Světový rekord v dojezdu sériově vyráběného elektromobilu

Jakub Koždoň - 24 Březen 2010

Jeden z majitelů , Simon Hackett, předvedl, že je možné s tímto vozem ujet o více jak 100 km dál než uvádí specifikace . Tato jízda byla součástí desátého ročníku Global Green Challenge, která pořádá různé akce v oblasti „zelených“ dopravních prostředků.  
Tesla Roadster 2010

Tesla Roadster 2010 Tesla Roadster 2010 Tesla Roadster 2010

Hackett vyjel z městečka Alice Springs v a měl namířeno do městečka Coober Pedy. Zůstal stát 183 km vzdálen od cíle, když měl od startu ujeto 501 km (313 mil) a zůstala mu v akumulátorech energie na 4,8 km (3 míle). Tato ujetá vzdálenost je novým rekordem pro sériově vyráběné .

Minulý rekord vzniknul na závodě Monte Carlo d'Energies Alternatives, kde Roadster ujel celý 390 km (241 mil) dlouhý závod a v cíli mu ještě zbývala energie na 61km (38 mil). Podle oficiálních specifikací Tesla Roadsteru je jeho dojezd 393 km.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aj jazda z benzínovým autom pri športovom štýle rapídne skracuje dojazd.
Čo sa týka elektromobilu TESLA - grafy dojazdu pri rôznych rýchlostiach sú k dispozícii na stránke výrobcu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

gratulujem k rekordu :)
ešte by ma zaujímalo aký by bol dojazd na tej trati ak by vodič zvolil nie šetrnú, ale "zábavnú" jazdu. že by si ju chcel užiť s tým autom.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.