveřový hatchback a rodinné kombi Sportstourer je k dispozici také jako plug-in hybrid. Optimalizace podvozku snížila světlou výšku modelu Cupra Leon e-Hybrid 25 mm, čímž se zlepšila aerodynamika.

Plug-in hybridy Cupra Leon e-Hybrid zavádějí změny do konstrukce podvozku a pohonu. U obou variant e-Hybrid tak nejvyšší výkon dosahuje 152 kW nebo 182 kW. Podvozek modelu Cupra Leon e-Hybrid má nyní o 25 mm nižší světlou výšku, což snižuje těžiště vozu, zvyšuje stabilitu v zatáčkách a zlepšuje aerodynamiku. Elektrický dojezd činí až 52 km.

Verze e-Hybrid lze nyní kromě toho objednávat také s brzdami Brembo. Brzdové třmeny Brembo jsou kombinovány s brzdovými kotouči, které jsou větší než standardní verze (370 x 32 mm). Brzdné výkony zvyšuje rovněž odvrtávání brzdových kotoučů a osazení brzdových třmenů čtyřmi pístky.

SOUVISEJÍCÍ: Cupra spouští výrobu modelu Leon e-Hybrid, plug-in hybridu s dojezdem až 63 km

Vozy Cupra Leon e-Hybrid vybavené brzdami Brembo disponují také sportovními tlumicími a pružicími vzpěrami s větším úhlem odklonu kol. Zákazníci si nyní mohou vybrat výkonnější verzi modelu CUPRA Leon e-HYBRID (182 kW) také s novým exkluzivním paketem VZ CUP. Tedy výbavou, která vznikla na počest závodních vozů CUP. Novou dominantou interiéru jsou skořepinová sedadla CUP čalouněná kůží v odstínu Dark nebo Petrol Blue. Skořepinová sedadla CUP jsou uložena ve velmi nízké poloze.

Úpravy exteriéru ještě více zvýrazňují charakter modelu Cupra Leon VZ CUP. Mezi ně patří například zadní spoiler z uhlíkového kompozitu s měděnými ozdobnými prvky (pouze pro 5dveřový hatchback), obložení bočních prahů z tmavého hliníku a na přání dodávané kryty vnějších zpětných zrcátek s kombinací uhlíkového kompozitu a mědi.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář